آنالیز رایگان سئو سایت

۳xx redirect پیج رنک را کاهش نمی دهد!

آخرین بروز رسانی: مرداد ۱۲, ۱۳۹۵

استفاده از ۳xx redirect پیج رنک را کاهش نمی دهد!

 

۳۰۱ ریدایرکت موثر در سئو!

 

۳۰۱ یدایرکت انواع متفاوتی دارد که هر نوع آن هدف خاصی را دنبال می کند. رایج ترین نوع کاربردی و مفید آن ۳۰۱ ریدایرکت است. ۳۰۱ ریدایرکت (۳۰۱ redirect) به معنی انتقال دائمی آدرس قدیمی به آدرس جدید است. ۳۰۱ redirect زمانی استفاده می شود که شما قصد دارید آدرس دامنه خود را تغییر دهید یا می خواهید سایت شما با آدرس جدید نمایش داده شود یا برای انتقال صفحات داخلی نیز استفاده می شود . اگر در انتقال دامنه یا صفحه ای از سایت خود به آدرس جدید ، آدرس قبلی خود را با استفاده از ۳۰۱ redirect به آدرس جدید منتقل نکنید، رتبه و اعتبار آدرس قدیمی صفحات سایت از بین خواهد رفت!

 

راه اندازی ۳۰۱ redirect به منظور حفظ ساختار و محتوای سایت لازم است . ۳۰۱ redirect یکی از مهمترین ابزارها برای کمک به تلاش های شما برای بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ۳۰۱ ریدایرکت مقاله redirect 301 و کاربرد آن در سئو را مطالعه کنید.

 

استفاده از 3xx redirect پیج رنک را کاهش نمی دهد!

 

آیا ۳xx redirect در رتبه صفحات تاثیر دارد؟

 

Gary Illyes یکی از تحلیل گران وبمستر گوگل در توییتر خود اعلام کرد: استفاده از ۳۰۱ ، ۳۰۲ یا هر نوع از ۳xx redirect هیچ تاثیری بر کاهش پیج رنک صفحه نخواهد داشت.
 
در سال ۲۰۱۰ مت کاتز تایید کرد که redirect301 تمام پیج رنک URL قدیمی را به آدرس جدید منتقل نخواهد کرد. اما در سال ۲۰۱۳ مت کاتز اعلام کرد redirect301 رتبه و ارزش صفحات را کاهش نمی دهد و در ادامه بیان کرد که مقدار پیج رنکی که به واسطه redirect301 کاهش داده می شود برابر با مقدار پیج رنکی است که توسط یک لینک کاهش می یابد.

 

در اوایل سال جاری هم جان مولر همین مطلب را متذکر شد اما برخی از متخصصین سئو باز هم باور ندارند و گری برای رفع شک کارشناسان سئو این موضوع را توییت کرد که هنوز هم برخی از متخصصین هستند که این ادعای گوگل را باور نکردند.

 

در هر صورت گوگل در حال حاضر اعلام کرد که استفاده از هر نوع ۳xx redirect هیچ ارزشی از رتبه صفحات کاهش نخواهد داد.

 
 

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی
  1. کسب درآمد از اینترنت گفت:

    مطلب بسیار جالب و مفیدی بود . امیدوارم به کارتون ادامه بدین. منتظر مطالب بعدی شما هستم