آنالیز رایگان سئو سایت

بخش هشتم آموزش سئو (تجربه کاربری)

آخرین بروز رسانی: فروردین ۲۴, ۱۳۹۵

بخش هشتم : تجربه کاربری (User Experience)

 

تجربه خوب کاربر در سایت باعث افزایش نرخ تبدیل می‌شود، و اما نادیده گرفتن آن مشکلات بزرگی را برای شما به بار خواهد آورد. در ادامه با ارائه نکات شما را در بهبود تجربه کاربری وب سایتتان یاری خواهیم کرد.

 

تاثیر تجربه کاربری در سئو

 

۴۹ کاهش ضریب بازگشت (Bounce rate). برای بسیاری از سایت ها ضریب بازگشت پایین مطلوب است. در واقع موتورهای جستجو زمان بازگشت کاربر را از زمانی که بر روی یک لینک کلیک می کند تا وقتی که دوباره به نتایج جستجو بازگردند و بر روی لینک دیگری کلیک کند محاسبه می کنند. هنگامی که کاربر جهشی سریع از یک سایت داشته باشد به این معنا که با ورود به سایت سریع به نتایج جستجو بازگشت داشته باشد این عمل سیگنالی قوی از ناراضی بودن کاربر از سایت موردنظر به موتورهای جستجو ارسال می کند. ضریب بازگشت بالا بعنوان یک فاکتور منفی شناخته میشود و بالا بودن آن نشانگر عدم رضایت کاربران از محیط سایت و ضعف شما در نحوه ارائه مطالب مفید است. (جزئیات بیشتر در مقاله کاهش ضریب بازگشت یا Bounce Rate)
 

۵۰ فراهم کردن امکان حرکت آسان برای کاربر در سایت. ساختار ناوبری و هدایت کاربر در وب‌سایت‌ بسیار مهم است. مسیر هدایت کاربر (Breadcrumbs) که بصورت افقی در بالای محتوای اصلی قرار داده میشود به کاربر کمک می کند که کجای وب سایت قرار دارد و چگونه می تواند به عقب یا به شاخه اصلی برگردد. برای کمک به کاربر و همچنین موتور جستحو برای گردش آسان در سایت و مطالب استفاده از ناوبری توصیه می شود.

 

۵۱ به حداقل رساندن پاپ آپ. پاپ آپ همان پنجره مزاحمی است (برای مبتدی ها) که وقتی روی بخشی از یک سایت یا یک لینک کلیک می کنید باز می شود و سایت دیگری را نشان می دهد. شاید شما یک سایت کم بازدید دارید و می خواهید با پاپ آپ رتبه الکسای آن را به پایین بیاورید اما باید بگوییم پاپ آپ هیچ ربطی به رتبه و رنکینگ شما در نتایج گوگل ندارد! پس از برداشته شدن پاپ اپ، رتبه الکسای سایت مجددا بالا می رود. درواقع این عمل بیشتر شبیه ایجاد یک مزاحمت برای کاربرانتان می باشد. سعی کنید با به حداقل رساندن آم تجربه کاربری و رضایت کاربران سایت خود را افزایش دهید.

 

۵۲ به حداقل رساندن تبلیغات. درج تبلیغات زیاد در سایت از عوامل دیگر ایجاد مزاحمت و کاهش تجربه کاربری می باشد. استفاده از تبلیغات بسیار در بالای سایت و یا تبلیغات فول اسکرین احتمال جریمه و مجازات توسط گوگل را افزایش خواهد داد.

 

۵۳ بهینه سازی وب سایت برای موبایل . اگر وب سایت شما هنوز برای موبایل بهینه سازی نشده است بدون شک حجم زیادی از ترافیک را از دست داده اید. ریسپانسیو و یا واکنش گرا بودن وب سایت یکی از عوامل مهم افزایش بازدید می باشد چرا که بسیاری از کاربران از گوشی های هوشمند و یا تبلت ها استفاده می کنند پس بهتر است همین حالا برای واکش گرا کردن وب سایتتان اقدام کنید.

 

۵۴ درنظرگرفتن خوانایی . از خوانا بودن محتوا و فرمت وب سایت اطمینان حاصل کنید. متن و قالب محتوای سایت باید به راحتی قابل خواندن باشد. در هر بار انتشار مطالب در سایت بهتر است آنها را از نظر اشتباهات دستوری و املایی بررسی کنید. اشتباهات گرامری و یا دستوری در متن باعث کاهش اعتبار و ارزش مطلب خواهد شد.

 

۵۵ ایجاد صفحه ۴۰۴ کاربرپسند. طراحی یک صفحه ۴۰۴ زیبا (صفحه یافت نشد) می تواند کاربران را به مطالب و صفحات مرتبط هدایت کند و احتمال بازگشت کاربر از سایت را کاهش دهد.

 

۵۶ به حداقل رساندن زمان down بودن سرور. در صورتی که سرور با اختلال در سرویس دهی روبرو شود در اصطلاح می گویند down شده است . در این زمان دسترسی به سایت یا سایت هایی که بر روی آن سرور قرار دارند امکان پذیر نیست. اطمینان حاصل کنید که هاست شما حداق زمان down یا حالت ایده آل آن یعنی صفر را داشته باشد. هاست و سرور در سئو اهمیت ویژه ای دارند که در مقاله اهمیت هاست و سرور در سئو به آن اشاره شده است.

 

۵۷ پیاده سازی SSL . گوگل خاطرنشان کرده است که آنها گواهینامه‌ی SSL را ایندکس می کنند . این معناست که آنها از HTTPS به عنوان سیگنالی برای افزایش رنکینگ استفاده می کنند. دلیل توجه گوگل به این پروتکل افزایش امنیت سایت و کاربران است .
برخی از کارشناسان سئو پس از بررسی رفتار کاربران و ثبت نتیج آن به این نتیجه رسیده اند که استفاده از گواهینامه امنیتی SSL میتواند باعث اعتماد بیشتر کاربران به وب سایت مورد نظر شود .علاوه بر احساس امنیت ، کاربران به مطالب و محتوای سایت اعتماد بیشتری می کنند . با این حال هر صفحه ای که اطلاعات کاربران را ثبت و ضبط می کند باید با خیالی آسوده رمزگذاری شود.

 
 

Check_Sign بخش اول آموزش سئو (معماری و طرح بندی سایت)

Check_Sign بخش دوم آموزش سئو (جستجوی کلمات کلید)

Check_Sign بخش سوم آموزش سئو (تگ عنوان)

Check_Sign بخش چهارم آموزش سئو (متای توضیحات)

Check_Sign بخش پنجم آموزش سئو (تگ های Heading)

Check_Sign بخش ششم آموزش سئو (سئوی محتوا)

Check_Sign بخش هفتم آموزش سئو (ایندکس صفحات)

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی
  1. طراحی سایت وب شهر گفت:

    مفید بود ممنون