آنالیز رایگان سئو سایت

بخش چهارم آموزش سئو (متای Descriptions)

آخرین بروز رسانی: فروردین ۱۸, ۱۳۹۵

بخش چهارم : متای توضیحات   (Descriptions Meta Tag)

 

توضیحات متا نوشته ی کوتاهی است که در زیر لینک آبی رنگ در گوگل هنگام جستجو پدیدار می شود. در بخش چهارم آموزش به نکاتی راجب توضیحات متا اشاره خواهیم کرد.

 

</”meta name=”description” content=”This is a meta description. It can help your content stand out in search results and improve CTR>

 

سئوی متای توضیحات

 

۲۸ تبلیغ محتوا . متای توضیحات مانند تبلیغات در لیست نتایج جست وجو می باشد. متای توضیحاتی منحصربفرد و مجزا برای هر صفحه از سایت بنویسید. در نتایج جستجو تنها عنوان و متای توضیحات نمایش داده می شوند. موتورجستجو با این دو فاکتور به کاربر در انتخاب نتیجه بهتر کمک خواهد کرد. در واقع متای Descriptions خلاصه از محتوای صفحه را قبل از کلیک کردن روی لینک آن به کاربر نمایش می دهد. متا تگ Descriptions تاثیر غیرمستقیمی بر رتبه بندی سایت در نتایج جستجو دارد بنابراین باید مرتبط با محتوای صفحه نوشته شود و شامل ویژگی های زیر نیز باشد :
 

چکیده ای از محتوا

دلیلی برای خواندن محتوا

کمتر از ۱۵۵ کاراکتر باشد

 

۲۹ جلوگیری از برش خوردن متا تگ توضیحات. همانطور که در نکته قبل هم متذکر شدیم طول کاراکترهای متای Descriptions حداکثر تا ۱۵۵ کاراکتر باید باشد به این دلیل که فقط تا این تعداد کاراکتر توسط موتور جستجو به کاربر نمایش داده می شود و ادامه آن از دید کاربر پنهان خواهد ماند.
 

۳۰ استفاده از کلمات کلیدی در متای توصیحات . در حالی که این تگ تاثیر مسقیمی بر رتبه بندی سایت ندارد اما کلمات کلیدی استفاده شده در آن در نتایج جستجو پررنگ تر و یا به عبارتی دیگر Bold نمایش داده می شوند که این خود می تواند به پیشرفت CTR کمک کند. CTR تعداد کلیک هایی است که سایت شما با هر بار نمایش در نتایج جستجو توسط کاربران بدست می آورد و تاثیر بسیاری در رتبه بندی سایت شما از نظر نیز خواهد داشت. با قراردادن کلمات کلیدی در ابتدای متای Descriptions آن را بهینه سازی کنید. محدودیتی برای استفاده از کلمات کلیدی در متای توضیحات وجود ندارد اما بهتر است افراط نکنید و از کلمات مرتبط و منحصربفرد در هر متا استفاده کنید تا هر صفحه برای یک کلمه خاص رتبه بندی شود.
 

متا تگ توضیحات
 

۳۱ تست و تجربه. متای Descriptions در جذب و هدایت بازدیدکنندگان به سایت شما تاثیرگزار است . فرمت های مختلف متا تگ توضیحات را برای ارتقای CTR بررسی و تجربه کنید. می توانید با تجربه نکات فوق الذکر و رعایت تکنیک های سئو شاهد تغییرات جایگاه وب سایتتان در نتایج جست وجو شوید. با توجه به استراتژی های جدید گوگل بدون استفاده از متا تگ توضیحات هم موفقیت در سئو بدست خواهد آمد اما با استفاده درست از این متا شانس بیشتری در پیشرفت سئو وب ساتتان خواهید داشت.
 
 

Check_Sign بخش اول آموزش سئو (معماری و طرح بندی سایت)
Check_Sign بخش دوم آموزش سئو (جستجوی کلمات کلیدی)
Check_Sign بخش سوم آموزش سئو (تگ عنوان)

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی