0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات در گوگل ادوردز

تاریخ:22nd جولای 2017
پشتیبانی وب سایت
0
1372

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه اینترنت ، حضور هر شخص یا تجارتی در فضای اینترنتی تبدیل به امری اجتناب ناپذیر و ضروری است. در عرصه رقابتی و گستردگی اینترنت روش های مختلفی برای دیده شدن نزد کاربران وجود دارد، یکی از آسوده ترین و ارزان ترین روش ها استفاده از تبلیغات اینترنتی  و تبلیغات در گوگل ادوردز است.

از آن جایی که گوگل یکی از مطرح ترین موتورهای جستجوگر می باشد، ابزاری تحت عنوان گوگل ادوردز google adwords را برای تبلیغات در گوگل معرفی نموده است. توسط گوگل ادوردز می توان تبلیغات هدف مندی جهت ارائه ی خدمات ، محصولات یا حرفه ی تخصصی خود انجام داد.

در این مقاله علاوه بر معرفی و نحوه عملکرد google adwords ، راهکارهایی را برای افزایش بازدهی تبلیغات گوگل ادوردز ارائه می دهیم. در صورتی که به تازگی سایت خود را طراحی نموده اید و یا از سئو مناسبی برخوردار نیست، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

گوگل ادوردز

تبلیغات در گوگل ادوردز google adwords

گوگل ادوردز

همان طور که گفته شد، google adwords یکی از ابزارهای غیر رایگان تبلیغات در گوگل است که با فرمت های مختلف متنی، تصویری، متحرک و ویدئویی به نمایش در می آید که از این میان آگهی متنی از محبوبیت بالاتری برخوردار است. این تبلیغات در سمت راست، بالا یا پایین صفحه ی نتایج جستجو و با علامت Ad مشخص می شوند.

آگهی متنی شامل عنوان آگهي، متن آگهي، نمايش URL وب سايت تبلیغ کننده و آدرس URL صفحه مقصد است. عنوان آگهی حداکثر ۲۵ کاراکتر، متن آگهی که یک توضیح مفید و جذاب از آگهی است شامل دو سطر و هر کدام ۳۵ کراکتر، نمايش URL وب سايت تبلیغ کننده (url نمایشی) دارای ۳۵ کاراکتر و آدرس URL صفحه مقصد نیز همان آدرسی دقیق و غیر نمایشی می باشد که کاربر را به صفحه مقصد هدایت می نماید.

امکانات گوگل ادوردز

از جالب ترین امکانات گوگل ادوردز انتخاب موقعیت جغرافیایی (شهر یا کشور) و زبان برای نمایش تبلیغات است. همچنین تعیین بودجه ی روزانه برای ادوردز ، پیشنهاد قیمت به ازای هر کلیک ، مشخص نمودن ساعتی در روز برای نمایش تبلیغ ، تعیین صفحات خاصی از سایت برای هدایت کاربران، از دیگر ویژگی های گوگل ادوردز می باشد.

از مزیت های گوگل ادوردز این است که پس از این که آگهی خود را در آن ثبت نمودید، تبلیغات شما در صورتی که مشکلاتی از لحاظ خطای کدنویسی یا کلمه کلیدی نامرتبط با آگهی نداشته باشد، به سرعت در نتایج جستجو نمایش داده خواهند شد.

متاسفانه دامنه .ir مورد تایید گوگل ادوردز برای نمایش تبلیغات گوگلی نیست.

گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

مهم ترین مسئله در گوگل ادوردز انتخاب کلمات کلیدی مناسب است که با استفاده از این کلیدواژه ها تبلیغات را در صدر نتایج نمایش داده خواهند شد. این کلید واژه ها بهتر است در عنوان و متن آگهی نیز به کار روند. انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، بسته به نوع رقابتی بودن آن بسیار مهم و حیاتی می باشد. زیرا اگر کلمات کلیدی هدف به درستی انتخاب شوند نرخ تبدیل کاربر به مشتری افزایش یافته و از میزان بودجه ای که برای تبلیغات در گوگل ادوردز سرمایه گذاری شده صرف جویی می گردد. سیستم google adwords این ابزار را به شما می دهد که بتوانید بهترین کلمات را بر اساس میزان جستجو و به هر تعدادی که خواستید برای تبلیغ خود انتخاب نمایید.

کلمات کلیدی در گوگل ادوردز به چهار نوع قابل فیلترگذاری است که به آن Keyword Matching می گویند:

Broad Matching: در این حالت هر نوع عبارتی مرتبط و هم معنی با این کلمه کلیدی جستجو شود، در نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد.

Phrase Matching: در این حالت نتایج جستجوها بر اساس ترتیبی که کلمات کلیدی را وارد نموده اید، نمایش داده خواهند شد.

Exact Matching: در این حالت دقیقا همین کلمات کلیدی که مشخص کرده اید در نتایج جستجوها نمایش داده خواهند شد. حتی قبل و بعد از این عبارات نیز نباید کلمات دیگری باشد.

Negative Matching: این حالت بر عکس موارد فوق عبارات جستجو شده ی حاوی چنین کلماتی را از لیست نتایج حذف می کند.

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز

قبل از محاسبه  هزینه تبلیغات در گوگل ابتدا باید با چند واژه کلیدی آشنا شوید:

Cost-Per-Click (پرداخت هزينه به ازاي هر كليك) – CPC

این واژه که گاه PPC یا Pay Per Click (هزینه به ازای کلیک) Bid (بید) نیز نامیده می شود، میزان هزینه است که به ازای هر کلیک کاربر بر روی لینک تبلیغاتی از مقدار بودجه ی کلی آن کسر می گردد. بنابراین شما بعد از این که در گوگل ادوردز مقدار بودجه ی خود را شارژ نمودید، این شارژ تنها با کلیک کاربران کم می شود.

البته نوعی دیگری نیز وجود دارد نام Cost Per Impression (CPI)   که در آن هزینه ی کلیک کاربران حساب نمی شود، بلکه بر اساس تعداد نمایشی که به صورت پاپ آپ یا بنرهای تبلیغاتی ظاهر می شوند، محاسبه می گردد.

Quality Score – ميزان كيفيت آگهي

این عبارت میزان کیفیت و ارزش کلمه ی کلیدی به کار رفته در متن آگهی را مشخص می کند، که یک آگهی تبلیغات اینترنتی باید از آن برخوردار باشد. با انتخاب QS مناسب برای کلمه کلیدی خود، می توانید هزینه ی کلیک را کاهش داده و بودجه ی کمتری بابت تبلیغات (Minimum Bid) پرداخت نمایید.

CTR – Click Through Rate

این متغیر میزان درصد کلیک کاربران به تعداد دفعاتی که تبلیغ در جستجوهای کاربران نمایش داده شده است را نشان می دهد. بنابراین با بالا رفتن CTR میزان کیفیت آگهی افزایش یافته و سپس هزینه به ازای هر کلیک کاهش می یابد.

با توجه به عرصه ی رقابتی بودن تبلیغات، برای این که بتوانید تبلیغات گوگلی خود را در بهترین مکان از صفحه ی جستجو (مثلا لینک یک از صفحه ی اول) قرار دهید، باید وارد یک مزایده بشوید. در این مزایده هر چه میزان کیفیت آگهی QS شما بالاتر و یا بودجه و هزینه ی شما بیشتر باشد، رتبه ی شما در نتایج بالاتری قرار می گیرد. این فضای رقابتی و تلاش برای بهبود آن باعث می شود که کاربران شما را راحت تر یافته و فروش بیشتری داشته باشید.

AdRank: این واژه میزان کیفیت و رتبه یک تبلیغ را نمایش می دهد که با فرمول زیر محاسبه می گردد:

AdRank = CPC * QS

حال که با این کلید واژه ها آشنا شدید، هزینه ی هر کلیک را به صورت زیر محاسبه می نماییم:

AdRank / QS  + ۱₵   نزدیک ترین رقیب = هزینه کلیک

همان طور که گفته شد، درست است که گوگل ادوردز تبلیغات شما را به سرعت در صدر نتایج جستجو قرار می دهد، اما برای قرار گرفتن در لینک اول باید حداقل یکی از شرایط مهم آن یعنی انتخاب صحیح کلمات کلیدی برقرار باشد.  در صورتی که در این زمینه تجربه کافی ندارید، می توانید از کارشناسان سئو سئویار مشاوره بگیرید.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*