031- 344 500 60

سئو سایت, بهینه سازی سایت, سئو سایت در گوگل
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » معرفی سایت به موتورهای جستجو

معرفی سایت به موتورهای جستجو

تاریخ:۴ام مهر ۱۳۹۵
modiriat
0
47

معرفی سایت به موتورهای جستجو

موتور جستجو متن را میخواند و لینک را دنبال می کند. بنابراین موتور جستجو می تواند سایت شما را بیابد به شرط آن که راهی برای ورود اسپایدر آن به سایت تان فراهم کرده باشید. اگر موتور جستوجو بتواند لینکی به سایت شما بیاید، پروسه معرفی سایت شما به آن انجام شده است. هر چه راههای بیشتری به سایت شما موجود باشد اسپایدار زودتر به آن راه می یابد اما این تنها ابتدای راه است. درحقیقت شما می خواهید موتور جستجو زودتر و بیشتر به سایت شما مراجعه کند و تعداد صفحات بیشتری از آن را بخواند تا همواره آخرین اطلاعات سایت در بایگانی موتور جست وجو باشد. به طور ساده میخواهیم بگوییم که یک بار خواندن اطلاعات کافی نیست بلکه موتور جستوجو باید بارها و بارها به سایت شما مراجعه کند.

 
ثبت سایت در موتور جستجو
 

تمام موتورهای جست وجو ، صفحه ای برای معرفی سایت ها دارند. تنها کافی است آدرس صفحه اول سایت خود را به آنها بدهید. با این کار آدرس سایت تان وارد برنامه ی کاری موتور جستوجو می شود و اسپایدر آن به سایت تان مراجعه خواهد کرد. اگر از این شیوه برای معرفی یک سایت استفاده کنید ممکن است یک تا چند هفته و یا حتی بیشتر طول بکشد تا این که موتور جست وجو بهسایت مراجعه کند. اما ما به دنبال راه های سریع هر هستیم.

 

راه ورود اسپایدار به سایت شما پیوند است. برای فراهم کردن راه ، از سایت هایی که در حال حاضر در پایگاه دادهای موتور جست و جو قرار دارند بخواهید به شما لینک کنند . خواستن بخش ساده کار است زیرا پذیرش خواسته شما مهم تر است . مدیرانی هستند که درخواست شما را نپذیرند! این جاست که کمی به مشکل بر میخورید. آیا شما حاضر می شوید به یک سایت بی محتوا لینک کنید؟ مسلما نه. از دیگران نیز این انتظار را نداشته باشید.

 

نکته مهم در همین جا نهفته است. اگر شما سایتی پر محتوا و مفید داشته باشید چرا دیگران به سایت تان لینک نکنند! آن ها از این که توانسته اند به بینندگان خود سایتی مفید را معرفی کنند ، حتما خوشحال خواهند بود . اما هنوز مشکل حل نشده است! شما باید مدیران را برای لینک دادن قانع کنید. حضور در فهرست ها می تواند در معرفی سایت به موتور های جست وجو موثر باشد. توصیه می شود بعد از تکمیل طراحی سایت آن را به فهرستهای مهم و موضوعی معرفی نمایید. برای معرفی یک سایت به فهرست، ابتدا باید مناسب ترین گروه را بیابید. برای یافتن مناسب ترین گروه، کلمات کلیدی سایت خود را در فهرست مورد نظر جست وجو کنیدو بررسی کنید که سایت های فهرست شده در نتیجه جستوجو در چه گروه هایی قرار دارند.

 

با جست وجوی هر یک از کلمات کلیدی، گروه های معرفی شده را یادداشت نمایید . متوجه خواهید شد که بعضی از گروه ها بیشتر از بقیه تکرار می شوند ، اگر تعداد دفعات تکرار یک گروه بیشتر از سایر گروه هاست ، همان گروه مناسب ترین گروه برای سایت شما خواهد بود. همچنین اگر سایتی بازمینه کاری مشابه سایت خود درون یکی از گروه ها یافتید، گروه آن سایت می تواند گروه مناسبی برای سایت شما نیز باشد. معمولا بهتر است سایت ها در همان زیر گروه های مرتبط با محدوده جغرافیایی فهرست. زمانی می تو انید سایت خود را به فهرست ها معرفی کنید که به طور کامل طراحی شده باشد. معرفی سایت به فهرست در معرفی سایت به موتور های جست وجو موثر خواهد بود. موتور جست وجو برای آغاز به جمع آوری اطلاعات نیاز به یک نقطه ی شروع دارد و چه جایی بهتر از فهرست ها به خصوص یاهو (!Yahoo) و DMOZ.

 

فهرست های کوچک بسیاری وجود دارند که شما می توانید به طور رایگان سایت خود را به آنها معرفی کنید. همچنین شما می توانید مقالات مفیدی را در زمینه فعالیت تان تهیه کنید و آنها را در سایت های بی شماری که حیات خود را مدیون این مقالات هستند. منتشر کنید .دقت کنید در این مقالات آدرسی سایت شما به صورت لینک قرار داده شود تا هم بینندگان با کلیک کردن برآن بتوانند به سایت رجوع کنند و هم اسپایدرها آن را دنبال کنند.

 

در سایت ها و و بلاگهای دیگر نوشتهای به صورت میهمان بنویسید و به سایت خود لینک کنید یا مطالب با ارزش بنویسید و به دیگران اجازه دهید آن ها را در سایت یا و بلاگ خود قرار دهند. در شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشید و پیوندهای سایت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. یکی از بهترین روش ها برای کشاندن هر چه بیشتر گوگل و بینگ به سایت شما همین حضور در شبکه های اجتماعی است. یعنی در سایت خود محتوایی مناسب منتشر کنید و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا امکان اشتراک گذاری آن را در سایت خود فراهم کنید تا دیگران برای شما این کار را انجام دهند.

 

پیشنهاد میکنیم پس از طراحی وبسایت و غنی شدن آن با مطالب با ارزش و کاربرپسند ، برای حضوری موثر در دنیای وب ،معرفی سایت به موتورهای جستجو را فراموش نکنید. برای جذب ببیننده و کاربران بالقوه لازم است سایت خودرابه موتورهای جستجو معرفی کنید.

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

۱۰ افزونه سئو وردپرس

۱۰ افزونه سئو وردپرس   آیا فقط به فکر به پایان رساندن وب سایت هستید یا درباره ی آن فکر می کنید؟ آیا فقط به این موضوع توجه می کنید که صفحات شما طراحی درست ، متن و گرافیک مناسب داشته باشند و همه ی لینک ها و منوهای ناوبری به درستی کارکنند و همه […]

بهینه سازی ویدئو ها در سایت

بهینه سازی ویدئو ها در سایت

بهینه سازی ویدئو ها در سایت   یکی دیگر از موارد مهم در سئو استفاده از ویدئو در سایت است. ویدئو ها باعث افزایش تعاملات کاربران با سایت شده و دید واضح تری از مطالب ارائه می دهد. بطوری که طبق آخرین گزارشات الگوریتم های گوگل حدود ۵۳ درصد از نتایج جستجوها به محتوا ویدئویی […]

جستجو صوتی گوگل

جستجوی صوتی گوگل

جستجوی صوتی گوگل  چیست؟   امروزه جستجوی صوتی گوگل به عنوان یکی از مهم ترین ترفند ها برای سئو ، بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ شناخته شده است. جستجوی صوتی گوگل عبارت است از فرمان صوتی که بر اساس الگوریتم اختصاصی خود برنامه ی گوگل را فراخوانی کرده و با تبدیل گفتار صوتی به نوشتار […]

اهمیت موتورهای جستجو

اهمیت موتورهای جستجو

اهمیت موتورهای جستجو   موتورهای جستجو پایه و اساس اینترنت هستند. در ساده ترین حالت ، می توان گفت موتور جستجو یک برنامه نرم افزاری است که جستجو برای سایت ها را بر اساس کلماتی که کاربر در آن وارد می کند ، انجام می دهد. موتورهای جستجو ، موتورهای قدرتمند شبکه جهانی وب هستند […]

ارسال دیدگاه

*    

*