0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » اهمیت سرور در سئو

اهمیت سرور در سئو

تاریخ:25th نوامبر 2015
پشتیبانی وب سایت
0
988

بررسی فاکتورهای مهم سئو در سمت سرور

 

همانطور که محتوا و لینک ها می توانند روی ظهور شما در صفحات اول نتایج جستجو موثر باشند سرور وب سایت شما نیز می تواند نقش بسیار مهمی در رنک و اعتبار وب سایت شما داشته باشد.در اینجا در مورد اهمیت سرور در سئو و بررسی فاکتورهای مهم سمت سرور صحبت خواهیم کرد.

 

نکته کلیدی اینجاست که شما باید مطمئن شوید که صفحات وب سایتتان با سرعت بالا و قابل اعتماد در صفحات نتایج جستجو پیشرفت می کنند. به یاد داشته باشید یک موتور جستجو همواره سعی می کند تا بهترین تجربه را برای کاربر ایجاد نماید و فرستادن یک کاربر به وب سایتی که سرور آن اغلب موارد از دسترس خارج است و یا بارگزاری آن بسیار طول می کشد یک تجربه قابل قبول برای کاربران محسوب نمی شود.

 

اولین و مهمترین موضوع این است که سرور در واقع یک کامپیوتر است و کارایی هر کامپیوتری بستگی به قدرت سخت افزار و منابع دردسترس آن دارد . مواردی مانند تعداد و نوع پردازنده ها ، مقدار حافظه ، کیفیت شبکه و اتصال به اینترنت می تواند مهم و تاثیرگزار باشد. شما باید با کسانی که مسئول سرویس میزبانی شما هستند صحبت کنید تا مطمئن شوید که منابع سرور و یا سرویس میزبان شما برای نمایش سریع صفحات وب سایتتان و حداقل مدت از کار افتادگی کافی و مناسب هستند.

 

محل فیزیکی قرارگیری سرور شما می تواند روی اعتبار شما در موتورهای جستجو تاثرگزار باشد. وقتی که یک کاربر به وب سایت شما علاقه نشان می دهد موتورهای جستجو حتی این اطلاعات را که محتوای وب سایت شما با چه سرعتی برای این کاربر بارگذاری می شود را ذخیره می کنند. اگر کاربر از یک کشور باشد و سرور وب سایت شما در کشور دیگری قرار داشته باشد این موضوع باعث بارگزاری کندتر وب سایت می شود که یکی از موارد قابل توجه موتورهای جستجو است . این موضوع ممکن است غیرقابل باور است باشد اما در بیشتر مواقع اتفاق می افتد میزبانی وب سایت شما در آن سوی دنیا ممکن است با منافع اقتصادی همراه باشد اما متقابلا باعث بارگزاری کندتر وب سایت خواهد شد. در مجموع شما باید مطمئن شوید که هاست یا سرور وب سایت تان به لحاظ جغرافیایی در نزدیکترین مکان ممکن نیست به کاربران وب سایت تان است اگر کاربران شما از تمامی دنیا به سایت شما وارد می شوند ، شما شما باید به دنبال سرویس میزبانی باشید که بتواند درخواست های مشاهده وب سایت شما را روی یک شبکه جهانی از سرورها توزیع کند و اگر شما به مخاطبان محلی خدمات ارائه می دهید . بهتر است به کمک شبکه های ارسال اطلاعات یا به اختصار CDN سرعت بارگزاری وب سایتتان را تا حد ممکن افزایش دهید تا باعث شود بارگزاری فایل های سنگین مانند تصاویر و ویدئو در وب سایت شما بهبود یابد.

 

مورد دیگری که باعث افزایش سرعت بارگزاری وب سایت شما می شود استفاده از کش است . وب سایت شما ممکن است تنظیم شده باشد که محتوا و اطلاعات صفحه را از دیتابیس دریافت کرده و روی سرویس میزبانی شما قرار دهد تا به واسطه درخواست کاربر به او نمایش داده شود. سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس ، دروپال و جوملا به این ترتیب کار می کنند و تقریبا تمامی صفحات که در وب سایت های فروشگاهی و تجارت الکترونیک مشاهده می کنید به وسیله ارسال درخواست هایی به دیتابیس ساخته می شوند . یکی از راه هایی که در این شرایط به واسطه آن می توانیم مدت زمان فعالیت دیتابیس را کاهش دهیم. فعال کردن گزینه کش کردن در سمت سرور است جایی است که وب سایت شما فقط یک بار با دیتابیس برقرار می کند تا یک صفحه را ایجاد کند و سپس سرور یک کپی از این صفحه را برای نمایش های بعدی کش خواهد کرد(روی RAM نگه می دارد) به محض این که کپی ایجاد شده برای هر یک از بازدید های بعدی از این صفحه اطلاعات مورد نیاز از طریق نسخه ذخیره شده در سرور نمایش داده می شود و فشار روی دیتابیس کاهش خواهد یافت. بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا و یا فروشگاه های اینترنتی یک پلاگین و تنظیم خاص برای خود دارند که به آنها در انجام این کار کمک خواهد کرد .

 

آخرین مورد اما مهمترین آنها این است که مطمئن شوید سرور وب سایت شما به صورت مداوم فعال است و هیچ وقت از دسترس خارج نمی شود .اگر سرور وب سایت شما دائما از دسترس خارج شود موتورهای جستجو به این نتیجه می رسند که وب سایت شما در دسترس نیست و آن را به کاربران خود نمایش نمی دهند. به یاد داشته باشید موتورهای جستجو سعی می کنند رفتارهای انسانی را تقلید کنند و همچنین سعی می کنند به چیزهایی که ما دوست داریم اهمیت دهندو چیزی که کاربران دوست ندارند این است که سایت شما کند بارگزاری شود و یا اصلا یارگزاری نشود.

 

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

سئو تصاویر وردپرس

نکات سئو تصاویر وردپرس

در مقاله زیر با هم به نکات سئو تصاویر وردپرس می پردازیم . ۸ نکته سئو برای درج هر تصویر در سایت وردپرسی خود انجام دهید اضافه کردن تصویر به وب سایت فقط آپلود کردن فایل تصویر و کلیک کردن روی دکمه انتشار نیست. اگر می خواهید وب سایت خود را برای نتایج جستجو بهینه […]

Quality content

تاثیر محتوای با کیفیت و سئو شده بر سئو سایت

محتوا به عنوان تاثیرگذارترین عامل در سئو سایت محتوای با کیفیت یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در بهینه سازی سایت ( سئو سایت ) می‎باشد. به طوریکه هر چقدر محتوای سایت جذاب تر و با کیفیت تر تولید گردد، رتبه سئوی بهتری به وب سایت تعلق می گیرد. محتوای با کیفیت می‌تواند به عنوان […]

بازاریابی محتوا و سئو

ترکیب قدرتمندی از سئو و محتوا

بازاریابی هدفمند : ترکیب سئو و بازاریابی محتوا اگر شما هم موافقید که هدف نهایی بازاریابی جلب توجه و ایجاد علاقه است، پس ترکیب سئو و بازاریابی محتوا برای بازاریابان و برندهای کوچک کارآمد نیست. سئو همه چیز درباره ی ایجاد و دیده شدن یک برند است یا به عبارتی سئو باعث می شود که مشتریان […]

اهمیت بروزرسانی و اپدیت محتوا

اهمیت بروزرسانی سایت

اهمیت بروزرسانی سایت   منظور از بروزرسانی سایت، نگهداری و پشتیبانی سایت است. یعنی افزودن محتوای جدید و ویرایش محتوای قدیمی  وب سایت . در واقع با بروزرسانی سایت به آن حیات می بخشید. اهمیت بروزرسانی سایت با اهمیت سئو سایت رابطه ی مستقیمی دارد و قطعا شما برای افزایش بازدید و جذب کاربران بالقوه […]

ارسال دیدگاه

*    

*