0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » الگوریتم page layout

الگوریتم page layout

تاریخ:6th فوریه 2019
پشتیبانی وب سایت
0
1180

الگوریتم page layout

موتور جستجوگر گوگل دارای الگوریتم هایی است که امروز تیم سئو سایت اصفهان قصد دارند در مورد یکی از این الگوریتم ها به نام الگوریتم page Layout صحبت کنیم. گوگل دارای الگوریتم های دیگری نیز مانند پنگوئن و پاندا نیز هست. اگردر مورد الگوریتم پنگوئن والگوریتم پاندا اطلاعات چندانی ندارید می توانید به سایت طراحی سایت اصفهان مراجعه کرده و مقالات موجود در مورد این دو الگوریتم را مطالعه بفرمایید.

الگوریتم page layout

توضیح مختصر در مورد الگوریتم page layout

اگر بخواهیم توضیح مختصری در مورد این الگوریتم و هدف آن بدهیم می توانیم بگوییم که هدف اصلی الگوریتم پیج لیوت برخورد و مبارزه با سایت هایی می باشد که به اشتباه تبلیغات زیادی انجام می دهند و این تبلیغ ها باعث میشوند که کاربر اسکرول زیادی را انجام دهد تا به محتوای اصلی برسد. در بعضی اوقات نیز اصلا محتواهای با کیفیت وجود ندارد یا اهمیت چندانی به اینکه محتوای با کیفیت در سایت بگذارند نمی دهند. و این موضوع باعث آزارکاربران می شود و گوگل موافق این کار نمی باشد.

چه سایت هایی تحت تاثیر الگوریتم پیج لیوت ( Page Layout ) قرار گرفته یا می گیرند؟

موتور جستجوی گوگل به معرفی و اجرای الگوریتم پیج لیوت Page Layout پرداخت. این الگوریتم که از نام های Top Heavy و above the fold نیز برخوردار هست، با سایت هایی که دارای تبلیغاتی بسیار زیاد در بالای صفحه هستند مقابله می کند.
به طور کلی با چهار بار بروز رسانی که این الگوریتم در این مدت داشته است. قابل تصور است که تغییرات عمده ای را می بایست ایجاد کرد. اما تنها کمتر از ۱ درصد وب سایت های دنیا در هر آپدیت یا بروزرسانی، تحت تاثیر این الگوریتم قرار گرفته یا میگیرند.
همان طور که اشاره کردیم تغییرات به وجودآمده در گوگل, وب مسترهایی را تحت تاثیر قرار داد, که به طور افراطی در قسمت های بالای صفحه به تبلیغات می پرداختند. از طرفی این بروزرسانی ها برای آن ها مفید بود. زیرا که باعث تغییراتی در ذهن آن ها نسبت به حجم تبلیغات انتشار یافته در سایت شد.
در توضیحات بیشتری می توان گفت که این الگوریتم کاری به سایت هایی که میزان تبلیغات آن ها در حد نرمال و عادی است ندارد. ولی بر روی سایت هایی که میزان بارگذاری تبلیغات در بالای صفحه آن ها بخش قابل توجهی از زمان بارگذاری صفحه را به خود اختصاص می دهد را جریمه می کند. همچنین سایت هایی که یافتن محتواهای اصلی صفحه دربین بسیاری از تبلیغات کار بسیار دشواری می باشد نیز امکان دارد تحت جریمه قرار بگیرند.
و به طور کل می توان گفت الگوریتم پیج لیوت برروی تبلیغاتی که بین پست ها قرار دارند و همچنین تبلیغاتی که با استفاده از فلش ساخته شده و برای این که باز یا لود شود وقت زیادی از کاربران را میگیرد. و نیز تبلیغات پاپ آپ از آن دسته تبلیغاتی است که حساسیت این الگوریتم را برمی انگیزد.
معایبی که این تبلیغات دارند باعث کم شدن سرعت لود سایت, آزار کاربران که در نتیجه باعث می شود بازدید سایت پایین آید و سایتتان طرفداری نداشته باشد.
ونیز سایت شما به وسیله ی الگوریتم پیج لایوت (page Layout) جریمه خواهد شد.
جان مولر از تیم موتور جستجوی گوگل در توییتر خود به قابلیت جدیدی از این الگوریتم اشاره کرد. او به مخاطبان اعلام کرد که از این پس موتور جستجوی گوگل به صورت اتوماتیک سایت های جریمه شده را در صورت ویرایش اشکالات خود از جریمه خارج کرده و نیازی نیست که آن ها منتظر آپدیت های بعدی موتور جستجوی گوگل باشند. با وجود این قابلیت اگر تا به امروز اطلاعات کافی نداشتید و تبلیغاتی به این شکل درون سایتتان قرار داده بودید. برای اینکه توسط الگوریتم جدید گوگل به نام پیج لیوت جریمه نشوید این گونه تبلیغات را حذف کرده و سعی کنید جایی مناسب برای تبلیغات درون سایت خود در نظربگیرید. ونیز از تصویر هایی که دارای حجم کمی هستند در سایت خود استفاده کنید تا موجب کم شدن سرعت لود سایت و نا رضایتی کاربران تان نشود.
مدیریت حجم تبلیغات از نگاه بسیاری از وب مسترها، کار سخت و دشواری می باشد. گاهی برای اکثر سایت ها راه منبع درآمد اصلی تبلیغات می باشد. و قابل ذکر است که استفاده زیاد از تبلیغات باعث می شود جریمه شدن را در بر داشته باشد.
کاربران زیادی نیز پس از جریمه شدن توسط این الگوریتم در اولین انتشار خود، دو سال به طول انجامید تا از این جریمه خارج شوند.
هیچ کاربری مشتاق دیدن تبلیغات پس از ورود به یک سایت نیست حتی خود شما زمانی که به یک سایت وارد شوید قطعا از وجود تبلیغات زیاد در آن سایت استقبال نمی کنید. هر کاربری انتظار دارد که پس از جستجوی عبارت مورد نظر خود با محتوا هایی مرتبط با آن عبارت مواجه شود. نه باحجم زیادی از تبلیغات.
امروزه در بیشتر سایت های بزرگ و شناخته شده, تبلیغات مورد نظر خود را در پایین صفحه قرار می دهند.
زمانی که تبلیغاتی را در بالای صفحه قرار بدهند، این مکان ها محدود به یکی دو مورد بیشتر نمی باشد. این تغییرات باعث سودرسانی هم به صاحبین وب سایت ها، هم به صاحبین تبلیغ ها و هم بازدید کنندگان سایت ها می باشد.

الگوریتم page layout

تاثیر نهایی الگوریتم Page Layout

زمانی که شما تبلیغات را از بالای سایت حذف کنید به معنای کم شدن درآمد سایت شما نیست. اگر به صورت عمیق و دقیق به الگوریتم پیج لیوت توجه کنید متوجه می شوید این الگوریتم به گونه ای می باشد که درراستای برنامه ریزی های موتور جستجوی گوگل برای در اولویت قرار دادن index موبایلی صفحات می باشد.
موتور جستجوی گوگل با وجود الگوریتم پیج لیوت هشداری برای ما دارد اینکه یک توجهی روی نحوه ی ارائه ی تبلیغات سایت داشته باشیم. و با کوچکتر شدن اندازه ی صفحه, کاربران به اجبار باید با چندین اسکرول به محتوای اصلی صفحه برسند. پس باید به این قضیه توجه کرد.
به طورکل می توانیم بگوییم که الگوریتم پیج لیوت برای کاربران مناسب و مفید می باشد. و البته نه برای وب مستر ها.

نتیجه ای که وبمسترها از الگوریتم پیج لیوت گرفتند این بود که بین دست یافتن سود و رضایت کاربران مراجعه کننده به سایت تعادلی را به وجود آورند.
اگر سوالاتی در مورد این الگوریتم که حامی رضایت کاربران می باشد برایتان به وجود آمد بدانید و آگاه باشید تیم سئوسایت اصفهان پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند.

الگوریتم page layout

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*