آنالیز رایگان سئو سایت

افزایش محبوبیت سایت

آخرین بروز رسانی: مهر ۶, ۱۳۹۵

افزایش محبوبیت سایت

 

محبوبیت سایت به این معناست که چه تعداد از سایت های دیگر، به سایتی خاصی لینک داده اند. تعداد لینکهای ورودی بیشتر موجب افزایش محبوبیت سایت  می گردد. ایده ی اصلی نهفته در محبوبیت سایت این است که اگر سایت های بسیاری به سایتی خاصی لینک داده اند، لابد آن سایت چیزی قابل توجه برای عرضه دارد که ارزشی لینک گرفتن را داشته است.

 

محبوبیت در پیوندها که از این به بعد به صورت خلاصه آن را محبوبیت می خوانیم، یکی از پارامترهای بسیار مهم و مورد توجه موتورهای جست وجو است. شما به عنوان دارنده ی یک سایت توانایی ایجاد هرگونه تغییری در محتوای سایت تان به منظور کسب رتبه های بالاتر را دارید. اما زمانی که سعی در بهبودی وضعیت سایت تان در میزان محبوبیت دارید، اوضاع بسیار فرق می کند. اکنون شما با سایتهای دیگران روبه رو هستید و نمی توانید به راحتی اوضاع را به نفع خود تغییر دهید. آنها اگر بخواهند به شما لینک می دهند و اگر نخواهند، کاری از دست شما ساخته نیست. شاید بتوانید مدیران بسیاری را متقاعد کنید تا با یکدیگر لینک معاوضه کنید اما به این نتیجه خواهید رسید که بعضی از آنها متقاعد شدنی نیستند! اما امروزه خوشبختانه برای متقاعد کردن آنها لزوما مجبور به نامه فرستادن (ایمیل) نیستید. اگر در شبکه های اجتماعی حضور مناسبی داشته باشید سایت شما مورد توجه قرار میگیرد. شاید شما نتوانید مدیر سایت الف را متقاعد کنید اما دوست وی می تواند. دوستی که در فیس بوک یا گوگل پلاس سایت شما را دیده است.

 
بالا بردن محبوبیت سایت با سئو
 

افزایش محبوبیت سایت با بررسی لینک ها

 

علاوه بر تعداد لینکها، اهمیت و کیفیت آنها هم مورد توجه قرار میگیرد. بنابراین لازم است با دو مفهوم باک یفیت و مهم به خوبی آشنا شویم :

 

یک لینک با کیفیت ، لینکی است که بین دو صفحه با زمینه فعالیت مشابه قرار دارد.
یک لینک مهم، لینکی است که از یک سایت مهم می آید و یک سایت مهم نیز سایتی است که خود لینکهای ورودی
زیادی دارد.

 

برای مثال دریافت لینک از سایت ویکی پدیا یک لینک مهم محسوب می شود زیرا سایتی محبوب ، با لینک های ورودی بسیاری است ، بنابراین دریافت لینک از این سایت مهم و با ارزش خواهد بود. هنگامی که از سایتی که با زمینه فعالیت سایت شما مرتبط است و محبوبیت آن با میزان محبوبیت سایت شما یکسان است ، لینک دریافت کنید ، این لینک با کیفیت خواهد بود و اعتبار سازی بسیاری را برای سایت به ارمغان خواهد آورد. اما بهترین حالت زمانی است که شما از سایتی محبوب تر از سایت خود و مرتبط با موضوع سایت تان لینک دریافت کنید . در این صورت این لینک هم مهم است هم با کیفیت.

 

متنی که با آن به سایت شما لینک می شود نیز مهم است. این متن که انکر تکست نامیده می شود توسط موتورهای جستجو مورد بررسی و توجه قرار می گیرد. موتورهای جستجو برای تعیین کیفیت یک پیوند سه فاکتور زیر را بررسی می کنند:

 

آیا عبارت جست وجو شده در متن لینک وجود دارد؟
آیا عبارت جست وجو شده در صفحه ای که پیوند در آن قرار دارد (مبدا لینک) وجود دارد؟
موضوع اصلی فعالیت سایت لینک دهنده چقدر به کلمه کلیدی و سایت گیرنده لینک مرتبط است؟

 

موتور جستوجو باید “وزن ها” را محاسبه نماید. روش های بسیاری برای محاسبه آن ها وجود دارد. اصولا یکی از تفاوت های دیگر موتور جستجو ، نحوه محاسبه “وزن ها” است. ممکن است یک موتور جستجو جمله “ایران را دوست دارم ” را ۳ کلمه بداند و از “را” صرف نظر کند اما دیگری آن را ۴ کلمه بداند. به هر حال باید در انتخاب متن پیوند یا انکر تکست دقت کرد.
همان گونه که قبلا نیزعنوان شد، فقط می توان حدس زد که پارامترهای مورد توجه موتورهای جست وجو چیست. اما این مسئله را که یک پارامتر خاص آیا اقصا مورد توجه است و اگر مورد توجه است تا چقدر، باید بررسی شود.

 

نقش سئو سایت در افزایش محبوبیت سایت

 

سئو سایت چگونه می تواند موجب افزایش محبوبیت سایت شود ؟ کاربران به واسطه کلمات و عبارات بسیاری خواسته ها و سوالات خود را در قالب کلمات کلیدی در موتورهای جستجو به ویژه گوگل جستجو می کنند . در صورتی که سایت شما بواسطه سئو در زمینه کسب وکارتان در بسیاری از عنوان ها ، کلمات کلیدی در نتایج جستجو ظاهر شود ، محبوبیت نام تجاری شما را به ارمغان خواهد آورد.

 

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی