آنالیز رایگان سئو سایت

بهینه سازی عنوان سایت

آخرین بروز رسانی: بهمن ۱۵, ۱۳۹۴

 بهینه سازی عنوان سایت برای سئو

 

تگ عنوان یکی از مهمترین عناصر در سئو سایت و  توصیفی کوتاه از محتویات صفحه می باشد. عنوان صفحه در تب مرورگرها ، توضیحات بوک مارک های ذخیره شده، صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) و به طور فزاینده توسط سایت های رسانه های اجتماعی هنگام اتصال به صفحات وب استفاده می شود. دستورالعمل های زیر به شما در ساخت تگ عنوان بهینه کمک خواهد کرد .

 

تگ title فقط یکبار در سند html استفاده می شود و باید در تگ head قرار بگیرد. سند بدون تگ title نامعتبر می باشد.

 

مطمئن باشید که برای انسان قابل فهم باشد .یک عنوان ممکن است یرای موتور جست و جو بهینه شده باشد ولی اگر کاربر نتواند ان را بخواند و درک کند بی فایده است.

 

تگ عنوان باید شامل کلمات کلیدی باشد که موتور جست و جو از انها برای تعیین رتبه وب سایت شما استفاده میکند. کلمات کلیدی را به ترتیب اهمیت قرار دهید. موتورهای جست و جو به اولین کلمه کلیدی اهمیت بیشتری نسبت به کلمه کلیدی دوم اختصاص میدهند و الی اخر.

 

برای یک سرچ منحصر به فرد از عبارات کلمات کلیدی بجای کلمات کلیدی استفاده کنید. برای مثال یک شرکت ساخت اسباب بازی با انتخاب عباراتی که شامل کلمه “اسباب بازی” می شوند رتبه بهتری خواهد داشت تا با انتخاب فقط کلمه کلیدی عمومی “اسباب بازی”. عبارات کلمه کلیدی برای وب سایت های که شامل کسب و کار بسیار رقابتی هستند بسیار مفید است.

 

بعضی افراد تصور می کنند هر چه تعداد استفاده از کلید واژه در عنوان بیشتر باشد اهمیت آن از لحاظ موتورهای جستجو بیشتر می شود و به تکرار استفاده از کلید واژه به صورت غیر متعارف می پردازند که این تصور اشتباهی است. این امر تحت عنوان keyword stuffing برای موتورهای جست وجو قابل تشخیص است. موتورهای جست و جو عنوان هایی که شامل کلمات کلیدی و عبارات تکرار شده هستند را جریمه خواهند کرد. از کلمات کلیدی منحصر به فرد استفاده کنید. وقتی از کلمات کلیدی و عبارات در عنوان استفاده می کنید مطمئن شوید که ان ها در متن بصورت طبیعی استفاده شده باشند.

 

به علت محدودیت در تعداد کاراکترها در انتخاب عنوان صفحه اطمینان حاصل کنید که عنوان انتخابی شما حداکثر ۷۰ کاراکتر(با احتساب فاصله) داشته باشد. در صورتی که عنوان صفحه طولانی باشد در موتورهای جستجو به صورت کامل برای کاریر به نمایش در نخواهد آمد و این امر نرخ کلیک بر روی لینک وب سایت را کاهش می دهد.

 

یکی از معمول ترین قراردادهای نام گذاری عنوان این است که کلمات کلیدی یا عبارات کلمات کلیدی را در ابتدای عنوان قرار داده و در ادامه ان نام برند یا شرکت قرار گیرد:

[Keyword Phrase] | [Company]

یک برند شناخته شده قدرتمند میتواند در ابتدای کلمات کلیدی در عنوان صفحه استفاده شود. این می تواند سئوی خوبی را با سرچ نام برند توسط کاربر فراهم کند. در ادامه نام برند ، عنوان شامل کلمات کلیدی یا عبارات کلمات کلیدی مرتبط با محتوا می شود:

[Brand] | [Keyword1, Keyword2]

استفاده ار عنوان منحصر به فرد برای هر صفحه به موتورهای جست و جو در دسته بندی محتوای شما و ارتقای سئو سایت کمک خواهد کرد. وقتی کاربر چندین خروجی از صفحه شما را میبیند میتواند راحت تر برای انتخاب لینک بر اساس عنوان های نمایش داده شده تصمیم بگیرد.

 

سعی کنید عنوان شما شامل ۳ یا ۴ کلمه باشد و کلمات را با ( | ) از هم جدا کنید با این کار کاربران متن آن را سریعتر تشخیص میدهند و شانس کلیک بر آن افزایش می یابد.

 

کلمات زائو کلماتی کوتاه هستند که توسط موتورهای جست و جو نادیده گرفته می شوند مثل ‘which’ and ‘on’ . بیاد داشته باشید که شما برای عنوان محدود شده اید پس دقت کنید که از کلماتی استفاده کنید که به عنوان شما ارزش بیافزاید و سئو شما را ارتقا دهد.

 

کاراکترهای خاص مانند علامت تعجب (!)، دلار ($) و پوند (£) توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شود. اگر از کاراکترهای خاص استفاده می شود برای فهماندن اطلاعات به یک کاربر ، توجه کنید که استفاده از انها هیچ تاثیر بر سئو نخواهند داشت.

 

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی