0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » الگوریتم RankBrain گوگل

الگوریتم RankBrain گوگل

تاریخ:7th جولای 2016
modiriat
0
654

الگوریتم RankBrain گوگل

 

گوگل با استفاده از سیستم هوش مصنوعی یادگیری ماشین که “RankBrain” نامیده می شود ، به مرتب سازی و ارتقای نتایج جستجوی خود کمک می کند . جالب است که بدانیم این الگوریتم چگونه کار می کند و با سیستم رتبه بندی کلی گوگل متناسب است؟

 

RankBrain چیست؟

 

RankBrain یک سیستم هوش مصنوعی است که برای بهبود عملکرد موتور جستجوی گوگل در زمینه ی شناسایی کوئری‌های وارد شده توسط کاربران استفاده می شود ، که توسط بلومبرگ گزارش شد و توسط گوگل نیز تایید شده است. بسیاری از جستجوهایی که در گوگل انجام می شود مفهومی هستند و به همین دلیل گوگل نیاز دارد الگوریتم جستجوی خود را بهبود دهد.

یادگیری ماشین مرحله ای است که یک کامپیوتر می آموزد که چگونه کاری را خود به تنهایی انجام دهد بدون اینکه توسط انسان یا با جزئیات برنامه نویسی دیگر آموزش داده شود. هوش مصنوعی واقعی و یا به اختصار AI به این معناست که یک کامپیوتر بتواند مانند انسان هوشمند باشد ، حداقل در سطح کسب دانش از چیزهایی که به آن آموزش داده می شود و از ساختاری که می داند و ارتباطات جدید را ایجاد می کند. هوش مصنوعی به سیستم های کامپیوتری اشاره دارد که برای یادگیری و ایجاد ارتباطات طراحی شده اند.

 

الگوریتم RankBrain گوگل

آیا الگوریتم RankBrain روشی جدید در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل است ؟

 

خیر. RankBrain بخشی از الگوریتم جستجوی کلی گوگل است ، یک برنامه کامپیوتری که برای مرتب سازی میلیون ها صفحه و پیدا کردن موردی که به نظر می رسد با درخواست های خاص مرتبط تر است استفاده می شود. از میان میلیون ها عباراتی که توسط کاربران جستجو می شود درصدی از آنها مواردی هستند که گوگل با آنها مواجه نشده است مانند عباراتی که کلمات دقیقی برای آنها وجود ندارد و کل جمله مفهوم مورد نظر را انتقال می‌دهد ؛ بنابراین گوگل از الگوریتم RankBrain به منظور شناسایی و تجزیه تحلیل عبارت وارد شده و پیدا کردن بهترین نتیجه کمک می گیرد .

 

آیا RankBrain بخشی از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است ؟

 

مرغ مگس خوار الگوریتم کلی جستجوی گوگل است . مانند یک ماشین که به طور کلی دارای یک موتور است. موتور ماشین از بخش های مختلفی تشکیل شده است مانند فیلتر روغن ، پمپ سوخت ، رادیاتور و غیره . الگوریتم مرغ مگس خوار هم به همین ترتیب شامل بخش های مختلفی است مانند RankBrain که جدیدترین بخش است.

مرغ مگس خوار شامل بخش های مختلف دیگری نیز است که افراد فعال در عرصه سئو با اسامی آنها آشنایی دارند مانند Panda ، Penguin و Payday که برای مبارزه با اسپم طراحی شدند ، Pigeon که برای ارنقای نتایج محلی طراحی شده ، Top Heavy برای مبارزه با سایت هایی با تبلیغات زیاد ، Mobile Friendly برای بررسی نحوه نمایش سایت در موبایل و Pirate برای مبارزه با نقض قوانین کپی رایت طراحی شده است.

 

آیا RankBrain سومین سیگنال رتبه بندی گوگل می باشد؟

 

این کاملا درست است . در پرسش و پاسخی با گوگل ، Andrey Lipattsev استراتژیست ارشد کیفیت جستجوی گوگل بیان کرد ، RankBrain سومین فاکتور مهم در رتبه بندی گوگل است که در سال گذشته توسط گوگل مشخص شد و دو فاکتور مهم دیگر نیز وجود دارد که عبارتند از لینک ها و محتوا که این دو سیگنال از اهمیت یکسانی برخوردارند . در مقاله بلومبرگ هم ذکر شده که RankBrain یکی از صدها سیگنالی است که الگوریتم استفاده می کند تا تصمیم بگیرد چه نتایجی باید در صفحه جستجوی گوگل نمایش داده شود و چه رتبه ای داشته باشند.

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

آپدیت الگوریتم های گوگل در سال 2016

آپدیت الگوریتم های گوگل در سال ۲۰۱۶

در سال ۲۰۱۶ یک سری آپدیت موتور جست و جو توسط گوگل منتشر شد. این آپدیت ها یک تحول در نتایج جست و جوی گوگل ایجاد نمود. در ادامه به بررسی آپدیت الگوریتم های گوگل می پردازیم و از اول سال ۲۰۱۶ به آخر می رویم.. آپدیت بدون نام: در ۸ ژانویه ۲۰۱۶ بعد از […]

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند! دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند! می تواند دلیلی باشد که چرا سایت شما رتبه بالایی در گوگل بدست نمی آورد. ممکن است شما از این اشتباهات آگاه نباشید. در ادامه دو اشتباه معمول و مورد توجه که باعث جلوگیری از […]

چگونه بک لینک معتبر برای سایت پیدا کنیم؟

چگونه بک لینک معتبر برای سایت پیدا کنیم؟

در این مقاله ما میخواهیم به شما بگوییم که چگونه چگونه بک لینک معتبر برای سایت پیدا کنیم؟ چگونه بک لینک معتبر برای سایت پیدا کنیم؟ به روزرسانی الگوریتم گوگل نشان داده است که وب سایت شما می تواند با داشتن بک لینک های نادرست دچار مشکل شود. چگونه شما کیفیت بک لینک های سایتتان […]

الگوریتم page layout

الگوریتم page layout

الگوریتم page layout موتور جستجوگر گوگل دارای الگوریتم هایی است که امروز تیم سئو سایت اصفهان قصد دارند در مورد یکی از این الگوریتم ها به نام الگوریتم page Layout صحبت کنیم. گوگل دارای الگوریتم های دیگری نیز مانند پنگوئن و پاندا نیز هست. اگردر مورد الگوریتم پنگوئن والگوریتم پاندا اطلاعات چندانی ندارید می توانید […]

ارسال دیدگاه

*    

*