آنالیز رایگان سئو سایت

رفع مشکلات محتوای تکراری

آخرین بروز رسانی: آذر ۶, ۱۳۹۵

چگونه از مشکلات محتوای تکراری جلوگیری کنیم؟

 

محتوای تکراری منجر به ایجاد مشکلاتی در رتبه بندی گوگل و سایر موتورهای جستجو و سئو سایت می شود. اگرچه جریمه ای برای محتوای تکراری در نظر گرفته نمی شود، اما اگر محتوای صفحات شما در صفحات دیگر یافت شود ، صفحات وب سایت شما نمی توانند بخوبی رتبه بندی شوند در نتیجه اثر سوء بر سئو سایت خواهد داشت. در ادامه مقاله به بررسی مشکلات محتوای تکراری و رفع آنها خواهیم پرداخت.

 

مشکلات محتوای تکراری

 

محتوای تکراری چیست؟

 

تعریف گوگل از محتوا تکراری:
بطورکلی محتوای تکراری به بخش های اصلی از محتوا درون یا در سراسر دامنه که به طور کامل با محتوای دیگر مطابقت دارد و یا خیلی به آن مشابه است ،اشاره دارد. به طور کلی محتوای تکراری فریبنده نیست.

 

نمونه هایی از محتوای تکراری غیرمخرب :

 

انجمن های گفتگو که هم صفحات عادی و هم تکمیل نشده برای دستگاه های تلفن همراه ایجاد می کنند.
ذخیره سازی آیتم هایی که توسط های URL های متفاوت نمایش یا به آنها لینک داده می شود.
نسخه چاپی صفحات وب .

 

گوگل سخت تلاش می کند تا صفحاتی بااطلاعات مجزا و متمایز را ایندکس و نمایش دهد.این فیلتر به این معناست ، برای مثال،اگرسایت شما نسخه عادی و چاپی برای هر مقاله داشته باشد و هیچ یک از آنها با متا تگ noindex مسدود نشده باشد ، گوگل تنها یکی از آنها را برا لیست کردن انتخاب می کند.
اگر محتوای یک صفحه در صفحات متعدد دیگری نیز یافت شود،گوگل تنها یکی از این صفحات را در نتایج جستجو نمایش خواهد داد.متاسفانه، ممکن است صفحه نمایش داده شده ، صفحه ای نباشد که شمامی خواستید ببینید.

 

چگونه مسائل محتوای تکراری را در وب سایت خود تشخیص دهیم؟

 

اگر وب سايت شما شامل مطالب تكراري باشد،ممكن است صفحات اشتباه ، در نتایج جستجوي گوگل ظاهر شوند. به همین دليل، بايد صفحات خود را برای محتوای تکراری بررسی کنید.
ساده ترين راه براي پيداكردن محتواي تكراري در صفحات سایت خود استفاده از بخش HTML Improvements در ابزار گوگل کنسول است که در این بخش با کلیک روی عبارت duplicate meta descriptions ، تمامی لینک هایی که عنوان و توضیحات تکراری دارند نمایش داده می شوند.

 

چگونه مسائل مربوط به محتواي تكراري را رفع کنیم ؟

 

چندين راه حل وجود دارد كه شما مي توانيد مسائل مرتبط با محتواي تكراري را برطرف كنيد،البته، شما می توانید هیچ كاري انجام ندهید و اميدوار باشيد که گوگل متوجه شود و آن را درست کند. معمولا، اين کار توصيه نمي شود.

 

بهتر است كه موارد زیر را انجام دهيد:

 

استفاده از ویژگی rel=canonical برای اطلاع دادن به گوگل در مورد نسخه مرجع صفحه . استفاده از این ویژگی ، ورژن استاندارد صفحه را به گوگل معرفی می کند. برای حل مسائل مربوط به محتوای تکراری این بهترین راه حل است . جزئیات بیشتر را در مقاله rel=canonical چیست؟ مطالعه کنید.

 

تغيير مسير URL های تكراري با ٣٠١ ریدایرکت به صفحه مرجع یا اصلی. در این حالت صفحات جایگزین نمایش داده نمی شوند. برای مثال این روش برای صفحات چاپی کاربرد ندارد چون شما می خواهید این صفحات نمایش داده شوند.در ۳۰۱ ریدایرکت ۹۰ تا ۹۹ درصد اعتبار صفحه به آدرس هدایت شده ، منتقل می شود. جزئیات بیشتر را در مقاله کاربرد ۳۰۱ ریدایرکت در سئو  مطالعه کنید.

 

لزومي ندارد که صفحات تکراری موجود در سایت خود را در فایل robot.txt مسدود کنید و یا برای این صفحات از ویژگی noindex استفاده کنید ، کافی است از دو روش ذکر شده در بالااستفاده كنيد و مسائل مرتبط با محتوای تکراری سایت خود را رفع کنید.

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی