آنالیز رایگان سئو سایت

الگوریتم RankBrain گوگل

آخرین بروز رسانی: تیر ۱۷, ۱۳۹۵

الگوریتم RankBrain گوگل

 

گوگل با استفاده از سیستم هوش مصنوعی یادگیری ماشین که “RankBrain” نامیده می شود ، به مرتب سازی و ارتقای نتایج جستجوی خود کمک می کند . جالب است که بدانیم این الگوریتم چگونه کار می کند و با سیستم رتبه بندی کلی گوگل متناسب است؟

 

RankBrain چیست؟

 

RankBrain یک سیستم هوش مصنوعی است که برای بهبود عملکرد موتور جستجوی گوگل در زمینه ی شناسایی کوئری‌های وارد شده توسط کاربران استفاده می شود ، که توسط بلومبرگ گزارش شد و توسط گوگل نیز تایید شده است. بسیاری از جستجوهایی که در گوگل انجام می شود مفهومی هستند و به همین دلیل گوگل نیاز دارد الگوریتم جستجوی خود را بهبود دهد.

یادگیری ماشین مرحله ای است که یک کامپیوتر می آموزد که چگونه کاری را خود به تنهایی انجام دهد بدون اینکه توسط انسان یا با جزئیات برنامه نویسی دیگر آموزش داده شود. هوش مصنوعی واقعی و یا به اختصار AI به این معناست که یک کامپیوتر بتواند مانند انسان هوشمند باشد ، حداقل در سطح کسب دانش از چیزهایی که به آن آموزش داده می شود و از ساختاری که می داند و ارتباطات جدید را ایجاد می کند. هوش مصنوعی به سیستم های کامپیوتری اشاره دارد که برای یادگیری و ایجاد ارتباطات طراحی شده اند.

 

الگوریتم RankBrain گوگل

آیا الگوریتم RankBrain روشی جدید در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل است ؟

 

خیر. RankBrain بخشی از الگوریتم جستجوی کلی گوگل است ، یک برنامه کامپیوتری که برای مرتب سازی میلیون ها صفحه و پیدا کردن موردی که به نظر می رسد با درخواست های خاص مرتبط تر است استفاده می شود. از میان میلیون ها عباراتی که توسط کاربران جستجو می شود درصدی از آنها مواردی هستند که گوگل با آنها مواجه نشده است مانند عباراتی که کلمات دقیقی برای آنها وجود ندارد و کل جمله مفهوم مورد نظر را انتقال می‌دهد ؛ بنابراین گوگل از الگوریتم RankBrain به منظور شناسایی و تجزیه تحلیل عبارت وارد شده و پیدا کردن بهترین نتیجه کمک می گیرد .

 

آیا RankBrain بخشی از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است ؟

 

مرغ مگس خوار الگوریتم کلی جستجوی گوگل است . مانند یک ماشین که به طور کلی دارای یک موتور است. موتور ماشین از بخش های مختلفی تشکیل شده است مانند فیلتر روغن ، پمپ سوخت ، رادیاتور و غیره . الگوریتم مرغ مگس خوار هم به همین ترتیب شامل بخش های مختلفی است مانند RankBrain که جدیدترین بخش است.

مرغ مگس خوار شامل بخش های مختلف دیگری نیز است که افراد فعال در عرصه سئو با اسامی آنها آشنایی دارند مانند Panda ، Penguin و Payday که برای مبارزه با اسپم طراحی شدند ، Pigeon که برای ارنقای نتایج محلی طراحی شده ، Top Heavy برای مبارزه با سایت هایی با تبلیغات زیاد ، Mobile Friendly برای بررسی نحوه نمایش سایت در موبایل و Pirate برای مبارزه با نقض قوانین کپی رایت طراحی شده است.

 

آیا RankBrain سومین سیگنال رتبه بندی گوگل می باشد؟

 

این کاملا درست است . در پرسش و پاسخی با گوگل ، Andrey Lipattsev استراتژیست ارشد کیفیت جستجوی گوگل بیان کرد ، RankBrain سومین فاکتور مهم در رتبه بندی گوگل است که در سال گذشته توسط گوگل مشخص شد و دو فاکتور مهم دیگر نیز وجود دارد که عبارتند از لینک ها و محتوا که این دو سیگنال از اهمیت یکسانی برخوردارند . در مقاله بلومبرگ هم ذکر شده که RankBrain یکی از صدها سیگنالی است که الگوریتم استفاده می کند تا تصمیم بگیرد چه نتایجی باید در صفحه جستجوی گوگل نمایش داده شود و چه رتبه ای داشته باشند.

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی