0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » الگوریتم RankBrain گوگل

الگوریتم RankBrain گوگل

تاریخ:7th جولای 2016
پشتیبانی وب سایت
0
1235

الگوریتم RankBrain گوگل

 

گوگل با استفاده از سیستم هوش مصنوعی یادگیری ماشین که “RankBrain” نامیده می شود ، به مرتب سازی و ارتقای نتایج جستجوی خود کمک می کند . جالب است که بدانیم این الگوریتم چگونه کار می کند و با سیستم رتبه بندی کلی گوگل متناسب است؟

 

RankBrain چیست؟

 

RankBrain یک سیستم هوش مصنوعی است که برای بهبود عملکرد موتور جستجوی گوگل در زمینه ی شناسایی کوئری‌های وارد شده توسط کاربران استفاده می شود ، که توسط بلومبرگ گزارش شد و توسط گوگل نیز تایید شده است. بسیاری از جستجوهایی که در گوگل انجام می شود مفهومی هستند و به همین دلیل گوگل نیاز دارد الگوریتم جستجوی خود را بهبود دهد.

یادگیری ماشین مرحله ای است که یک کامپیوتر می آموزد که چگونه کاری را خود به تنهایی انجام دهد بدون اینکه توسط انسان یا با جزئیات برنامه نویسی دیگر آموزش داده شود. هوش مصنوعی واقعی و یا به اختصار AI به این معناست که یک کامپیوتر بتواند مانند انسان هوشمند باشد ، حداقل در سطح کسب دانش از چیزهایی که به آن آموزش داده می شود و از ساختاری که می داند و ارتباطات جدید را ایجاد می کند. هوش مصنوعی به سیستم های کامپیوتری اشاره دارد که برای یادگیری و ایجاد ارتباطات طراحی شده اند.

 

الگوریتم RankBrain گوگل

آیا الگوریتم RankBrain روشی جدید در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل است ؟

 

خیر. RankBrain بخشی از الگوریتم جستجوی کلی گوگل است ، یک برنامه کامپیوتری که برای مرتب سازی میلیون ها صفحه و پیدا کردن موردی که به نظر می رسد با درخواست های خاص مرتبط تر است استفاده می شود. از میان میلیون ها عباراتی که توسط کاربران جستجو می شود درصدی از آنها مواردی هستند که گوگل با آنها مواجه نشده است مانند عباراتی که کلمات دقیقی برای آنها وجود ندارد و کل جمله مفهوم مورد نظر را انتقال می‌دهد ؛ بنابراین گوگل از الگوریتم RankBrain به منظور شناسایی و تجزیه تحلیل عبارت وارد شده و پیدا کردن بهترین نتیجه کمک می گیرد .

 

آیا RankBrain بخشی از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است ؟

 

مرغ مگس خوار الگوریتم کلی جستجوی گوگل است . مانند یک ماشین که به طور کلی دارای یک موتور است. موتور ماشین از بخش های مختلفی تشکیل شده است مانند فیلتر روغن ، پمپ سوخت ، رادیاتور و غیره . الگوریتم مرغ مگس خوار هم به همین ترتیب شامل بخش های مختلفی است مانند RankBrain که جدیدترین بخش است.

مرغ مگس خوار شامل بخش های مختلف دیگری نیز است که افراد فعال در عرصه سئو با اسامی آنها آشنایی دارند مانند Panda ، Penguin و Payday که برای مبارزه با اسپم طراحی شدند ، Pigeon که برای ارنقای نتایج محلی طراحی شده ، Top Heavy برای مبارزه با سایت هایی با تبلیغات زیاد ، Mobile Friendly برای بررسی نحوه نمایش سایت در موبایل و Pirate برای مبارزه با نقض قوانین کپی رایت طراحی شده است.

 

آیا RankBrain سومین سیگنال رتبه بندی گوگل می باشد؟

 

این کاملا درست است . در پرسش و پاسخی با گوگل ، Andrey Lipattsev استراتژیست ارشد کیفیت جستجوی گوگل بیان کرد ، RankBrain سومین فاکتور مهم در رتبه بندی گوگل است که در سال گذشته توسط گوگل مشخص شد و دو فاکتور مهم دیگر نیز وجود دارد که عبارتند از لینک ها و محتوا که این دو سیگنال از اهمیت یکسانی برخوردارند . در مقاله بلومبرگ هم ذکر شده که RankBrain یکی از صدها سیگنالی است که الگوریتم استفاده می کند تا تصمیم بگیرد چه نتایجی باید در صفحه جستجوی گوگل نمایش داده شود و چه رتبه ای داشته باشند.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

گوگل چطور کار می کند؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوگل چطور کار می کند؟ موتور جستجوی گوگل ابزاری‌است که مردم میلیاردها بار در روز از آن برای‌یافتن اطلاعات استفاده می کنند. کاربران Google یک عبارت جستجو را وارد می‌ کنند، Google سپس تمام صفحات وب بالقوه مطابق با فهرست خود را بررسی می‌کند .سپس […]

الگوریتم مدیک (medic) چیست؟

الگوریتم مدیک (medic) چیست؟

Google  به طور مداوم الگوریتم های خود را به روز می کند و در حال تکامل است تا نتایج جستجوی دقیق تر و با کیفیت تر را برای کاربرانی که به دنبال حل مشکل یا چالش هستند ارائه دهد.یکی از بروزرسانی های گوگل به صورت آنلاین الگوریتم مدیک نام گذاری شد. از زمانی که این […]

آپدیت الگوریتم های گوگل 2021

آپدیت الگوریتم های گوگل ۲۰۲۱

در این مقاله می خواهیم به بررسی برخی از آپدیت الگوریتم های گوگل تا به این جای سال ۲۰۲۱ بپردازیم.اکنون در ماه اکتبر قرار داریم. تا به این جای سال ۸ آپدیت بزرگ در گوگل و الگوریتم های آن ارائه شده است. اصلا نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم تا یک به یک این […]

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

چهار اشتباه رایج سئو در میان مبتدیان

چهار اشتباه رایج سئو در میان مبتدیان که به رتبه سایت آسیب می رساند!  چهار اشتباه رایج سئوکه به رتبه سایت آسیب می رساند! می تواند دلیلی باشد که چرا سایت شما رتبه بالایی در گوگل بدست نمی آورد. ممکن است شما از این اشتباهات آگاه نباشید. در ادامه دو اشتباه معمول و مورد توجه […]

ارسال دیدگاه

*    

*