0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » آموزش استفاده از تگ های Heading

آموزش استفاده از تگ های Heading

تاریخ:8th فوریه 2016
پشتیبانی وب سایت
1768

چطور از تگ های Heading استفاده کنیم ؟

 

تگ های Heading همانطور که از اسمشان پیداست ، برای عنوان ها ، زیرعنوان ها و  تیترهای موجود در متن استفاده می شوند. همچنین این تگ ها میان وبمسترها به عنوان تگ های هدر HTML ، تگ های هدر و تگ های هدر سئو ، شناخته می شوند. طبق مقالات معتبری که در این رابطه منتشر شده است به شما آموزش خواهیم داد که چطور از این تگ ها بصورت مفید و موثر برای سئو در سایت استفاده کنید.

مهمترین تگ هدر ، تگ H1  می باشد و کم اهمیت ترین آنها ، تگ H6 است. در کدنویسی HTML ، این تگ ها شامل سلسله مراتبی از بالا به پایین ، H1 تا h6 هستند. این به این معناست که حتما به ترتیب شماره ، تگ ها باید استفاده شوند و پرش بین آنها ایجاد نشود. در غیر این صورت ساختار تگ ها بهم میریزد و این کار برای سئوی محتوا و درون صفحه ای سایت ایده آل نیست. مهمترین تگ H1 می باشد که هر صفحه باید حتما یک تگ H1 داشته باشد.

 

برای مثال اگر شما ابتدا از تگ H1 استفاده کردید و در ادامه از تگ H3 ، سلسله مراتب آنها شکسته خواهد شد و این روند سئو پسند نخواهد بود.

 

 به مثال زیر دقت کنید :

همانطور که مشاهده می کنید سلسله مراتب تگ ها حفظ شده است.

<H1>Heading tags</H1>

<H2> Heading tags </H2>

<H3> Heading tags </H3>

<H2> Heading tags </H2>

<H3> Heading tags </H3>

 

مزایای استفاده از تگ های heading

 

تگ های heading برای نمایش متفاوت بخشی از محتوا استفاده می شوند. این تگ ها هم بر سئو و هم بر بالابردن قابلیت استفاده ساییتان موثر خواهد بود.

 

مزایای تگ های Heading از نگاه سئو

 

ارتباط : به منظور ایجاد ارتباط ، موتورهای جستجو کلمات استفاده شده در تگ های Heading را با بخش های مرتبط محتوا مقایسه می کنند.

سازگاری کلمات کلیدی : خزنده های موتورهای جستجو سازگاری کلمات کلیدی استفاده شده توسط این تگ ها را با دیگر بخش های صفحه چک می کنند . توصیه می شود کلمات کلیدی سایتتان را با این تگ ها در محتوا به کار ببرید.

اهمیت تگ H1 : تگ H1 مهمترین تگ می باشد که نباید استفاده از آن را در صفحه فراموش کنید. اسپایدرهای موتورهای جستجو به کلماتی که در تگ H1  استفاده می شوند به عنوان توصیف کلی از محتوای صفحه توجه ویژه ای دارند ، مانند عنوان صفحه.

تجربه کاربری قوی  : تگ های Heading ، فهم و ایده روشنی از موضوع کلی محتوای صفحه به کاربر القا می کنند. موتورهای جستجو به تجربه کاربری (user-experience) در سایت اهمیت ویژه ای می دهند ، به این معنا که حضور تگ های Heading  از اجزای مهم سئو می باشد.

 

مزایای تگ های Heading از نگاه قابلیت استفاده سایت

 

برای کاربرانی که صفحه را اسکن می کنند ، حرکت بین بخش های مختلف صفحه در صورتی که از این تگ ها استفاده شده باشد خیلی راحت تر خواهد شد .

تگ H1 صفحه برای کاربر دید کلی از محتوای صفحه جهت دنبال کردن ادامه محتوا فراهم خواهد کرد.

با خواندن تگ های Heading مختلف کاربر قادر خواهد بود به راحتی صفحه را اسکن کند و بخش هایی که به آنها علاقه مند است ، مطالعه کند.

کاربرد اصلی این تگ ها برای سئو ، افزایش سایز متن و یا برجسته کردن کلمات نیست ، بلکه استفاده از این تگ ها محتوا را واضح تر جلوه خواهد داد.

 

نباید ها در استفاده از تگ های Heading

 

نباید کلمات کلیدی را بیش از حد در تگ های Heading استفاده کنید.

نباید بیش از یک تگ H1 در یک صفحه استفاده کنید. استفاده بیش از یک H1 در صفحه درک موضوع صفحه را هم برای خواننده و هم برای خزنده موتور جستجو سخت خواهد کرد. به جای استفاده مکرر از تگ H1 بهتر است که محتوا را به دو مطلب با دو H1 مجزا تقسیم کنید.

نباید از تگ های Heading به صورت مخفی استفاده کنید. در بسیاری از سایت ها مشاهده می شود که از تگ های Heading  برای درج مطالب به صورت مخفی برای افزایش سئو سایت استفاده می شود . استفاده از متن مخفی می تواند منجر به پنالتی شدن سایت شود ، مخصوصا اگر هدف این کار افزایش سئو سایت باشد.

نباید تگ های Heading را بصورت تکراری و با متنی یکسان در صفحات مختلف سایت استفاده کنید. بهترین کار استفاده از تگ های Heading منحصربفرد در صفحات مختلف سایت می باشد.

نباید محتوای تگ H1  صفحه و متا تگ عنوان (Title tag) یکسان باشند .

نباید از تگ های Heading برای تغییر ظاهر متن استفاده کنید بلکه از آنها در ارائه محتوای سازماندهی شده استفاده نمایید . برای تغییر در ظاهر متن بهتر است از کدهای CSS استفاده کنید.

 

امیدوارم از آموزش جامعی که برای شما ارائه دادیم ، لذت برده باشید . سوالات ، پیشنهادات و انتقادات شما را در بخش نظرات پذیرا هستیم.

 

 

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

سئو خارجی off-page SEO

راهکارهای سئو خارجی سایت

راهکارهای سئو خارجی سایت زمانی که درباره ی بهبود سئو سایت تان فکر می کنید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟ شاید فکر کنید برای این که کلمات کلیدی خاص رتبه ی بهتری بگیرند ، مطالب سایت را بازنویسی کنید، پست های جدید به وبلاگتان ارسال کنید و یا اطمینان حاصل کنید که وب […]

اهمیت بروزرسانی و اپدیت محتوا

اهمیت بروزرسانی سایت

اهمیت بروزرسانی سایت   منظور از بروزرسانی سایت، نگهداری و پشتیبانی سایت است. یعنی افزودن محتوای جدید و ویرایش محتوای قدیمی  وب سایت . در واقع با بروزرسانی سایت به آن حیات می بخشید. اهمیت بروزرسانی سایت با اهمیت سئو سایت رابطه ی مستقیمی دارد و قطعا شما برای افزایش بازدید و جذب کاربران بالقوه […]

اپدیت جدید الگوریتم پنگوئن

اطلاعات بیشتر آپدیت الگوریتم پنگوئن

اطلاعات بیشتر آپدیت الگوریتم پنگوئن   در یک پادکست Gary Illyes از تحلیلگران گوگل اطلاعات بیشتری از آخرین بروزرسانی الگوریتم پنگوئن مطرح کرد. در این مقاله به مهمترین اظهارات گری اشاره خواهیم کرد.   پنگوئن عمدتا ( اما نه منحصرا ) به بررسی لینک های اسپم می پردازد.   گوگل اعلام کرد که پنگوئن الگوریتم […]

اموزش سئو فروشگاه اینترنتی

آموزش سئو فروشگاه اینترنتی

سئو فروشگاه اینترنتی   بهینه سازی یا سئو یکی از مهمترین موضوعات قابل توجه برای فروشگاه های اینترنتی می باشد ، در حالی که در بسیاری از فروشگاه های مبتنی بر وب نادیده گرفته می شود. سئو فروشگاه اینترنتی می تواند ترافیک بیشتری را برای شما به ارمغان آورد ، بنابراین لازم نیست شما تنها […]

ارسال دیدگاه

  1. سئو فروشگاه اینترنتی - سئو سایت فروشگاه آنلاین اینترنتی گفت:

    […] بهتر است بدانید کاربرد کلمات کلیدی درheading ها بی تاثیر نخواهد بود اما فراموش نکنید با تکرار بیش از […]

  2. سئو فروشگاه اینترنتی | سئو سایت فروشگاه اینترنتی گفت:

    […] بهتر است بدانید کاربرد کلمات کلیدی درheading ها بی تاثیر نخواهد بود اما فراموش نکنید با تکرار بیش از […]

*    

*