آنالیز رایگان سئو سایت

لینک های داخلی internal links

آخرین بروز رسانی: بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

لینک های داخلی internal links

 

لینک داخلی ، لینکی است که از یک صفحه درون وب سایت به صفحه دیگری درون همان وب سایت اشاره می کند. لینک های داخلی هم برای بازدیدکنندگان وب سایت و هم برای موتورهای جستجو مفید می باشند. هر دو آنها برای گردش بهتر در سایت شما به لینک های داخلی نیازمندند. برای پیمایش بهتر وب سایت باید تعادل برای ایجاد لینک های داخلی برای کاربران و موتورهای جستجو ایجاد کنید.

 

همچنین لینکی مرتبط از لینک های داخلی وب سایت دیگر به سایت شما بر اعتبار محتوای سایت شما تاثیر زیادی دارد و رتبه بندی سایت را در موتور جستجو بهبود می بخشد. این نوع لینک ها خیلی بار ارزش تر از لینک های داخلی است که خودتان ایجاد می کنید اما اگر شما لینک های داخلی سایت خود را به درستی سازماندهی کنید دیگر نیازی به لینک های خارجی نخواهید داشت.

 

موتور های جستجو دید یکسانی به همه لینک های داخلی ندارند بلکه مکان قرار گیری لینک داخلی ست که ارزش آن را مشخص می کند. بنابراین، یک لینک داخلی که درون محتوای اصلی قرار داده شده ارزش بیشتری دارد نسبت به لینکی که در پایین صفحه (فوتر ) قرار داده شده است. مکان های اصلی سایت که می توانید برای لینک های داخلی استفاده کنید به ترتیب ارزش آنها : بالای سایت (top navigation) ، در محتوا (in-content) ، سایدبار سایت (sidebar) و فوتر(footer).

 

در ادامه به نکاتی برای بهینه سازی لینک های داخلی می پردازیم :

 

به تمامی صفحات سایت لینک بدهید

 

هر صفحه از سایت باید حداقل از یک صفحه دیگری از سایت لینک داشته باشد. صفحه ای که به آن از صفحات همان سایت لیک داخلی نشده باشد و حتی لینک خارجی هم به آن اشاره نکند راهی برای موتور جستجو برای پیدا کردن آن وجود ندارد و اگر موتور جستجو صفحه ای را پیدا نکند آن را در لیست نتایج خود نمایش نخواهد داد.

 

استفاده از متن توصیفی برای لینک ها

 

در صورت امکان از کلمات کلیدی و مهم که اهداف سایت شما را دنبال می کنند استفاده کنید . می توانید از خود کلمات یا مترادف و هم خانواده های آنها استفاده کنید.

 

تنوع را رعایت کنید

 

تنوع در همه جنبه های لینک های داخلی مهم است . هرگز از هر صفحه به مجموعه ای خاصی از صفحات لینک ندهید یا فقط با یک لینک با متن توصیفی ثابت (anchor link text)به یک صفحه خاص لینک ندهید. عدم رعایت تنوع در لینک های داخلی نه تنها باعث تجربه بدی برای کاربر می شود بلکه موتور جستجو با این عمل برخورد خواهد کرد.

 

استفاده از اعتبار صفحه اصلی

 

صفحه اصلی سایت با اعتبار ترین صفحه سایت می باشد که شامل بیشتری ن و بهترین لینک های خارجی از سمت سات های دیگری و همچنین لینک های داخلی می باشد . هر صفحه از سایت باید شامل لینک هایی از صفحه اصلی باشد. از صفحه اصلی به مهمترین صفحات سایت لینک دهید و لینک هایی که از صفحه اصلی به صفحات بی اهمیت داده اید حذف کنید.

 

استفاده از اعتبار صفحات با ارزش

 

با ارزشترین صفحات سایت صفحاتی هستند که لینک های خارجی بیشتری به آنها اشاره دارند . شما باید بیشترین لینک های داخلی را درون صفحات با ارزش قرار دهید که به صفحاتی اشاره می کنند که می خواهید در موتور جستجو رتبه بهتری کسب کنند . د ر واقع لینک کردن از صفحات با ارزش به صفحات دیگر اعتبار آن ها را به صفحات دیگر منتقل می کند. برای تشخیص صفحات با ارزش سایتتان می توانید از ابزار Ahrefs استفاده نمایید.

 

به جای استفاده از جاوا اسکریپ و فلش از HTML استفاده کنید

 

با استفاده از جاوا اسکریپ و فلش می توانید منوها و ستون های کناری جذابتری برای سایت طراحی کنید ولی متاسفانه موتورهای جستجو لینک های درون جاوا اسکریپ و فلش را نمی خواند و نسبت به آنها بی تفاوت است. جهت پیشبرد اهداف سئو بهتر است برای منو ها و سایدبارهای سایت خود از کد های HTML استفاده کنید.

 

بازبینی و بروزرسانی منظم

 

هر زمان که صفحات جدید به سایت اضافه می کنید لینک های داخلی به صفحات قدیمی در آن درج کنید و صفحات قدیمی را ویرایش کنید و از آن به صفحات جدید لینک دهید.

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی
  1. hamiemami گفت:

    سلام و خسته نباشید .آیا لینک های داخلی که به صفحات مهم میدیم باید به اسم همون صفحه باشه .ممنون میشم راهنمایی کنید