آنالیز رایگان سئو سایت

افزایش سرعت بارگذاری وب سایت

آخرین بروز رسانی: بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

امروز می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم : چگونه سرعت بارگذاری وب سایت را افزایش دهیم ؟

 

سرعت بارگذاری سایت فوق العاده مهم است. یک دوم ثانیه تاخیر می تواند تا ۷%  نرخ تبدیل (نرخ تبدیل کاربر به مشتری)  شما را کاهش دهد و مهم تر از آن اگر سایت شما بیش از حد آهسته باشد ، گوگل آن را جریمه خواهد کرد.

 

افزایش سرعت سایت

 

می خواهیم به بیش از ۵  روش از ساده ترین و موثر ترین روش ها که  شما می توانید صفحه سرعت سایت خود را افزایش دهید اشاره کنیم.

 

به حداقل رساندن تعداد درخواست های HTTP:

 

از فایل های جاوا اسکریپت و CSS که استفاده نمی کنید یا لازم نیستند صرف نظر کنید ، تصاویر گرافیکی و ثابت سایت خود را با استفاده از تکنولوژی CSS sprit در یک تصویر قرار دهید و از تمامی درخواست های غیر ضروری به HTTP جلوگیری کنید. برخی از سایت های انواع پلاگین ها و ویجت های مختلف روی سایت خود دارند ، به یاد داشته باشید هر درخواست خارجی به فایل های جاوا اسکریپت و CSS در کاهش سرعت سایت تاثیرگزار خواهد بود.

 

فراخوانی فایل های جاوا اسکریپت و CSS بصورت فایل های خارجی :

 

 تمامی کدهای CSS و جاوا اسکریپت  را که بین کدها استفاده کردید را بصورت فایل های جداگانه ذخیره کنید. استفاده مستقیم کدهای CSS و جاوا اسکریپت در صفحه HTML باعث کاهش سرعت بارگذاری صفحه می شود نه این که این روش کدنویسی اشتباه باشد.

 

ترکیب فایل های CSS خارجی و جاوا اسکریپت به عنوان یک فایل :

 

اگر از چندین فایل  CSS استفاده می کنید در صورت امکان آن ها را ترکیب کرده و به یک فایل تبدیل کنید و همچنین برای فایل های جاوا اسکریپت هم به همین صورت اقدام کنید. این  پیشنهاد از ایجاد درخواست های زیاد HTTP جلوگیری می کند و همچنین باعث بارگزاری فایل خارجی کمتری می شود.

 

قرار دادن درخواست فراخوانی  فایل جاوا اسکریپت در پایین صفحه :

 

مرورگرها به ترتیب فایل ها و اجزای سایت را رندر می کنند به طور کلی فایل های جاوا اسکریپت لازم نیست که در ابتدا بارگذاری شوند بلکه بهتر است ابتدا فرصت رندر شدن را به استایل و تصاویر سایت بدهیم سپس فایل های جاوااسکریپت . بنابراین درخواست فایل جاوا اسکریپت خود به پایین صفحه انتقال دهید.

 

بهینه سازی تصاویر:

 

کاهش حجم تمام تصاویر به کوچکترین اندازه ممکن با حفظ کیفیت تصویر اصلی. استفاده از فتوشاپ و یا خدمات دیگر مانند jpegmini.com  برای ذخیره تصاویر  با  فرمت JPEG و سپس کاهش حجم آن به کمترین مقدار ممکن با حفظ کیفیت آن.

 
 

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی