0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » آموزش سئو در بیش از صد نکته

آموزش سئو در بیش از صد نکته

تاریخ:2nd آوریل 2016
پشتیبانی وب سایت
1533

آموزش سئو در بیش از صد نکته کاربردی

 

 

در این مقاله با مجموعه ی بی نظیری از آموزش سئو در بیش از صد نکته کاربردی بهینه سازی وب سایت از شما دعوت می کنیم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید. ما بیش از ۱۰۰ نکته سئو را در بخش های مختلف برای پوشش جنبه های مختلف و کامل بهینه سازی وب سایت از عوامل سئوی درونی سایت تا تجربه کاربری و لینک سازی برای شما عزیزان علاقه مند به سئو آماده کردیم. با دنبال کردن این مجموعه آموزشی می توانید به آسانی رتبه بندی وب سایت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید.

 

بخش اول : معماری و طرح بندی سایت (Layout & Architecture)

 

معماری و طرح بندی سایت

 

۱  مطمئن شوید که محتوا واضح و روشن است . محتوای وب سایت باید در مرکز سایت و واضح باشد. حداقل باید عنوان صفحه در بالای صفحه قرارداشته و بدون اسکرول کردن صفحه قابل رویت باشد.

 

۲ پرهیز از درج تبلیغات بسیار زیاد در بالای صفحه. در حالی که نمایش تبلیغات در بالای صفحه یک منبع درآمد برای بسیاری از وب سایت ها می باشد اما استفاده بیش از حد تبلیغات در بالای صفحه منجر به برخورد موتور جستجو و آسیب رساندن به ررتبه سایت خواهد شد.
 

 

طرح بندی و چیدمان سایت

۳ ایجاد سلسله مراتبی از محتوا .ایجاد دسته بندی و سلسله مراتبی مناسب، محتوای وب سایت را سازماندهی و مرتب می کند و اجازه می دهد تا دسترسی به مطالب سایت توسط کاربران و همچنین موتورهای جستجو به راحتی صورت پذیرد. فهم صحیح و بررسی دقیق و راحت محتوا توسط موتور جستجو به افزایش موثر رنک وب سایت کمک می کند.
 

۴ مطمئن شوید که ناوبری (Navigation) وب سایت واضح باشد. ناوبری در واقع به مسیری هدایت کننده برای راهنمایی کاربران برای حرکت بین بخش های مختلف سایت گفته می شود. در بسیاری از وب سایت ها این بخش در بالای صفحه زیر منوهای اصلی قرار داده می شود و مکان فعلی کاربر در سایت را نمایش می دهد. ناوبری یا همان مسیر هدایت کننده باید برای هم کاربر و هم موتورجستجو به راحتی قابل درک باشد.
 

۵ نوفالو کردن Affiliate links . لینک هایAffiliate که در ازای دریافت مبلغی به عنوان پورسانت در سایت درج می شوند و در سیستم های Affiliate Marketing کاربرد دارند. در صورتی که ازهر نوع لینک مشابه و وابسته به این موارد در سایت استفاده می کنید آنها را نوفالو کنید.
 

۶ استفاده از URL های سئوپسند. URL های وب سایت باید قابل خواند توسط انسان باشند و از ساختار منطقی استفاده کنند. URL های کوتاه شامل کلمات کلیدی مورد نظر (جدا شده با خط فاصله) بهترین راه حل برای سئوپسند شدن URL ها می باشد.
 

۷ اطلاعات تماس با شما به وضوح قابل مشاهده باشد. اطلاعات تماس با شما باید به راحتی قابل دسترس باشد و به طور ایده آل شامل یک آدرس فیزیکی نیز باشد. سعی کنید اطلاعات تماس را در تمامی صفحات برای دسترسی راحتتر کاربر درج کنید.
 

۸ به حداقل رساندن محتوای تکراری در سایت. درج محتوای تکراری صرفا شامل کپی مطالب از سایت های دیگر نمی شود بلکه در برخی بدلیل اشتباهات صورت گرفته در کدنویسی و عدم رعایت قوانین سئو پیش می آید و نتیجه ای جز جریمه سایت توسط الگوریتم پاندای گوگل و حذف صفحات شما از گوگل نخواهد داشت. برای مثال شما یک مطلب را با چند آدرس مختلف در سایت خود منتشر می کنید که این کار میتواند از نظر گوگل معادل با انتشار محتوای تکراری در سایت باشد. در بعضی موارد گوگل هر دو صفحه ی مشابه را از نتایج خود حذف می کند. در این صورت مطالب ایندکس میشوند ولی جایی در لیست نتایج گوگل نخواهد داشت و به کاربران پیشنهاد داده نمی شوند.
 

۹ اگر هدف شما سئوی محلی (local SEO) می باشد حتما آدرس خود را در طرح بندی سایتتان در نظربگیرید. زمانی که هدفتان جذب مشتریانی است که در موقعیت جغرافیایی کسب و کارتان می باشند، آدرس فیزیکی و اطلاعات تماس خود را در صفحات وب سایت درج کنید.
 

۱۰ استفاده از www یا non-www . از هرکدام از این آدرس ها که برای وب سایت خود انتخاب می کنید، مطمئن شوید که وب سایت شما فقط با یکی از این آدرس ها قابل دسترس می باشد. بارگذاری وب سایت با هر دو آنها یکی از روشهای رایج ایجا محتوای تکراری محسوب می شود. یعنی صفحه اصلی سایت شما چندین آدرس مجزا داشته باشد: http://site.com، http://www.site.com .تعیین دامنه اصلی سایت برای جلوگیری از این اتفاق اهمیت ویژه ای دارد.

 

در بخش های بعدی آموزش بهینه سازی وب سایت با ما همراه باشید.

 
 

Check_Sign بخش دوم آموزش سئو (جستجوی کلمات کلید)

Check_Sign بخش سوم آموزش سئو (تگ عنوان)

Check_Sign بخش چهارم آموزش سئو (متای توضیحات)

Check_Sign بخش پنجم آموزش سئو (تگ های Heading)

Check_Sign بخش ششم آموزش سئو (سئوی محتوا)

Check_Sign بخش هفتم آموزش سئو (ایندکس صفحات)

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

چهار اشتباه رایج سئو در میان مبتدیان

چهار اشتباه رایج سئو در میان مبتدیان که به رتبه سایت آسیب می رساند!  چهار اشتباه رایج سئوکه به رتبه سایت آسیب می رساند! می تواند دلیلی باشد که چرا سایت شما رتبه بالایی در گوگل بدست نمی آورد. ممکن است شما از این اشتباهات آگاه نباشید. در ادامه دو اشتباه معمول و مورد توجه […]

افزایش ترافیک بازدیدکنندگان وب سایت

۲۶ نکته موثر برای افزایش ترافیک سایت

با ما در رابطه با ۲۶ نکته برای افزایش ترافیک سایت همراه باشید. ۲۶ نکته موثر برای افزایش ترافیک سایت حتما اطلاع دارید نیمی از افزایش ترافیک سایت ها از طریق موتورهای جستجو مخصوصا گوگل تامین می شود . از اهداف مدیر هر نوع وب سایتی دیده شدن سایتش در صدر نتایج جستجو می باشد. استفاده […]

Quality content

تاثیر محتوای با کیفیت و سئو شده بر سئو سایت

محتوا به عنوان تاثیرگذارترین عامل در سئو سایت محتوای با کیفیت یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در بهینه سازی سایت ( سئو سایت ) می‎باشد. به طوریکه هر چقدر محتوای سایت جذاب تر و با کیفیت تر تولید گردد، رتبه سئوی بهتری به وب سایت تعلق می گیرد. محتوای با کیفیت می‌تواند به عنوان […]

بازاریابی محتوا و سئو

ترکیب قدرتمندی از سئو و محتوا

بازاریابی هدفمند : ترکیب سئو و بازاریابی محتوا اگر شما هم موافقید که هدف نهایی بازاریابی جلب توجه و ایجاد علاقه است، پس ترکیب سئو و بازاریابی محتوا برای بازاریابان و برندهای کوچک کارآمد نیست. سئو همه چیز درباره ی ایجاد و دیده شدن یک برند است یا به عبارتی سئو باعث می شود که مشتریان […]

ارسال دیدگاه

  1. ahmad گفت:

    تشکر بابت مطلب مفید و جمعتووون

*    

*