0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » تاثیر نام دامنه بر سئو سایت

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت

تاریخ:2nd سپتامبر 2017
پشتیبانی وب سایت
0
726

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت :

تیم سئویار قصد دارد در این مقاله به تاثیر نام دامنه بر سئو سایت بپردازد .

اگرتنها یک سرچ کوتاه درباره تاثیر نام دامنه بر سئو سایت داشته باشید. متوجه خواهید شد که مقالات زیادی با عنوان “تاثیر نام دامنه بر سئو سایت” منتشر شده است  . و ممکن است تا به حال آنها را خوانده و گیج شده باشید. زیرا که درباره تاثیر نام دامنه بر سئو سایت دیدگاه های متفاوتی وجود دارد .اما تیم سئو یار در این مقاله بصورت کلی و ازجنبه های مختلف تاثیر نام دامنه بر سئو سایت را بررسی خواهد کرد . پس در ادامه همراه ما باشید.

 نام دامنه از دیدگاه کاربران :

بیاید قبل از بررسی نام دامنه از نظر سئو با دیدی متفاوت به نام دامنه نگاه کنیم .

برای مثال فرض کنید شما به عنوان یکی از کاربران عادی گوگل به دنبال سایتی در رابطه با طراحی سایت هستید. پس از سرچ در گوگل در نتاج ظاهر شده به دوسایت برخورد میکنید که نام دامنه یکی www.webyar.net و دیگری www.seoyar.com است . شما کدام را انتخاب میکنید ؟ مسلما گزینه اول ، که نام دامنه آن مطابق با نیاز و هدف شماست را انتخاب میکنید . پس دیدیم که خارج از دیدگاه سئو نیز نام دامنه برای کاربر حائز اهمیت است. گوگل نیز از این نکته چشم پوشی نکرده و آن را به عنوان یکی از فاکتورهای مهم سئو برشمرده است .

پس :

نام دامنه از دو جهت دارای اهمیت است :

  • دیدگاه سئو و بهینه سازی سایت.
  • قابل پسند بودن از میان نتایج جست و جوی گوگل برای کاربران.

انتخاب نام دامنه موثر در سئو :

بهترین زمان برای شروع سئو یک سایت، اولین مرحله ساخت سایت یعنی همان انتخاب نام دامنه است. چرا که انتخاب نام دامنه صحیح نقش موثری در سئو سایت و کسب و کار شما خواهد داشت .

نام دامنه پارامتری است که به صاحب آن تعلق دارد و نمی توان درآن تقلب کرد. زیرا نام سایت بعد از آن که ثبت شد تاپایان زمان مالکیت، همان است که در ابتدا ثبت شده بود .

اما  فراموش نکنید در انتخاب نام دامنه به قدری ظریف نشوید که مجبور به چشم پوشی از نام و برند خود شوید. منظور برای کسب و کارهایی است که نام انتخابی برای فروشگاه یا شرکتشان ربطی به کسب و کار آنها ندارد. اگر هنوز نام شرکت یا فروشگاه خود را انتخاب نکرده اید با در نظر گرفتن تاثیر نام دامنه بر سئو سایت  اقدام نمایید.

 

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت

شرایط لازم برای انتخاب نام دامنه :

۱- نام دامنه باید حتی الامکان کوتاه باشد. (دیدگاه بازاریابی)

اگر نام دامنه شما بیشتر از ۱۵ کاراکتر باشد بلند تلقی می شود .

استفاده از خط فاصله در نام دامنه اگر چه به گوگل در درک بهتر موضوع سایت شما کمک میکند ولی به خاطر افزایش بی دلیل طول نام دامنه توصیه نمی شود.

۲- املای آن ساده باشد. (دیدگاه بازاریابی)

مردم معمولا زمان کافی برای هجی کردن املای کلمات دشوار ندارند. پس سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که باعث گیج شدن مخاطب در املای آن نشود.

۳- به یادآوردن  نام دامنه راحت  باشد. (دیدگاه بازاریابی)

برای اینکه کاربران نام دامنه شما را بهتر به خاطر بسپارند، بهتراست نام تجاری خود را به عنوان نام دامنه برگزینید . زیرا که مشتریان شما نام تجاری شما را راحت به خاطر می آورند.

علاوه براین علائم تجاری نیز تاثیر به سزایی در سئوسایت و روابط عمومی کسب و کار شما دارند .

بهتر است بدانید منظور از علائم تجاری، هر گونه اشاره در سطح وب است که نام تجاری شما و یا نام سایت شما در آن حضور داشته باشد. یعنی اینکه با محبوبیت  شما در بین مشتریان و کاربرانتان، نام تجاری شما رشد خواهد کرد و گوگل و موتور های جستجو یاد می گیرند نام تجاری را با کلمات کلیدی مرتبط سازند.

۴- نام دامنه حاوی کلمات کلیدی باشد اما نه از نوع EMD (دیدگاه سئو)

اغلب افراد تصور میکنند با انتخاب یک نام دامنه دقیقا مطابق با EMD، میتوانند تاثیر به سزایی در سئو سایت خود داشته باشند.

قبل از هرچیز بهتر است بدانید نام دامنه دقیقا مطابق ، نام دامنه ای است که دقیقا شامل کلمات کلیدی باشد.

شاید به ظاهر انتخاب چنین نام دامنه ای ، تدبیری عالی باشد . اما بهتر است بدانید در سال ۲۰۱۲ یکی از کارشناسان گوگل اعلام کرد بیشتر وب سایت ها درتلاشند تا با خرید نام دامنه ای دقیقا مطابق، سئو سایت خود را افزایش داده و در صفحه اول گوگل قرار بگیرند. در آن زمان با انتخاب نام دامنه ای مطابق با EMD و تنها با کمی هزینه و سرعت عمل، سایت ها می توانستند بدون کمک لینک کمکی و محتوای با کیفیت در صفحه اول گوگل قرار بگیرید .

اما چندی بعد گوگل که هدفی جز بهینه سازی نتایج جست و جوی کاربران خود ندارد توسط Minor weather  یکی از کارشناسان به نام خود اعلام میکند که : تغییرات کوچک الگوریتم جست و جوی گوگل در آینده مانع از این خواهد شد که وب سایت های بی کیفیت با انتخاب نام دامنه دقیقا مطابق، در صفحه اول گوگل قرار بگیرند.

در پایان از همراهی شما سپاسگذاریم. سئویار را برای خدمات سئو و بهینه سازی سایت تان و همچنین آموزش های سئو به خاطر بسپارید.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*