031- 344 500 60

سئو سایت, بهینه سازی سایت, سئو سایت در گوگل
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » “rel=”canonical چیست؟

“rel=”canonical چیست؟

تاریخ:۱۷ام دی ۱۳۹۴
modiriat
0
391

“rel=”canonical چیست؟

 

یک صفحه استاندارد (canonical)  نسخه مطلوب از یک سری از صفحات با مطالب بسیار  مشابه است. مثلاً داشتن صفحات متعدد که دسته ای یکسان از محصولات را لیست می کنند، امری عادی است: یک صفحه محصولات را بر اساس حروف الفبا مرتب می کند و صفحه ای براساس قیمت. اگر گوگل بداند که صفحاتی حاوی مطالب یکسانی هستند تنها یک نسخه را در نتایج جستجو نمایش می دهد.

اگر گوگل این دو صفحه را بررسی کند و متوجه شود مشابه هم هستند  صفحه ای را از بین آنها انتخاب می کند که بیشتر به خواسته کاربر نزدیک باشد. ولی شاید صفحه ای که انتخاب شده است صفحه اصلی و استانداردی که شما مدنظر داشتید نباشد.

“rel=”canonical مقداری است که مدیر سایت می تواند با افزودن آن به تگ <link> و قرارد دادن آن در بخش <head> سایت ، ورژن استاندارد صفحه را به گوگل معرفی کند.

استفاده از rel=”canonical” یعنی: گوگل ، این صفحه بهترین نسخه از صفحات با مطالب مشابه است، این صفحه را در نتایج جستجو در اولویت قرار بده.

 

 نحوه استفاده از “rel=”canonical

دو آدرس زیر را در نظر بگیرید که حاوی مطالب یکسانی هستند:

http://example.com/product.php?item=swedish-fish1

 http://example.com/product.php?item=swedish-fish&sort=price2

حال برای استاندارد (canonical)  کردن آدرس ۱ ، باید کد زیر را به تمام صفحاتی که مطلب شبیه آن را دارند مانند آدرس صفحه ۲ اضافه کنید .

</”link rel=”canonical” href=”http://example.com/product.php?item=swedish-fish>

اگر مطلب را روی هر دو نسخه http و  https مطلب منتشر کرده اید ، خواهید توانست نسخه اصلی و استاندارد را مشخص کنید ، باید کد بالا را به صفحه زیر اضافه کنید .

https://example.com/product.php?item=swedish-fish

 

آیا “rel=”canonical ریدایرکت می کند ؟

این مقدار ریدایرکت انجام نمی دهد بلکه به ربات گوگل نسخه استاندارد را معرفی می کند. دقت کنید که از این مقدار فقط برای صفحاتی که مقدار یکسان دارند استفاده کنید. بهتر است که صفحه ای که دارای محتوای باارزش تر است به عنوان صفحه استاندارد معرفی شود.

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات در گوگل ادوردز با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه ی اینترنت ، حضور هر شخص یا تجارتی در فضای اینترنتی تبدیل به امری اجتناب ناپذیر و ضروری است. در عرصه ی رقابتی و گستردگی اینترنت روش های مختلفی برای دیده شدن نزد کاربران وجود دارد، یکی از آسوده ترین و ارزان […]

بهینه سازی سایت

زمان با ارزش است ، کارآمد بهینه سازی کنید

زمان با ارزش است ، کارآمد بهینه سازی کنید   زمان تان محدود است و نمی توانید هنگامی که سایت خود را بهینه سازی می کنید همه موارد را انجام دهید. فروش شما کاهش یافته و به دنبال راه حلی سریع و موثر هستید. اگر بر موارد نادرست تمرکز کنید ، مقدار زیادی از هزینه […]

اپدیت جدید الگوریتم پنگوئن

اطلاعات بیشتر آپدیت الگوریتم پنگوئن

اطلاعات بیشتر آپدیت الگوریتم پنگوئن   در یک پادکست Gary Illyes از تحلیلگران گوگل اطلاعات بیشتری از آخرین بروزرسانی الگوریتم پنگوئن مطرح کرد. در این مقاله به مهمترین اظهارات گری اشاره خواهیم کرد.   پنگوئن عمدتا ( اما نه منحصرا ) به بررسی لینک های اسپم می پردازد.   گوگل اعلام کرد که پنگوئن الگوریتم […]

کسب رتبه بالا برای صفحات سایت

کسب رتبه بالا برای صفحات سایت

کسب رتبه بالا برای صفحات سایت   صفحاتی از سایت که رتبه بالایی در گوگل دارند ، صفحاتی هستند که بیشترین بازدیدکنندگان سایتتان ابتدا این صفحه را بازدید کردند. کدام صفحات از سایتتان رتبه بالاتری دارند؟ آیا این صفحات نقطه ورود خوبی به سایت شما هستند؟ آیا این صفحات به طور کافی برای مشتریان متقاعد […]

ارسال دیدگاه

*    

*