0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » آیا باید و نبایدهای سئو را می دانید؟

آیا باید و نبایدهای سئو را می دانید؟

تاریخ:1st مارس 2016
پشتیبانی وب سایت
0
830

بایدها و نبایدهای سئو چیست؟ اگر علاقه مند به بازاریابی و سئو هستید و می خواهید وب سایت شما در گوگل جایگاه خوبی بدست آورد، بایدها و نبایدهای سئو را رعایت کنید تا بتوانید بهترین بازدهی را بگیرید.

بایدهای سئو وب سایت

می توانیم سئو را اینطور تصور کنیم که یک بازی بین ما و موتورهای جستجو است. برای برنده شدن ، شما باید از قوانینی پیروی کنید و هنگام استفاده از تکنیک های مختلف هوشمندانه برخورد کنید. قوانین بازی اغلب در حال تغییر هستند و برخی از روش هایی که در گذشته استفاده می شدند ، منسوخ شده اند. همچنین از برخی از قوانین هم که تحت عنوان “نبایدهای سئو” در پست قبلی به آن اشاره کردیم باید صرف نظر کرد.
برای کمک به برتری یافتن شما در سئو و برد در بازی با موتورهای جستجو ، لیستی از این قوانین را برای شما فراهم کردیم که به راحتی می توانید با مخاطبان و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

۱- دریافت بک لینک از سایت های مرتبط

برای بهبود سئوی سایتتان باید از سایت های مرتبط با صنعت وب سایتتان لینک دریافت کنید. دریافت بک لینک با کیفیت و مرتبط با موضوع سایت از رکن های اصلی و موثر سئو هستند.

۲- تولید محتوای جذاب و قابل فهم

تفاوت بین وب سایت ها در محتوای با ارزش و مفید آنها است. مقالات و مطالب شما باید قابل فهم و مشوق خواننده باشند. همچنین موتورهای جستجو به محتوای باکیفیت امتیاز ویژه ای می دهند.

۳- استفاده از کلمات کلیدی در عنوان ها ، متای توضیحات و محتوای اصلی

برای افزایش رتبه سایتتان در گوگل ، باید کلمات کلیدی اصلی تان را در عنوان ها و متای توضیحات قرار دهید. همچنین باید کلیدواژه های موردنظرتان را در محتوای اصلی محتوا و پست های سایت استفاده کنید.

۴- جستجو و کاوش کلمات کلیدی

هر زمان شروع به نوشتن مقاله می کنید ، با استفاده از ابزار کلمات کلیدی گوگل برای بررسی و نوشتن کلمات کلیدی هدفتان استفاده کنید. با استفاده از این ابزار از عباراتی که کاربران در گوگل جستجو می کنند ، مطلع شوید.

۵- درج پست مهمان در سایت های معتبر و قابل اعتماد

برای توسعه کسب و کارتان و بدست آوردن خوانندگان وفادار و ثابت می توانید در سایت های محبوب و معتبر پست درج کنید. پست هایی که در این سایت ها درج می کنید باید به خوبی مطالبی باشد که در سایتتان منتشر می کنید.

۶- بررسی بک لینک های سایت

میزان اهمیت نگهداری و بررسی لیست لینک های ورودی به سایت کمتر از اهمیت روند دریافت و لینک سازی نیست. برای موفقیت سئو سایت ، این امر حیاتی است که پروفایل بک لینک های سایتتان را تمیز و آری از بک لینک های اسپم و مخرب نگهداری کنید.

۷- ساخت لینک های داخلی

لینک های داخلی آسان ترین راه برای ساخت لینک به بهترین بخش های محتوای سایت است. همچنین لینک های داخلی یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل نیز هستند ، و می توانند به موتورهای جستجو در پیدا و ایندکس کردن محتوای سایتتان کمک کنند.

۸- طراحی اینفوگرافیک

محبوبیت اینفوگرافیک ها پ در ساخت لینک های ورودی معتبر و هدایت ترافیک مرتبط به سایت تاثیر بسزایی دارند.

۹- ساخت نقشه سایت

نقشه سایت نمی تواند مستقیما به شما قول افزایش سئوی سایتتان را بدهد اما می تواند راهی آسان برای موتورهای جستجو در یافت مطالب سایت و ایندکس کردن صفحات سایت ، ایجاد کند.

۱۰- صبور باشید ، سئو زمان بر است

دریافت نتایج آنی و فوری از سئو امری غیرعادی است. سئو پروسه ای است که می تواند ماه ها و گاهی سال ها به طول بینجامد.

۱۱-  طراحی کاربرپسند سایت

سایت شما باید قابل درک و به راحتی قابل مسیریابی باشد. پیچیده بودن ساختار و طراحی سایت باعث سردرگمی بازدیدکننده می شود و این امر ماندگاری و حفظ کاربر را کاهش می دهد.

۱۲- نوشتن مطالب طولانی

مطالب سایت باید طولانی و مفید باشند. زمانی که مطالب طولانی تولید می کنید، کلمات کلیدی بیشتری هم می توانید استفاده کنید و شانس دریافت رتبه بهتر در عبارات جستجو شده بدست خواهید آورد.

۱۳- از رقبایتان یاد بگیرید

همیشه رقبای قوی خود را آنالیز کنید و از موفقیت های آن ها درس بگیرید. راههای کسب موفقیت آنها را بررسی کنید و برای سایت و حرفه خود پیاده سازی کنید.

۱۴- لینک های وردی مخرب سایت را حذف کنید

برای اطمینان از عدم برخورد و مجازات گوگل با سایتتان ، دائما بک لینک های سایت را بررسی کنید و موارد مشکوک را حذف نمایید.

۱۵- تولید محتوای با کیفیت

تولید محتوای تازه و انتشار مطالب جدید به بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو نشان می دهد که شما سایت را بروزرسانی می کنید و برای آن اهمیت قائل هستید.

۱۶- طراحی نسخه سازگار با موبایل

بیش از نیمی از کاربران توسط موبایل ها به اینترنت دسترسی پیدا می کنند. بر این اساس ، گوگل الگوریتمی برای بررسی این فاکتور قرار داده است که سایت ها را برای داشتن نسخه موبایل و یا طراحی ریسپانسیو آنالیز می کند.

۱۷- ساخت و سئو سایت از ابتدای طراحی

اگر به تازگی تصمیم به طراحی سایت گرفته اید، شما باید سئو و بهینه سازی وب سایت را از ابتدای شروع طراحی سایتتان در نظر داشته باشید.

۱۸- بهبود سرعت بارگذاری وب سایت

بهبود سرعت بارگذاری سایت می تواند مزیت کوچکی از سئو را برای سایت شما فراهم کند.

 

نبایدهای سئو وب سایت

هنگامی که می خواهید یک وب سایت سئو پسند طراحی کنید ، بایدها و نبایدهای سئو زیاد است.  در این میان نبایدها و بایدهایی مطابق با راهنمای وبمستر گوگل است که لیست زیر شامل تعداد از نبایدهایی است که توسط گوگل پیشنهاد شده اند.

۱- کاربران خود را فریب ندهید.

صفحات را در درجه اول برای کاربران طراحی کنید نه موتورهای جستجو . نمایش متفاوت محتوا و یا URL ها به کاربر و موتور جستجو معمولا به عنوان “cloaking” شناخته می شود. برخی از نمونه های cloaking عبارتند از :

ارائه یک متن HTML به موتور جستجو ، درحالی که یک صفحه شامل تصویر یا فلش به کاربران نمایش داده می شود.
ارائه دو نسخه متفاوت از محتوای به موتور جستجو و کاربران.

۲- موتورهای جستجو را فریب ندهید.

بسیاری از کاربران با به کارگیری تکنیک های زیر که در پست های قبلی در مورد آنها صحبت کردیم ، اقدام به فریب دادن موتورهای جستجو می کنند تا رتبه سایت خود را افزایش دهند.

متن مخفی
لینک های پنهان
Cloaking
انتقال آدرس مخفیانه

۳- پرهیز از لینک های غیرمرتبط

همه می دانند که لینک نقش مهمی در رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو ایفا می کند. اما هرکسی نمی داند که کیفیت و مرتبط بودن لینک ها خیلی مهمتر از تعداد لینک های ورودی می باشد. دریافت لینک از سایت های غیرمرتبط و اسپم و یا انجام تبادل لینک تاثیر منفی در درتبه بندی سایت در نتایج جستجو خواهد داشت.

۴- محتوای تکراری

ایجاد صفحات متعدد ، زیردامنه یا دامنه با محتوای تکراری می تواند رتبه سایت را کاهش دهد یا آن را از ایندکس موتور جستجو حذف کند. در لیست زیر روش هایی در مورد چگونگی مدیریت محتوای تکراری بیان می کنیم :

مسدود کردن ایندکس کردن صفحات با محتوای تکراری (در فایل robots.txt)
استفاده از ۳۰۱ Redirect
استفاده از دامنه های سطح بالا (www.domain.de vs. www.domain.com/de)
به حداقل رساندن محتوای مشابه

۵- پرهیز از keyword stuffing

چاشنی کلمات کلیدی ، یعنی عدم رعایت تراکم کلمات کلیدی و استفاده بیش از حد آن در پاراگراف ها ، متن پنهان ، عنوان ها و Alt . نتیجه این عمل تجربه کاربری منفی و آسیب زدن به رتبه سایت خواهد بود. بر تولید محتوای مفید و غنی از اطلاعات با استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با موضوع تمرکز کنید.

۶- عدم استفاده از پیج رنک به عنوان ابزار سنجش کیفیت لینک ها

گوگل چندین سال است که دیگر تولبار پیج رنک خود را آپدیت نمی کند . بنابراین شما نباید از پیج رنک به عنوان فاکتوری برای مقایسه بک لینک هایتان استفاده کنید.

۷- پرهیز از نوشتن نظر برای سایت های بد

زمان خود را برای نوشتن نظرات در سایت هایی که شهرت و سابقه خوبی ندارند ، صرف نکنید. برای سایت هایی که کیفیت آنها در از سایت شما پایین تر است نظرات درج نکنید.

۸- از متن و لینک پنهان استفاده نکنید.

استفاده از تکنیک هایی مانند لینک ها و متن پنهانی در محتوا منجر به پنالتی شدن توسط موتور جستجو خواهد شد.

۹- عدم بهینه سازی بیش از حد anchor text

بهینه سازی بیش از حد متن توضیحی (anchor text) از بک لینک ها جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن گوگل را در پی خواهد داشت.

۱۰-  کپی نکردن محتوای سایت های دیگر

سایت شما باید محتوای منحصربفرد داشته باشد. محتوای تکراری مزیتی که شما می خواهید را دربرندارد. تولید محتوای تازه و مفید برای موتورهای جستجو بسیار ارزشمند است.

۱۱- عدم استفاده از فلش

سعی کنید تاجایی که ممکن است از فلش در سایتتان استفاده نکنید زیرا موتورهای جستجو قادر به خواندن و ایندکس کردن این نوع محتوا نیستند. ربات های موتورهای جستجو نمی توانند این نوع از محتوا را بررسی و ایندکس کنند.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*