0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » فاکتورهای موفقیت سئو سال ۲۰۱۷

فاکتورهای موفقیت سئو سال ۲۰۱۷

تاریخ:22nd ژوئن 2017
پشتیبانی وب سایت
0
1706

فاکتورهای موفقیت سئو سال ۲۰۱۷

 

همانطور که می دانید همواره فاکتورهایی هستند که در سئو سایت نقش مهمی ایفا می کنند اما این فاکتورها همیشه ثابت نیستند بلکه نقش آنها توسط موتور جستجو گوگل پر رنگ تر و یا کم رنگ می شود . در این مقاله فاکتورهای موفقیت سئو سایت را که در گذشته توسط منابع معتبر سئو جمع آوری شده بود و در حال حاضر ویرایش جدید (سال ۲۰۱۷) آن منتشر شده است را به صورت اینفوگرافی با شما دوستان عزیز به اشتراک می گذاریم .

فاکتورهای سئو سایت که به صورت جدول تناوبی شبیه جدول تناوبی شیمی که همه شما مطمئنا با آن آشنا هستید ، برای نمایش فاکتورهایی که می توانند در بدست آوردن بازدیدکنندگان بیشتر در نتایج جستجو یاری کنند ، طراحی شده است.

در ادامه جدول تناوبی فاکتورهای موفقیت سئو را به طور کامل شرح خواهیم داد تا در استفاده از آن دچار مشکل و سردرگمی نشوید . استفاده از جدول تناوبی سئو بسیار راحت است فقط کافی است با دقت مقاله را دنبال کنید .

 

سه دسته کلی توسط جدول تناوبی فاکتورهای موفقیت سئو پوشش داده شده است :

 

سئو داخلی سایت (On-the-page SEO)

سئو خارجی سایت (Off-the-page SEO)

تخطی ها (Violations)

 

به جدول نگاه کنید ، همانطور که می بینید هر گروه یا دسته ، شامل زیرگروه هایی است که با باکس های رنگی نشان داده شده اند . این زیرگروه ها شامل یک یا چند فاکتور سئو با وزن یا ارزش های خاص هستند. تخطی های سئو هم با طیف رنگی صورتی نمایش داده شدند که استفاده از آنها شما را از مسیر موفقیت و استاندارد در سئو دور می کند .

سمبل های دو حرفی که در جدول سئو مشاهده می کنید نماد هر عنصر و یا فاکتور هستند. شاید مجبور باشید فاکتورهای جدول شیمی رو بیاد بیارید تا این جدول رو بیشتر درک کنید برای مثال نماد طلا Au و نماد آهن Fe است . در جدول تناوبی ارائه شده سعی شده است که تمامی فاکتورها بصری حسی نمایش داده شوند تا در ذهن شما ماندگار بمانند. حرف اول هر یک از سمبل ها ، نماد المانی از زیرگروهی است که در آن قرار دارد و حرف دوم نماد فاکتوری منحصربه فرد در سئو است . برای مثال  سمبل Cq را در جدول سئو مشاهده کنید ، حرف اول نماد کلمه Content  که نماد زیرگروه Content در جدول است و حرف دوم نماد quality  به معنای کیفیت و یکی از فاکتورهای مهم در سئو است .

 

همه فاکتورهای سئو با هم و در کنار هم موثرند!

 

اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که تمامی فاکتورها با هم تاثیر گذارند ، به این معنا که باید تمامی فاکتورها در سایت اعمال شوند تا کارآیی واقعی به عمل آید . هیچ فاکتوری به تنهایی سئو و بهینه سازی سایت شما را تضمین نمی کند . داشتن یک عنوان عالی در صورتی که محتوا از کیفیت پایینی برخودار است یا داشتن لینک های بسیار در صورتی که فاکتور کیفیت در آن ها وجود نداشته باشد هیچ کمکی به شما نخواهد کرد .  داشتن چندین فاکتور مثبت و قدرتمند شانس موفقیت را افزایش می دهد در حالی که حضور عوامل منفی (تخطی ها) می تواند این احتمال را کاهش دهد .  

 

فاکتورهای موفقیت سئو داخلی سایت

 

فاکتورهای رتبه بندی سئو داخلی ، عواملی هستند که در کنترل کامل منتشرکننده محتوا سایت هستند . چه محتوایی منتشر می کنید؟ آیا سرنخهای مهمی که به موتورهای جستجو و کاربر برای درک بهتر تعیین مرتبط بودن سایت شما می دهد ، را فراهم می کنید؟ آیا معماری سایت شما به موتور جستجو کمک می کند یا مانع است؟

 

فاکتورهای موفقیت سئو خارجی

 

فاکتورهای سئو خارجی مستقیما در کنترل ناشر نیستند اما می تواند برای بهبود آنها تلاش کند . موتورهای جستجو این سیگنال ها را هم مورد توجه قرار می دهند زیرا می دانند که به تنهایی با فاکتورهای که تحت کنترل ناشران است نمی توان به نتایج مطلوب رسید . با میلیاردها صفحه وب برای مرتب کردن ، فقط دنبال کردن سرنخ های فاکتورهای داخلی سایت کافی نیست. سیگنال ها و عوامل بیشتری لازم است تا بهترین نتایج برای هر جستجو نمایش داده شود.

 

تخطی ها و مجازات در رتبه بندی

 

اشتباه نکنید . موتورهای جستجو از افراد می خواهند سئو انجام دهند به این دلیل که می تواند  به نتایج جستجویشان کمک کند . موتورهای جستجو برای بالا بردن کیفیت این امر راهنماهای بسیاری به صورت بلاگ و ویدئو برای تشویق به کارگیری تکنیک های خاص سئو ارائه می دهند . با این حال تکنیک هایی وجود دارد که از نظر موتورهای جستجو اسپم یا کلاه سیاه هستند که می تواند نتایجی مانند مجازات در رتبه بندی و یا مسدود شدن به طور کامل توسط موتورهای جستجو را به دنبال داشته باشد .  تخطی ها عمدتا تکنیک هایی است که هدفشان فریب دادن و دستکاری نتایج موتور جستجو برای جلوگیری از درک درست از واقعیت معماری سایت است .

 

ارزش و اهمیت فاکتورهای موتور جستجو

 

تمامی فاکتورها و سمبل هایی که در جدول مشاهده می کنید دارای وزن هایی در مقیاس ۱ تا ۳ هستند که در گوشه بالا سمت راست هر المان درج شده است . وزن یا ارزش ۳ بسیار مهم است و شما باید توجه ویژه ای به المان هایی که این وزن را دارند ، داشته باشید زیرا تاثیر زیادی نسبت به دیگر فاکتورها در بهینه سازی سایت شما دارند .

اما این نکته به این معنا نیست که عواملی با وزن های ۱ یا ۲ مهم نیستند ، بلکه این المان ها هم ارزشمند هستند فقط نسبت به المان هایی با وزن ۳ از اهمیت کمتری برخوردارند . تخطی ها هم دارای وزن هستند اما با وزن منفی . وزن ۳-  بدترین و مضرترین فاکتور برای موفقیت سئو سایت تان است .

 

ارزش گذاری ها (وزن ها) بر اساس ترکیبی از آنچه موتورهای جستجو گفته اند ، نظرسنجی از شرکت های سئو و تجربیات کارشناسان سئو در طول زمان مشخص شده اند . ممکن است این جدول کامل نباشد اما مطمئنا می تواند راهنمای جامع و مفیدی برای بهینه سازی بهتر سایت شما همگام با تغییرات فاکتورهای موتورهای جستجو باشد . شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چرا برخی از فاکتورها درج نشده است ؟ پاسخ این است که برخی عوامل خیلی نقش مهمی ندارند و یا در تاثیرگذاری آنها احتمال قطعی وجود نداشته که در جدول درج شوند.

 

اینفوگرافی که در زیر مشاهده می کنید تنها سمبل ها و المان های موثر را با مشخصاتی که به طور کامل برای شما عزیزان توضیح دادیم نشان می دهد اما مقاله ما به همین جا ختم نمیشود بلکه ما توضیحات تمامی سمبل های جدول را یک به یک به صورت جداگانه در کانال تلگرام سئویار روزانه منتشر خواهیم کرد تا بیش از پیش با شما عزیزان در پیشرفت سئو سایتتان سهیم باشیم  . در کانال تلگرام سئویار (seoyarcom@) با ما همراه باشید و این فرصت را برای بهینه سازی دقیق سایت خود از دست ندهید .   

 

جدول تناوبی فاکتورهای موفقیت سئو

جدول تناوبی فاکتورهای موفقیت در سئو

 

 

 

 

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

CTR مخفف کلمه Click-Through Rates

نرخ کلیک یا CTR در بهبود سایت چه نقشی دارد؟

هدف بازاریابی آنلاین یافتن مصرف کنندگان بالقوه با کمک کانال های دیجیتالی است. کاربران در اینترنت گشت و گذار می کنند ، به صورت آنلاین معاشرت می کنند و توجه خود را به جالب ترین وبلاگ ها ، وب سایت های اطلاعاتی و تجاری و همچنین تبلیغات جذاب معطوف می کنند. ctr نتیجه ی همین […]

رتبه بندی گوگل

راز بزرگ رتبه بندی

راز بزرگ رتبه بندی در این مقاله میخواهیم به شما رمز و راز بزرگ رتبه بندی بگوییم . چرا سایت شما رتبه خوبی نداره درحالی که همه چیز اوکیه ؟ شما یک وب سایت بزرگ با قابلیت استفاده عالی ، طرح بندی زیبا ، محتوای ارزشمند و با کیفیت و شامل تمامی کلمات کلیدی مهم […]

اهمیت موتورهای جستجو

اهمیت موتورهای جستجو

اهمیت موتورهای جستجو   موتورهای جستجو پایه و اساس اینترنت هستند. در ساده ترین حالت ، می توان گفت موتور جستجو یک برنامه نرم افزاری است که جستجو برای سایت ها را بر اساس کلماتی که کاربر در آن وارد می کند ، انجام می دهد. موتورهای جستجو ، موتورهای قدرتمند شبکه جهانی وب هستند […]

پارامترهای مورد توجه موتورهای جستجو

پارامترهای مورد توجه موتورهای جستجو

پارامترهای مورد توجه موتورهای جستجو   همیشه این سوال پرسیده می شود که پارامترهای مورد توجه موتورهای جستجو چیست؟ پاسخ این سؤال برای هر موتور جست وجو متفاوت خواهد بود. در ادامه فهرستی از پارامترهای عمومی و مهم برای همه موتورهای جست وجو آمده است. سئو بر تجربه استوار است بنابراین مطالعه نتایج بررسی های […]

ارسال دیدگاه

*    

*