آنالیز رایگان سئو سایت

Page Authority و Domain Authority چیست ؟

آخرین بروز رسانی: اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۵

Page Authority و Domain Authority چیست ؟

 

بسیاری از افراد فعال در عرصه سئو وب سایت با حذف پیج رنک گوگل و کاهش قدرت و تاثیر آن در رتبه بندی سایت ها به دنبال معیار مناسبی برای بررسی میزان قدرت و اقتدار وب سایت ها و مقایسه آن ها با یکدیگر هستند.
Authority Page Domain Authority به ترتیب به معنی اعتبار صفحه و اعتبار دامنه، دو فاکتور غیر رسمی و مهم سئو هستند که توسط شرکت موز ارائه می شوند و عملکرد این فاکتور شبیه به پیج رنک سایت گوگل در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر می باشد.
 
Domain Authority با به اختصار DA اعتبار دامنه و زیردامنه ها را مشخص می کند و page authority یا به اختصار PA به اعتبار یک صفحه منحصربفرد (single page) اشاره می کند. این فاکتورها با عددی بین صفر تا صد نمایش داده می شوند که هر چه بیشتر باشد اعتبار و قدرت بیشتر سایت و یا صفحه را در رتبه بندی موتور های جستجو از جمله گوگل نشان می دهد. به بعنوان مثال یک برند تجاری تازه کار ممکن است نمره ۰ یا ۱ داشته باشد و به یک برند محبوب و یا سایت مرجع نمره ۸۰ از ۱۰۰ اختصاص داده شود .
اقتدار یک دامنه و صفحه شامل عواملی مانند محبوبیت ، تعداد لینک ها ، سن دامنه یا صفحه و بسیاری عوامل دیگر می باشد. از طریق وب سایت های moonsy یا moz.com می توانید، مقدار page و domain authority سایت تان را بررسی کنید.
این مهم است که از Page Authority و Domain Authority به عنوان دو فاکتور مقایسه ای برای پیدا کردن صفحات و یا سایت هایی با لینک های قوی نسبت به سایت های دیگر در لیست نتایج جستجو استفاده می شود.

 

چگونه اقتدار دامنه و صفحه سایت را افزایش دهیم ؟

 

برخلاف فاکتورهای دخیل در سئو سایت ، قدرت دامنه یا صفحه را به سختی می توان بهبود بخشید. بهترین راه برای بهبود فاکتورهای قدرت دامنه و صفحه سایت ، بهبود سئو کلی سایت می‌باشد که برخی از مهمترین روش های بهبود آن اشاره می کنیم :

 

تولید محتوای با کیفیت
تولید محتوای با کیفیت بالا برای بدست آوردن افتدار صفحه ضروری است . موتور جستجوی گوگل توجه ویژه ای به محتوای تازه موجود در سایت ها دارد به این دلیل که محتوای تازه رضایت بیشتر کاربر و ارائه نتایج بهتر برای بازدیدکنندگان را فراهم می کند و یکی از مهمترین عامل ها برای کسب رتبه بالا در نتایج گوگل محسوب می شود.

 

افزایش بک لینک ها
دریافت لینک از سایت های دیگر یکی از راههای افزایش قدرت صفحه است . اگر یک صفحه دارای لینک از سایت های دیگر باشد این یک پیام مثبت به موتورهای جستجو مانند گوگل می فرستد ، بنابراین گوگل هم به سایت هایی که محتوای آنها مورد پسند و اعتماد سایت های دیگر واقع شده اند ، اعتماد خواهد کرد.

 

بهینه سازی لینک های داخلی
ایجاد ارتباط و لینک سازی بین صفحات موجود در یک دامنه برای افزایش قدرت یک صفحه اهمیت بسزایی دارد. در واقع با لینک سازی داخلی اعتبار و ترافیک صفحات به یکدیگر منتقل می شود.

 

افزایش فعالیت در رسانه های اجتماعی
موتورهای جستجو به تعداد بازیدها و طرفداران پروفایل های وب سایت ها در شبکه های اجتماعی توجه ویژه ای دارند از این رو با فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر ، گوگل پلاس ساهد افزایش قدرت و اعتبار صفحات وب سایت خود خواهید بود.

 

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی
  1. s.m.m گفت:

    سلام
    کاش کار منوهاشو هم میذاشتین.
    به هرحال زحمتتون قابل تقدیره
    تشکر