آنالیز رایگان سئو سایت

ساخت صفحه ۴۰۴ برای سایت

آخرین بروز رسانی: آذر ۲۶, ۱۳۹۵

 

خطای 404

 

آیا وب سایت به صفحه ۴۰۴ نیاز دارد؟

 

تعجب آور نیست زمانی که یک کاربر با صفحه ۴۰۴ بهینه نشده مواجه می شود ، ناامید و بی نتیجه سایت را ترک کند، هیچ اقدام دیگری برای کاربر وجود ندارد. یک صفحه بهینه شده میتواند موجب ادامه جستجو کاربر در سایت و کاهش احتمال از دست دادن فروش سایتتان شود.

صفحه ۴۰۴ ، صفحه ای است که یک کاربر زمانی که تلاش می کند تا به صفحه ای از سایت که موجود نیست دست یابد ، با آن مواجه می شود. ممکن است آنها روی لینک شکسته کلیک کنند ، صفحه حذف شده باشد یا آدرس را اشتباه وارد کرده اند. این صفحه ۴۰۴ نامیده می شود زیرا در پاسخ به درخواست صفحه ای که یافت نشده ، سرور کد وضعیت ۴۰۴ را ارسال می کند تا نشان دهد که صفحه یافت نشد. استاندارد صفحه ۴۰۴ می تواند براساس نوع ISP شما متفاوت باشد ، این صفحه معمولا اطلاعات مفیدی را برای کاربر فراهم نمی کند و بیشتر کاربران ممکن است فقط قصد گشت و گزار در سایت شما را داشته باشند.

اگر دسترسی به سرور خود دارید ، توصیه می کنیم یک صفحه ۴۰۴ سفارشی ایجاد کنید. یک صفحه ۴۰۴ خوب به کاربران در پیدا کردن اطلاعاتی که به دنبال آن هستند ، کمک خواهد کرد. همچنین فرصتی برای ارائه مطالب مفید دیگر و تشویق بازدیدکنندگان برای جستجوی بیشتر در ساییتان فراهم می کند.

نکته : این مقاله برای ساخت محتوای سفارشی صفحه ۴۰۴ تهیه شده است. برای کسب اطلاعات پیکربندی سرور سایتتان برای نمایش صفحه ۴۰۴ جدید ، قوانین سرور و یا هاست میزبان را بررسی کنید . شما باید مطمئن شوید که وب سرور شما صفحه ۴۰۴ سفارشی شده شما را پشتیبانی خواهد کرد و آن را به اسپایدرها و کاربران نمایش میدهد در غیر این صورت موتورهای جستجو صفحه ۴۰۴ سفارشی شما را ایندکس نمی کنند.
یکی از موثر ترین روش ها برای حذف این خطا ، انتقال خودکار این صفحه به صفحه اصلی سایت است . اما حتما نباید آن را به صفحه اصلی سایت انتقال دهید بلکه می توانید به صفحه دیگر که خود بصورت سفارشی طراحی کرده اید ، انتقال دهید اما بهترین کار انتقال به صفحه ی اصلی سایت است .
از آنجایی که صفحه ۴۰۴ می تواند یک صفحه استاندارد HTML باشد ، می توانید آن را به هر روشی که می خواهید سفارشی کنید.

اینجا چند پیشنهاد برای ساخت یک صفحه ۴۰۴ موثر، برای شما ارائه داده ایم که می تواند به حفظ بازدیدکننده در ساییتان و پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز آنها ، کمک کند.

 

به بازدیدکنندگان خود به طور واضح بگویید که صفحه ای که به دنبال آن هستند، یافت نمی شود. از لحنی دوستانه استفاده کنید .

اطمینان حاصل کنید که صفحه ۴۰۴ شما از همان طرح و قالب و ناوبری که بقیه سایت دارد ، استفاده می کند.

اضافه کردن لینک آن به مهمترین و محبوبترین مقالات و پست های خود ، مانند لینک به صفحه اصلی سایت.

فراهم کردن راهی که کاربران بتوانند در صورت مواجه شدن با لینک شکسته ، به شما اطلاع دهند.

مهم نیست که صفحه ۴۰۴ سفارشی شما چقد زیبا و مفید است ، مهم این است که نمیخواهید که در نتایج جستجو موتورهای جستجو نمایش داده شود. برای جلوگیری از ایندکس کردن صفحات ۴۰۴ توسط گوگل و موتورهای جستجو دیگر ، اطمینان حاصل کنید که وب سرور شما زمانی که صفحه ای یافت نشد یک کد استاندارد HTML نمایش خواهد داد.

از ابزارهای انتقال آدرس برای نشان دادن تغییر مسیر در سایت خود به گوگل استفاده کنید.

 

چگونه صفحه ۴۰۴ به سئو کمک می کند ؟

 

کد ۴۰۴ به موتور جستجو می گوید که صفحه را ایندکس نکن، زیرا این آدرس موجود نیست و برای کاربر تجربه جستجوی ناموفق بوجود می آورد. موتور جستجو می خواهد بهترین نتایج را ایندکس و برای کاربر نمایش دهد، بنابراین آنها نمی خواهند این صفحات را ایندکس کنند.
داشتن صفحه ۴۰۴ به موتور جستجو در ایندکس کردن و خزیدن در صفحات وب سایت که برای کاربر مهم و مفید هستند کمک خوهد کرد ، در نتیجه تجربه جستجوی مثبت را فراهم می کند.

 

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی
  1. کسب درآمد از اینترنت گفت:

    مطلب بسیار جالب و مفیدی بود . امیدوارم به کارتون ادامه بدین. منتظر مطالب بعدی شما هستم