0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » آیا نسبت متن به کد در سئو اهمیت دارد؟

آیا نسبت متن به کد در سئو اهمیت دارد؟

تاریخ:1st ژوئن 2016
پشتیبانی وب سایت
0
848

نسبت متن به کد در سئو (text to html ratio) درصدی از متن واقعی در صفحه وب را نمایش می دهد. در هر وب سایتی درصد مشخصی متن و کد استفاده شده است که این میزان با نسبت متن به کد مشخص می شود. در واقع این نسبت میزان متن قابل مشاهده از محتوای وب سایت به میزان کد ، تصاویر و اطلاعات پنهان صفحه است. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که اغلب وب سایت هایی که محتوای آنها بیشتر است رتبه های بالاتری در نتایج جستجو کسب می کنند. همان طور که می دانید گوگل به عنوان محبوبترین موتور جستجو توجه ویژه ای به متن و محتوای تازه دارد. در بررسی فاکتورهای مهم و موثر در سئو نسبت متن به کد بطور غیر مستقیم تاثیرگذار است و با همراه شدن با فاکتورهای دیگر می تواند نتایج بهتری را موجب شود.

اما آیا گوگل به نسبت متن به کد اهمیت می دهد؟

جان مولر در یکی از گفتگوهای ویدوئویی خود به این سوال پاسخ داد . اگر یک فروشگاه اینترنتی داشته باشیم که فقط ۴ درصد متن در آن استفاده شده باشد آیا تاثیر منفی بر رتبه بندی سایت خواهد داشت ؟

جان مولر پاسخ داد :
” تا جایی که من اطلاع دارم ، ما از نسبت متن به کد برای هیچ چیز استفاده نمی کنیم. بنابراین این چیزی است که فقط برخی از ابزارهای سئو به آن اشاره می کنند اما ما این فاکتور را بررسی نخواهیم کرد مگر چیزی که برای راحتی و جلب رضایت کاربران مفید واقع شود. صفحاتی که مملوء از کد باشد سخت تر برای کاربر نمایش داده خواهد شد به ویژه هنگامی که کاربران از موبایل استفاده می کنند. بنابراین در اینجا چیزی که نقش مهمی ایفا می کند ، بیشتر بین شما و کاربرانتان است. حداقل از دید یک جستجو یا سئو ، ما نسبت متن به کد را در نظر نخواهیم گرفت. ”

نکته مهم این است، با تغییرات گوگل بجای بدست آوردن درصد و نسبت مناسب متن به کد ، باید به فکر رضایت بیشتر کاربر باشیم و ساختار و محتوا را به گونه ای قرار دهیم که برای کاربر رضایت بخش باشد. از نظر موتورهای جستجو سایتی که برای آسایش بازدیدکنندگان طراحی شده باشد و نه جهت کسب رضایت موتورهای جستجو ، با ارزش است و این امر تاثیر زیادی در سئو آن سایت خواهد داشت.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*