031- 344 500 60

سئو سایت, بهینه سازی سایت, سئو سایت در گوگل
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » اهمیت Anchor Text در سئو

اهمیت Anchor Text در سئو

تاریخ:۱۴ام اردیبهشت ۱۳۹۵
modiriat
19

Anchor Text چیست ؟

 

Anchor Text کلمه یا عبارتی است در محتوای وب سایت و زمانی که بر روی آن کلیک می کنیم ما را به صفحه ای دیگر هدایت می کند. ما یه عنوان کاربر فقط قادر به دیدن قسمت قابل کلیک انکر تکست هستیم . با مثال زیر ساختار انکر تکست را تشریح می کنیم :

 

<a/> سئو و بهینه سازی وب سایت <“a href=”http://seoyar.com >

<a></a> : آغاز و پایان تگ لینک
href=”http://seoyar.com” : لینکی که به آن ارجاع داده شده است .
سئو و بهینه سازی وب سایت : انکرتکست “Anchor Text”
همانطور که در مثال بالا مشاهده می کنید متنی که بین تگ لینک نوشته می شود به عنوان توصیف کننده لینک مشخص شده در پارامتر href ، انکرتکست یا متن توصیفی شناخته می شود.

 

اهمیت انکر تکست برای سئو

 

یکی از مهمترین فاکتورهای مرتبط با اهداف سئو ، Anchor Text می باشد. انکر تکست باید شامل کلمات کلیدی مرتبط با عبارات جستجو شده در موتورهای جستجو باشد. به عبارت دیگر اگر می خواهید شانس رتبه بندی کلمات کلیدی تان را افزایش دهید باید متن انکرتکست حاوی کلمات کلیدی غنی باشد. در واقع ایجاد لینک های داخلی و هم چنین لینک های خارجی مناسب می تواند جایگاه وب سایت را در نتایج جستجو بهبود دهد. زمانی که شما از کلمات کلیدی مرتبط با اهدافتان به عنوان متن توصیفی یا Anchor text این لینک ها استفاده می کنید جایگاه شما در نتایج گوگل برای این کلمات و عبارات بهبود چشم گیری خواهد داشت. مهمترین بخش برای موتورهای جستجو انکر تکست یا همان متن لینک شده می باشد که با استفاده مناسب از آن می توانید مشخص کنید که برای چه کلماتی جایگاه خوبی در نتایج جستجو کسب کنید.

 

چه کارهایی نباید انجام دهید زمانی که می خواهید از صفحه ای به صفحه دیگر لینک کنید ؟   هنگامی که می خواهید استراتژی لینک های خود را بهبود دهید بهتر است از انجام دادن کارهای زیر خودداری کنید.

 

از انکر تکست هایی مانند “اینجا کلیک کنید” استفاده نکنید.
از انکر تکست های مشابه و تکراری استفاده نکنید. سعی کنید از عبارات و کلمات متنوع برای اشاره به لینک ها استفاده نمایید. استفاده بیش از حد یک کلمه با عبارت در متن لینک می تواند تاثیر عکس داشته و جایگاه شما برای این عبارت به جای بهبود با کاهش مواجه شود. با استفاده از عبارات مختلف میتوانید یک شبکه طبیعی و مناسب برای لینک های داخلی و خارجی سایت خود ایجاد کنید.

 

انواع رایج انکر تکست های استفاده شده بر اساس تحقیقات انجام شده به شرح زیر می باشند :

 

۱- استفاده از متن غیر توصیفی مانند کلمات “اینجا” یا “کلیک کنید” که یکی از انواع رایج و نامناسب استفاده از انکرتکست می باشد.
۲- استفاده از آدرس صفحه / Naked URLs : در بسیاری از موارد مشاهده شده است که بجای استفاده از متن توصیفی به طور مستقیم آدرس صفحه با فرمت های مختلف استفاده شده است ، مانند :

www.example.com, example.com, Example.com, EXAMPLE.COM, http://www.example.com

۳- تطابق دقیق معنایی / Exact Match Anchor Text : استفاده دقیق از کلمات کلیدی ممکن است شانس بدست آوردن جایگاهی بهتر با دامنه وسیعی از عبارات کلیدی را کاهش خواهد داد.
۴- تطابق جزئی معنایی و استفاده از مترادف / Partial match anchor text : استفاده از این نوع انکر تکست ها بیشتر از انواع دیگر پیشنهاد می شوند. بسیاری از وب سایت های موفق از استراتژی تنوع و ترکیب کلمات و مترادف ها برای بهینه سازی انکرتکست های محتوای خود استفاده می کنند. درصد بسیاری از انکر تکست های مناسب و با ارزش از مترادف ها و کلمات کلیدی طولانی تشکیل می شوند.

 
 
بهتر است در سازماندهی فاکتورهای موثر در سئوی سایت دقت کنید و در صورت عدم دانش کافی در این امر با کارشناس سئو مشورت کنید به دلیل که این فاکتورها می تواند نقش مهمی در رتبه بندی سایت شما داشته باشد.

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

سئو سایت چک آپ

آنالیز سئو با seositecheckup – دو

آموزش استفاده از Seositecheckup: پس از وارد شدن به سایت seositecheckup چند روش مختلف برای بهره مندی ازامکانات آن وجود دارد . الف – بدون عضویت: ساده ترین راه ، چک آپ سایت شما بدون نیاز به هیچگونه عضویت می باشد که نتها دوبار میتوانید از آن بهره مند شوید. برای استفاده از این روش […]

سئو سایت اصفهان

سئو سایت و بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت آنالیز سئو سایت و بهینه سازی سایت یکی از کارهای مهمی است که باید در تمامی مراحل طراحی سایت صورت گیرد تا ارزش و سود حاصل از این سرمایه گذاری را بعد از اتمام طراحی سایت رونمایی کند. سرمایه گذاری روی خدمات سئو و بهینه سازی سایت مطمئن ترین و به صرفه […]

سئو ووکامرس

سئو ووکامرس

سئو ووکامرس   امروزه داغترین موضوع مورد بحث در اکثر وب سایت ها ، ساخت فروشگاه های آنلاین و نحوه سئو سایت آنهاست. با توجه به اینکه ما در حال استفاده از سیستم مدیریت محتوا ی وردپرس هستیم ، پس قطعا از فروشگاه سازهای وردپرس نظیر ووکامرس استفاده می نماییم. از این رو تیم سئو […]

۱۰ افزونه سئو وردپرس

۱۰ افزونه سئو وردپرس   آیا فقط به فکر به پایان رساندن وب سایت هستید یا درباره ی آن فکر می کنید؟ آیا فقط به این موضوع توجه می کنید که صفحات شما طراحی درست ، متن و گرافیک مناسب داشته باشند و همه ی لینک ها و منوهای ناوبری به درستی کارکنند و همه […]

ارسال دیدگاه

  1. سمیرا گفت:

    مطلب بسیار خوب و مفیدی بود.امیدوارم به کارتون ادامه بدین . منتظر مطالب جدیدتون هستم.

*    

*