آنالیز رایگان سئو سایت

صفحه ی فرود یا Landing Page

آخرین بروز رسانی: مرداد ۲۱, ۱۳۹۶

صفحه ی فرود یا Landing Page

 

این جلسه با یکی دیگر از مباحث تبلیغات سایت ، آموزش صفحه ی فرود یا Landing Page همراه شما هستیم. احتمالا با صفحات فرود در وب بارها و بارها مواجه شده اید.  صفحه ی فرود یا Landing Page یکی از موارد مهم در امر بازاریابی و تبلیغات اینترنتی می باشد. لذا ما برای کسب آگاهی بیشتر با Landing Page  ها، بر آن شدیم که به بررسی اهمیت طراحی صفحات فرود Landing Page  و ویژگی های صفحات لندینگ پیج بپردازیم. حال با یک توضیح مفید در خصوص صفحه ی فرود Landing Page  این مبحث را شروع می کنیم.

 

صفحه ی فرود یا Landing Page چیست؟

 
صفحه ی فرود یا Landing Page  صفحه ی وبی است که بدون هدر ، فوتر و سایدبار بوده و به صورت پاپ آپ (صفحه ای مجزا از سایت) یا در هدر ، فوتر سایت یا سایدبار سایت نمایش داده می شود. صفحه فرود از نوع پاپ آپ، اولین صفحه ای است که کاربر در سایت مشاهده می نماید. صفحه ی لندینگ پیج کاربران را بدون جستجو در سایت و از طریق تبلیغات و موتور های جست و جو به سمت خود هدایت کرده و آن ها را به هدف مورد نظر می رساند. لذا با طراحی صفحات لندینگ پیج می توان نرخ تبدیل بهتری از بازدیدکننده به مشتری داشت. حال با این پیش زمینه ی ایجاد شده به سراغ اهداف و انواع صفحات فرود می رویم.

 

صفحات فرود یا landingpage

انواع صفحات فرود یا Landing Pages

 

این نوع صفحه ی فرود یا Landing Page با هدف جمع آوری اطلاعات کاربران طراحی شده است. به این گونه که فرمی از نام ، نام خانوادگی ، ایمیل و… کاربران را دریافت نموده و در ازای آن یک کالا یا فایل به صورت رایگان هدیه می دهد. سپس با این لیست اطلاعات می تواند با روش هایی مانند ایمیل مارکتینگ و غیره مطالب بروز یا محصولات جدید را به بازدیدکنندگان خود معرفی نماید و آن ها را به مشتری تبدیل کند. به این نوع صفحه ی فرود ، Lead Generation نیز می گویند.

 

این نوع صفحه ی فرود یا Landing Page  با هدف معرفی محصول و ارجاع به صفحات مهم سایت طراحی شده است. در واقع صفحات سایتی که مورد هدف قرار گرفته و قرار است با تبلیغات Landing Page سرمایه گذاری شوند.  از آنجایی که کاربران در خرید محصول تردید دارند، با طراحی صفحه فرود استاندارد به راحتی می توان این تردید را در آن ها از بین برده و با کلیک بر روی دکمه (Call-to-Action) به صفحه ی سبد خرید یا فرم ثبت نام در سایت هدایت شوند. بنابراین این صفحات تاثیر بیشتری  روی افزایش فروش محصولات خواهند داشت. به این نوع صفحه ی فرود ، Click Through نیز می گویند.

 

ویژگی های Landing Pages  

 

برای این که صفحه ی فرود یا Landing Page شما تحت تاثیر کاربران قرار بگیرد و آن ها را به یک مشتری واقعی تبدیل نماید، باید یک سری المان هایی را برای بهینه سازی صفحه ی فرود Landing Page خود لحاظ کنید. این ویژگی ها عبارت اند از:

 

 

اکنون که با نکات طراحی صفحه ی فرود یا Landing Page آشنا شدید، زمان آن رسیده که با برنامه ریزی هدفمند و درک نیازهای مشتری برای سایت خود صفحات فرود سودآوردی ایجاد نمایید. سپس با تبلیغات موثر و افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری توانسته باشید در تجارت آنلاین خود بهترین کسب درآمد را داشته باشید.

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی