0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟

بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟

تاریخ:22nd دسامبر 2015
پشتیبانی وب سایت
0
995

بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟

 
زمانی که در مورد تبدیل صحبت می کنیم به این معناست که بازدیدکننده ای که سایت شما را مشاهده می کند دقیقا همان کاری را انجام دهد که شما از آن انتظار دارید.

اما این عمل چه خواهد بود ؟

این عمل می تواند ثبت نام برای خبرنامه ی ایمیلی ، ایجاد یک حساب کاربری  ، انجام یک خرید، دانلود کردن برنامه های شما  و … باشد.

هر کاری که شما انتظار دارید بازدیدکننده های سایتتان انجام دهند درست همان چیزی ست که باید شناسایی و اندازه گیری شده و بهینه سازی شود.

 

در این مقدمه، ما به طور خلاصه CRO) conversion rate optimization) را به عنوان روشی با استفاده از تحلیل و بازخورد کاربران به منظور تقویت عملکرد و کارایی وب‌سایت شما تعریف کردیم.

و همچنین  یک تعریف ساده تر این است:  بهینه سازی نرخ تبدیل دلایل عدم تبدیل بازدید کننده ها به مشتری را شناسایی کرده و آن ها را رفع می کند.

 

بهینه سازی نرخ تبدیل یعنی …

 

یک راهکار ساختاری و سازمان یافته برای تقویت عملکرد وب‌سایتتان.

موضوعی که از شهود و ژرف نگری سرشار بوده و به صورت اخص با تحلیل و منطق و بازخورد کاربران سروکار دارد.

سرشار از بینش و تحلیل و  بازخورد کاربران است.

با توجه به اهداف منحصر به فرد وب‌سایت و نیازهایش تعریف می شود. (KPIs)

ترافیکی فعلی وب سایت را افزایش خواهد داد .

 

بهینه سازی نرخ تبدیل این نیست که … 

 

 بر اساس حدس و گمان یا کارهایی که کسی  انجام می دهد .

بر اساس نظر فردی که بیشترین حقوق را می‌گیرد کار نمی کند.

به دست آوردن هر چه بیشتر کاربرها صرف نظر از  کیفیت و ارتباط آن‌ها.

 

 آشنایی با برخی عبارات کلیدی

 

فراخوانی برای انجام عمل  (CTA)

یک دکمه ، لینک یا هر رابط کاربری دیگری که از کاربر می خواهد کاری را انجام دهد که منجر به تبدیل شود. یک دکمه ی “Buy Now” در Amazon.com  ، یک دکمه ی “درخواست سئو” در بخش سفارش سئو در سایت سئویار ، دکمه  “download Now”در یک صفحه مرتبط با نرم افزار مثال های مختلفی از  این فراخوان هستند.

مسیر تبدیل

مسیری اصلی یا جریان از یک تجربه ی کاربری که بازدید کننده گان تبدیل را کامل می کنند، می باشد. در سایت Amazon.com  نوع کانون ممکن است این صورت باشد:

Home page > search results page > product page > checkout

A/B یا آزمون شکاف

آزمایش یک نسخه از یک صفحه یا المان رابط در مقابل نسخه ی دیگر از همین نوع  المان . هر المان بر اساس تأثیرگذاری‌اش در مقایسه با دیگر المان ها اندازه گیری می شود . به عنوان مثال، یک دکمه ی قرمز با یک دکمه ی سبز در میزان تأثیر گذاری مقایسه می شود.  A/B در یک زمان فقط یک المان مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

آزمون چند متغیره (MVT)

عبارت است از آزمایش متغیر های چندگانه ای از بسیاری المان‌های مختلف صفحه در ترکیب های متنوع برای تعیین بهترین عملکرد و ترکیب المان‌ها . برای مثال، یک آزمون فرود چند متغیره ممکن است بسیاری از متغیر ها از قبیل تصاویر، کپی و فراخوان‌های استفاده شده در صفحه را در ترکیب های بسیاری برای پیدا کردن  بهترین حالت عملکرد آزمایش کند .

 

در اینجا یک‌چشم انداز کلی از چیزهایی که به ترتیب اندازه گیری می کنیم تا  نرخ تبدیل اخیر سایتتان اندازه گیری شود، نقاط ضعف شناسایی شده و یک برنامه کاری طراحی شود. شما می توانید این اعداد و ارقام را از Google Analytics ، KISSmetrics یا دیگر ابزارهها  دست بیاوردید.

 

اعداد ضروری در ارتباط با CRO عبارت‌اند از:

 

تبدیلات کل (Total Conversion) وب سایت شما عبارت‌است از تعداد افرادی که عملی را که به عنوان تبدیل تعیین کردید را انجام داده اند (مانند خبرنامه ی ایمیلی، انجام یک خرید و…) .

 

برای به دست آوردن نرخ تبدیل (Conversion Rate)، شما باید عدد کل بالا را بر تعداد بازدید کننده های سایت تقسیم کنید.

 

به عنوان مثال، یک سایت با ۵۰۰۰ بازدید کننده و ۵۰ تبدیل کل ، دارای نرخ تبدیل ۱% می باشد.

 

مجموعه ی دیگری  از اعداد نرخ جهش و خروج و همچنین شاخص های پذیرش شما، می توانند اولین قدم در راه تشکیل نرخ تبدیل شما باشد.

 

نرخ جهش Bounce Rate (میزان دفع بازدید کننده)

نرخ جهش سایت عبارت است از درصد ی از کاربران که بعد از بازدید یک صفحه ، آن را ترک می کنند.  نرخ جهش بالا چیز مطلوبی نیست (هرچه کمتر بهتر)؛ به هر دلیلی ممکن است چیزی را که به دنبال آن هست را پیدا نکند و در نتیجه سایت را ترک می کند.

 

نرخ خروج / Exit Rate

شما همچنین یک نرخ خروج  برای هر صفحه از سایت دارید؛  درصدی از کاربران که  سایت را ترک می کنند  بعد از بازدید صفحه.  نرخ خروج ، به شما این امکان را می دهد تا آخرین صفحاتی که کاربران قبل از ترک وب سایت مشاهده کردند را شناسایی کنید. نرخ بسیار بالای خروج از یک صفحه خاص می تواند یک پرچم قرمز باشد.

 

میانگین زمان حضور در سایت /  Average Time on Site

میانگین زمان حضور کاربران در سایت به شما یک دید کلی در مورد این که افراد چه میزان در سایت شما در گردش بودند را میدهد  نرخ جهش بالا به کم بودن میانگین حضور کاربر در سایت است . بنابراین کاربر مدت طولانی در سایت ماندگار نیست تا کاری که هدف شماست را انجام دهد.

 

میانگین بازدید صفحه / Average Page Views

میانگین بازدید صفحه  به شما می گوید که افراد قبل از اینکه سایت را ترک کنند از چند صفحه به طور متوسط بازدید کرده اند.  میانگین بازدید صفحه بیشتر قابل پذیرش است اما اگر تبدیلی رخ ندهد می تواند به معنای عدم وجود شفافیت در “مسیر تبدیل” شما باشد.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

بهینه سازی صفحه ی فرود Landing Page

صفحه ی فرود یا Landing Page

صفحه ی فرود یا Landing Page این جلسه با یکی دیگر از مباحث تبلیغات سایت ، آموزش صفحه ی فرود یا Landing Page همراه شما هستیم. احتمالا با صفحات فرود در وب بارها و بارها مواجه شده اید.  صفحه ی فرود یا Landing Page یکی از موارد مهم در امر بازاریابی و تبلیغات اینترنتی می باشد. لذا ما برای کسب آگاهی بیشتر با Landing Page  ها، بر […]

Quality content

تاثیر محتوای با کیفیت و سئو شده بر سئو سایت

محتوا به عنوان تاثیرگذارترین عامل در سئو سایت محتوای با کیفیت یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در بهینه سازی سایت ( سئو سایت ) می‎باشد. به طوریکه هر چقدر محتوای سایت جذاب تر و با کیفیت تر تولید گردد، رتبه سئوی بهتری به وب سایت تعلق می گیرد. محتوای با کیفیت می‌تواند به عنوان […]

راه های افزایش تبدیل بازدیدکننده به مشتری

راه های تبدیل بازدیدکننده به مشتری

 نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری : با توجه به کاربرد روز افزون اینترنت و وب سایت ها در زندگی روزمره انسان یکی از مهمترین موارد روز دنیا برای صاحبان سایت ها تبدیل بازدیدکننده به مشتری وبسایت . یا همان نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری (conversion rate) است . که در سال های اخیر مورد توجه […]

بازاریابی محتوا و سئو

ترکیب قدرتمندی از سئو و محتوا

بازاریابی هدفمند : ترکیب سئو و بازاریابی محتوا اگر شما هم موافقید که هدف نهایی بازاریابی جلب توجه و ایجاد علاقه است، پس ترکیب سئو و بازاریابی محتوا برای بازاریابان و برندهای کوچک کارآمد نیست. سئو همه چیز درباره ی ایجاد و دیده شدن یک برند است یا به عبارتی سئو باعث می شود که مشتریان […]

ارسال دیدگاه

*    

*