031- 344 500 60

سئو سایت, بهینه سازی سایت, سئو سایت در گوگل
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » انواع ریدایرکت

انواع ریدایرکت

تاریخ:۱ام مرداد ۱۳۹۷
شیما کارگر
0
142

ریدایرکت چیست؟

در ساده ترین تعریف ریدایرکت (redirects)، راهی برای انتقال کاربر از یک صفحه به صفحه ی دیگری می باشد. انواع مختلفی از ریدایرکت وجود دارد که هرکدام از آن ها پیامدهای مختلفی را برای سئو در بردارد که در ادامه به آن ها می پردازیم. به عبارت دیگر در صورتی که شما یک آدرس url داشته باشید و بخواهید این آدرس را به آدرس دیگری منتقل کنید یا درصورتی که بخواهید تمام محتویات یک دامنه را به دامنه ی دیگری انتقال دهید می توانید از قابلیت ریدایرکت استفاده کنید. در این مقاله سعی کردیم تا شما را به صورت مختصر با انواع ریدایرکت آشنا کنیم.

ریدایرکت چیست؟

ریدایرکت چیست؟

انواع ریدایرکت

۱- ریدایرکت ۳۰۱ ( در ریدایرکت ۳۰۱ صفحه به طور دائمی منتقل می شود و برای سئو پیشنهاد می شود. )
۲- ریدایرکت ۳۰۲ ( در ریدایرکت ۳۰۲ صفحه به صورت موقت منتقل می شود. )
۳- ریدایرکت Meta Refresh
۴- ریدایرکت ۳۰۷
۵- ریدایرکت ۴۰۱
۶- ریدایرکت ۴۰۳

ریدایرکت ۳۰۱

یکی از انواع ریدایرکت، ریدایرکت ۳۰۱ می باشد. از ریدایرکت ۳۰۱ برای انتقال url به آدرس دیگری استفاده می شود. این ریدایرکت بین ۹۰ تا ۹۹ درصد از ارزش دائمی آدرس قدیمی را به آدرس جدید منتقل می کند. ریدایرکت ۳۰۱ نیز یک نوع کد وضعیت می باشد که به کاربران نشان می دهد که آدرسی که به دنبال آن هستند به آدرس جدیدی منتقل شده است.

ریدایرکت 301

ریدایرکت ۳۰۱

ریدایرکت ۳۰۲

از ریدایرکت ۳۰۲ به عنوان هدایت موقت استفاده می شود. کد ریدایرکت ۳۰۲ به این معنی است که محتوای درخواست شده یافت شده است اما صفحه به طور موقت به آدرس دیگری منتقل شده است. هنگامی که یک صفحه به آدرس دیگری منتقل شود و یا از دسترس خارج شود وقتی کاربر آدرس را جستجو می کند با ارور ۴۰۴ مواجه می شود. برای این که موتور های جستجو متوجه شوند صفحه ی مورد نظر موقتاً به آدرس دیگری منتقل شده است و موتور های جستجو اقدام به حذف آدرس از دیتابیس های خود نکنند و ارزش صفحه ی مورد نظر از بین نرود باید از ریدایرکت ۳۰۲ استفاده شود.

ریدایرکت 302

ریدایرکت ۳۰۲

ریدایرکت ۳۰۷

ریدایرکت ۳۰۷ تقریباً کاری مشابه با ریدایرکت ۳۰۲ انجام می دهد. ریدایرکت ۳۰۷ هنگامی استفاده می شود که نیاز به انتقال داشته باشیم و مانند ریدایرکت ۳۰۲ نشان دهنده ی انتقال موقت یک آدرس می باشد. پروتکل Http از دو ورژن ۱٫۰ و ۱٫۱ تشکیل شده است. ریدایرکت ۳۰۷ تنها در ورژن ۱٫۰ عمل می کند و از ورژن ۱٫۱ پشتیبانی نمی کند.

Meta Refresh ریدایرکت

یکی دیگر از انواع ریدایرکت، ریدایرکت Meta Refresh می باشد که یک نوع ریدایرکت در سطح صفحه به جای سطح سرور است. این روش به نسبت سایر روش ها معمولاً کندتر می باشد و برای سئو توصیه نمی شوند. اغلب با شمارش معکوس پنج ثانیه و با متن ” اگر در عرض ۵ ثانیه به سایت منتقل نشدید اینجا کلیک کنید ” مواجه شده اید. با استفاده از ریدایرکت Meta Refresh می توانید این کار را انجام دهید. شمارش معکوس نشان می دهد چند ثانیه باید برای انتقال به آدرس جدید صبر کنید.

ریدایرکت ۴۰۱ و ریدایرکت ۴۰۳

ریدایرکت ۴۰۳ به این معنی است که شما اجازه ی دسترسی به صفحات و مطالب موجود را ندارید و دسترسی به صفحه و منابع ممنوع است. ریدایرکت ۴۰۱ به این معنی است که دسترسی شما به منبع مجاز نمی باشد و شما برای دسترسی باید اعتبار خود را ثابت کنید.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد تا شما با ریدایرکت و انواع آن آشنا شوید. از آن جا که سئو سایت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد در صورتی که قصد ریدایرکت کردن سایت خود را دارید می توانید با تیم سئویار مشورت نمایید.

درباره نویسنده :
شیما کارگر

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*