0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » اهمیت UX در سئو

اهمیت UX در سئو

تاریخ:۲۴ام تیر ۱۳۹۶
modiriat
0
471

اهمیت UX در سئو

 

دو عامل مهم در موفقیت طراحی سایت بحث سئو و تجربه ی کاربری است. سئو یا بهینه سازی سایت به مجموعه عملکردهایی گفته می شود که شما بتوانید سایت خود را در رتبه های بالاتر موتورهای جستجو قرار دهید اما  تجربه ی کاربری User Experience روشی است که باعث می شود کاربران در سایت شما بیشتر بمانند و تجربه ی خوشایندی از آن کسب کنند. به همین سبب برای این که یک سایت هم مورد پسند کاربران و هم مناسب موتورهای جستجو باشد یک سری تضادها و تشابه هایی بین ux و seo به وجود می آید که می توان گفت همراه داشتن هر دوی آن ها کاری دشوار و اساسی است. این جاست که اهمیت ux در سئو و این که چقدر تجربه ی کاربری در سئو سایت می تواند موثر باشد ، مشخص می شود.

 

اهمیت ux در سئو UX و SEO

 

بسیاری از کارشناسان سئو معتقد هستند که در آینده ای نه چندان دور بحث seo به سمت ux بودن پیش می رود و دیگر این ترفندها و الگوریتم ها پاسخ گوی مناسبی برای کسب رتبه ی بهتر در موتورهای جستجو نیستند. بنابراین با توجه به اهمیت تجربه ی کاربری در سئو باید هر چه سریع تر سایت های خود را بر اساس نیاز و تجربه کاربری طراحی نماییم تا ترافیک سایت خود را از دست ندهیم.

 

Ux سایت را بر اساس تجربه ی کاربری و احساسات و نیازهای آن ها طراحی می کند تا کاربران بتوانند تعاملات بیشتری با سایت برقرار نمایند و در هربار استفاده تجربه ی رضایت بخشی کسب کنند. حال فرض کنید سایتی کاملا مطابق با روش های تجربه ی کاربری طراحی شده باشد اما استانداردهای سئو را رعایت نکرده است، در این صورت موتورهای جستجو آن را در رتبه های بالای نتایج جستجو قرار نمی دهند بنابراین ممکن است این سایت هیچ وقت برای کاربران شناخته نشود و حتی اگر کاربری نیز وارد این سایت گردد از آن جایی که سایت بهینه و سریع نیست به زودی از آن خارج می شود. پس اگر سایتی مناسب کاربران بوده اما بر خلاف قوانین و استانداردهای موتورهای جستجو باشد، در این صورت با کاهش نرخ تبدیل رو به رو شده که اصلا برای سئو سایت خوب نیست. به این دلیل که یکی از فاکتورهایی که سئو بررسی می کند، میزان ماندگاری کاربران در سایت و بررسی دلایل خروج آن ها است.

 

حال برعکس این قضیه را تصور کنید، که سئو سایت بالا بوده اما مطابق با تجربه های کاربری طراحی نشده است. در این صورت با این که سایت در بالاترین نتایج جستجو قرار گرفته است اما کاربر در هنگام ورود به این سایت بر اساس انتظاراتی که دارد با یک گرافیک نامناسبی مواجه شده و دیگر نمی تواند با سایت ارتباط مناسبی برقرار نماید، در این صورت سایت برای او جذاب نبوده و آن را ترک می کند. پس به این ترتیب نرخ تبدیل کاهش یافته و کم کم سایت رتبه و اعتبار خود را در موتورهای جستجو از دست می دهد.

 

تجربه کاربری و سئو بیش از این که با هم اختلاف داشته باشند، همراه و همسوی یکدیگر هستند. اگر بتوان در طراحی سایت یک تعادل بین بهبود تجربه ی کاربری و موتورهای جستجو ایجاد نمود ، seo و ux یکدیگر را تقویت خواهند کرد. به عبارتی تجربه ی کاربری با در اختیار داشتن کلمات کلیدی که موتورهای جستجو در اختیار آن قرار داد است، نیاز ها و گرایش های مشتریان را سنجیده و بر اساس آن ها و تجربه مشتری طراحی ، توسعه و تولید محتوا می کند. حال موتورهای جستجو نیز با استفاده از محتوا ، نرخ ورود و ماندگاری کاربران در سایت رتبه بندی سایت را انجام می دهد و نقش و برند آن را پر رنگ تر می نماید. از این رو همکاری بین تجربه ی کاربری و سئو به وجود می آید.

 

موتورهای جستجو همواره در تلاش هستند که بهترین نتایج را برای کاربران خود فراهم نمایند. تجربه کاربری از زمانی که کاربر وارد سایت شده و تا هنگامی که از آن خارج گردد شروع می شود. اگر در این حین کاربر از سایت تجربه و احساس خوبی کسب کند، در سایت بیشتر مانده و حتی ممکن است دیگران را نیز به بازدید از این سایت تشویق نماید. به همین سبب موتورهای جستجو نیز میزان ماندگاری کاربران در سایت، افزایش نرخ تبدیل و میزان بازدیدکنندگان سایت ، نرخ کلیک ، تعداد صفحاتی که مورد بازدید قرار گرفته و همچنین سرعت بالای سایت را ملاک های رتبه بندی قرار داده و سبب افزایش اعتبار و در نتیجه رونق کسب و کار اینترنتی می گردد.

و در انتها پیشنهاد می کنیم برای بهبود هر چه بیشتر و بهتر تجربه کاربری سایت تان حتما مقاله آموزش نکات تجربه کاربری را مطالعه کنید .

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

اهمیت تعداد صفحات سایت در سئو

تاثیر تعداد صفحات سایت در سئو

ما در این مقاله قصد داریم تاثیر تعداد صفحات سایت در سئو به شما بگوییم. هرچه تعداد صفحات بیشتر ، سئو بالاتر ؟ پاسخ این سوال را مت کاتس در ویدئو منتشر شده در این رابطه اعلام کرد. او اعلام کرد که داشتن وب سایت بزرگ یا تعداد زیاد صفحات وب در سایت تاثیر مستقیمی […]

بهینه سازی صفحه ی فرود Landing Page

صفحه ی فرود یا Landing Page

صفحه ی فرود یا Landing Page   این جلسه با یکی دیگر از مباحث تبلیغات سایت ، آموزش صفحه ی فرود یا Landing Page همراه شما هستیم. احتمالا با صفحات فرود در وب بارها و بارها مواجه شده اید.  صفحه ی فرود یا Landing Page یکی از موارد مهم در امر بازاریابی و تبلیغات اینترنتی […]

CTR مخفف کلمه Click-Through Rates

نرخ کلیک یا CTR

نرخ کلیک یا CTR نرخ کلیک یا CTR مخفف کلمه Click Through Rates می باشد که برای اندازه گیری میزان موفقیت و موثر بودن  یک تبلیغ در سایت خاص استفاده می شود . که هر چه تبلیغ یا لینک ما هدفمند تر باشد مقدار نرخ کیلک سایت نیز بیشتر خواهد بود . به عنوان مثال اگر […]

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو سایت

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت   امروزه تأثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت و بهینه سازی آن بر کسی پوشیده نیست. حضور در شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها یکی از تکنیک های موفقیت در سئو محسوب می شود و منجر به ایجاد لینک سازی استاندارد، گرفتن بک لینک، افزایش […]

ارسال دیدگاه

*    

*