آنالیز رایگان سئو سایت

درک بهینه سازی محتوا

آخرین بروز رسانی: مهر ۱۸, ۱۳۹۵

درک بهینه سازی محتوا

 

بهینه سازی محتوا ، پروسه ای است برای بهبود کیفیت و ایجاد ارتباط در محتوای وب سایت شما هست . ما درباره چند مورد از عناوین بهینه سازی محتوا صحبت خواهیم کرد که باعث می شود تا هم کاربران هم موتورهای جستجو تصور کنند که یک محتوا خوب و مناسب است و اما پیش از این بگذارید مثال هایی را درباره اینکه من و شما به عنوان یک انسان چطور یک متن را می خوانیم و از آن برداشت کلی می کنیم .

 

بهینه سازی محتوا سایت

 

 فرض کنید که صفحه وبی در اختیار ما قرار داده شده و به ما گفته شده که این متن درباره تفریح در کالیفرنیا است. شما تا انتهای صفحه پیش می روید و احتمالا ناامید خواهید شد! ممکن است متن نوشته شده مرتبط با کالیفرنیا باشد اما چندان واضح و دقیق نیست . حتی با وجود این که دقیقا عبارت “تفریح در کالیفرنیا” در متن استفاده شده باشد اما متن به صورت کلی و روایی بوده و دقیقا به موضوع موردنظر اشاره ای نشده است.

 

هر دو گروه کاربران و موتورهای جستجو از شما انتظار صفحاتی با کیفیت و واضح دارند. آنها بدون هر گونه حاشیه می خواهند بدانند که محتوای وب سایت شما درباره چه موضوعی است و از همه مهم تر آنها به محتوایی نیاز دارند که به آن اعتماد کنند. اگر من از شما بخواهم که یک تحقیق درباره تفریح کالیفرنیا برای من بیاورید و شما چند برگ اطلاعات جسته و گریخته درباره سواحل و اصول استفاده از آنها که به سختی به موضوع مکان های تفریحی در کالیفرنیا مربوط می شود به من ارائه دهید ، مسلما من بار بعد از شما چنین درخواستی نخواهم کرد و یا اگر هم درخواست کنم اعتماد صد در صد نخواهم کرد.

 

از طرف دیگر اگر شما یک محتوای بی نقص و قابل اعتماد که شامل چگونگی تفریح در کالیفرنیا و مکان هایی که ممکن است با آن رو به رو شوید به همراه با نقشه در اختیار من قرار دهید ، دفعات بعدی نیز من به شما مراجعه خواهم کرد و با اعتماد بیشتری کار را از شما درخواست می کنم .

 

در دنیای آنلاین وقتی کاربران با محتوای دلخواهشان رو به رو می شوند آن را به اشتراک می گذارند ، موتورهای جستجو این به اشتراک گذاری را می بینند و آن را نشانه ای از اعتماد می دانند و به شما با نمایش بیشتر و بالاتر سایتتان در نتایج جستجو پاداش می دهند .

وقتی ما درباره بهینه سازی محتوا فکر می کنیم باید این مورد را مدنظر داشته باشیم که محتوای سایت ما برای هر دو گروه کاربران و موتورهای جستجو بهینه شود و باید روی هر دو گروه تمرکز کرده و اعتماد متقابل ایجاد کنیم.

 

در صورتی که هنوز درک درستی از بهینه سازی محتوا پیدا نکردید پیشنهاد می کنیم مقالات سئو محتوا و تولید محتوای تازه را برای کامل شدن اطلاعات تان مطالعه کنید.

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی