031- 344 500 60

سئو سایت, بهینه سازی سایت, سئو سایت در گوگل
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » redirect 301 و کاربرد آن در سئو

redirect 301 و کاربرد آن در سئو

تاریخ:۶ام دی ۱۳۹۴
modiriat
585

۳۰۱ Redirect یک تغییر مسیر دائمی از یک URL به URL دیگری است. ۳۰۱ redirect با ۳۰۲ redirect که برای تغییر مسیر موقتی استفاده می شود متفاوت است.

اهمیت 301 redirect در سئو

چرا ۳۰۱ redirect مهم است؟

 

برای یک موتور جستجو “http://example.com” و “http://www.example.com” یکسان نیستند همچنین “http://www.example.com” و  “http://www.example.com/default.aspx” دو آدرس یکسان نیستند . در واقع از دید موتور جستجو این آدرس ها چند مسیر دسترسی جداگانه به سایت هستند. اگر شما آدرس وب سایت شما هردو نسخه با www و بدون www  و یا چندین URL برای صفحه اصلی دارد این منجر به محتوا تکراری در سایت و سردرگمی موتور جستجو شود .

آدرس سایتتان را با http:// و بدون آن و با www و بدون www در مرورگر وارد کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. همچنین روی دکمه Home در سایت اگر سایتتان به صفحه ای مانند /index.htm، /index.html، /default.asp یا /default.aspx لینک شده است. اگر ببینید که تمام ترافیک وب سایت شما به یک صفحه هدایت نمی شود ، شما مشکل فنی (canonicalization issue) دارید و به احتمال یاد مشکل محتوای تکراری است.

اگر شما چندین مسیر دسترسی به سایت خود پیدا کردید ، راه حل آن استفاده از ۳۰۱ redirect است. یکی از آدرس های بالا را به عنوان آدرس مرجع سایتتان انتخاب کنید و سپس ۳۰۱ redirect را راه اندازه کرده و آدرس های دیگر به آدرس مرجع بصورت دائمی انتقال دهید. ۳۰۱ redirect مشکل مطالب تکراری و سردرگمی موتورهای جستجو را حل می کند.

 

۳۰۱ redirect  موثر در سئو

 

راه اندازی ۳۰۱ redirect به منظور حفظ ساختار و محتوای سایت لازم است .  ۳۰۱ redirect یکی از مهمترین ابزارها برای کمک به تلاش های شما برای بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد. چرا ۳۰۱ redirect در حفظ رتبه بندی شما در موتورهای جستجو موثر است ؟

تصور کنید که ۲۰ وب سایت به آدرس  http://www.example.com سایت شما لینک کردند و ۱۵ سایت دیگر به به آدرس   http://www.example.com/default.aspx سایتتان لینک کرده اند . در واقع چیزی که موتور جستجو می بیند این است که ۲۰ سایت به یک سایت لینک کردند و ۱۵ سایت به سایتی دیگر. اگر آدرس اصلی شما http://www.example.com  باشد و یک ۳۰۱ redirect پیاده سازی کنید که به موتور جستجو بفهماند که تمامی اعتبار آدرس http://www.example.com/default.aspx را به آدرس اصلی انتقال دهد ، شما از اعتبار تمامی ۳۵  سایت بهره مند خواهید شد. به گفته سایت MOZ ، ریدایرکت ۳۰۱ یک تغییر مسیر دائمی است که ۹۰ تا ۹۹ درصد اعتبار سایت را به آدرس هدایت شده ، منتقل می کند.

اهمیت ۳۰۱ redirect را برای توسعه و حفظ سئو سایت نادیده نگیرید ، ۳۰۱ redirect برای حفظ اعتبار سایت و ارتباط آن با موتورهای جستجو الزامی است .

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

Quality content

تاثیر محتوای با کیفیت و سئو شده بر سئو سایت

محتوا به عنوان تاثیرگذارترین عامل در سئو سایت محتوای با کیفیت یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در بهینه سازی سایت ( سئو سایت ) می‎باشد. به طوریکه هر چقدر محتوای سایت جذاب تر و با کیفیت تر تولید گردد، رتبه سئوی بهتری به وب سایت تعلق می گیرد. محتوای با کیفیت می‌تواند به عنوان […]

بازاریابی محتوا و سئو

ترکیب قدرتمندی از سئو و محتوا

بازاریابی هدفمند : ترکیب سئو و بازاریابی محتوا اگر شما هم موافقید که هدف نهایی بازاریابی جلب توجه و ایجاد علاقه است، پس ترکیب سئو و بازاریابی محتوا برای بازاریابان و برندهای کوچک کارآمد نیست. سئو همه چیز درباره ی ایجاد و دیده شدن یک برند است یا به عبارتی سئو باعث می شود که مشتریان […]

اهمیت بروزرسانی و اپدیت محتوا

اهمیت بروزرسانی سایت

اهمیت بروزرسانی سایت   منظور از بروزرسانی سایت، نگهداری و پشتیبانی سایت است. یعنی افزودن محتوای جدید و ویرایش محتوای قدیمی  وب سایت . در واقع با بروزرسانی سایت به آن حیات می بخشید. اهمیت بروزرسانی سایت با اهمیت سئو سایت رابطه ی مستقیمی دارد و قطعا شما برای افزایش بازدید و جذب کاربران بالقوه […]

چگونه محتوا تولید کنیم

چگونه محتوا تولید کنیم ؟

چگونه محتوا تولید کنیم ؟   یکی از مشکلاتی که بیشتر وبمستران با آن روبرو هستند و اهمیت بسیاری در سئو سایت دارد ، تولید محتوای مناسب و با کیفیت برای سایت است. تولید محتوا اختصاصی و مفید برای کاربران اعتبار سایت را افزایش می دهد و علاوه بر بهبود بازدید سایت ، بازگشت کاربر […]

ارسال دیدگاه

  1. کسب درآمد از اینترنت گفت:

    مطلب بسیار جالب و مفیدی بود . امیدوارم به کارتون ادامه بدین. منتظر مطالب بعدی شما هستم

*    

*