0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » تسخیر صفحه اول گوگل با پیروی از چهار اصل مهم

تسخیر صفحه اول گوگل با پیروی از چهار اصل مهم

تاریخ:23rd آوریل 2017
modiriat
0
778

تسخیر صفحه اول گوگل با پیروی از چهار اصل مهم

 

حضور یک صفحه در اولین لیست نتایج جستجوی گوگل برای یک کلمه کلیدی می تواند بازدیدکنندگان و فروش بسیاری را برای سایت فراهم کند . به همین دلیل است که بسیاری از افراد خواستار حضور در صفحه اول نتایج جستجو گوگل هستند.

متاسفانه بسیاری از افراد آگاه نیستند که چه مدت زمان لازم است تا گوگل را متقاعد کنند که وب سایت شان مرتبط تر و با ارزش تر از میلیون ها وب سایت دیگر در اینترنت است . در این مقاله چهار اصل ساده ای را بیان خواهیم کرد که به شما برای حضوری پررنگ در صفحه اول نتایج گوگل کمک خواهد کرد . این چهار اصل توسط الگوریتم های گوگل نیز استفاده می شوند :

 

اصل اول :   تقلب نکنید!

 

گوگل همیشه مرتبط ترین صفحات وب را برای یک جستجو نمایش می دهد و بهترین پاسخ را برای کاربران آماده می کند. اگر شما در تلاش برای بدست اوردن رتبه بالا برای کلمات کلیدی مورد نظرتان هستید که هیچ یک از صفحات سایتتان با آنها مرتبط نیست مطمئنا نتیجه خوبی کسب نخواهید کرد و اگر بخواهید از ترفندهای غیر استاندارد برای بدست اوردن رنک بالا تلاش کنید به عنوان متهم شناخته می شوید . اگر محتوای وب سایتتان فقط شامل تبلیغات و لینک های غیر طبیعی باشد بدست اوردن رتبه بالا بسیار دشوارتر خواهد شد.

از تکنیک های مخفی که به عنوان سئو منفی شناخته می شوند برای کسب رتبه بالا استفاده نکنید .از  هر راهی که به شما وعده نتایج سریع را می دهد مانند خرید لینک های غیر معتبر و یا هر راه میانبری که منجر به برخورد گوگل با سایتتان می شود بپرهیزید. گوگل با اپدیت الگوریتم های خود تمامی راه های غیر استاندارد را شناسایی کرده و وب سایت خرابکار دچار مشکل می شود.

 

اصل دوم  :  به گوگل نشان دهید که صفحات سایتتان با کلمات هدفمند مرتبط هستند.

 

وب سایتی با موضوع "قطعات اتومبیل" نمی تواند برای کلمه کلیدی "جراحی مغز" جایگاه مناسبی کسب کند. برای کسب جایگاه مناسب باید کلمات کلیدی که با موضوع سایت مرتبط باشند انتخاب شوند. مشکل این است که گوگل باید قادر باشد تشخیص دهد که صفحات سایت مرتبط با "قطعات اتومبیل" است یا نه . برای درک بهتر گوگل از موضوع سایت باید صفحات سایتتان را بهینه سازی کنید . بهینه سازی صفحات به این معناست که به گوگل کمک کنید تا به راحتی بتواند متوجه موضوع و محتوای سایت شما شود.

زمانی که گوگل از سایت شما بازدید می کند ، المان های زیر را به عنوان محتوای سایتتان دنبال می کند:

 

ساختار آدرس ها (URL)

تگ عنوان و متا تگ ها

محتوای متنی بدنه سایت

تگ های هدینگ

ویژگی alt تصاویر

معماری سایت و ساختار لینک سازی درونی

لینک های خروجی از سایت

و بسیاری از عوامل دیگر در کدنویسی صفحات سایت

 

هر کدام از المان ها می تواند شامل کلمات کلیدی باشد و به گوگل نشان دهند که سایت شما مرتبط با این کلمات است . استفاده از کلمات کلیدی در المان های مهم سایت به این معنا نیست که براحتی کلمات را در هرکدام از این المان ها قرار دهید . ممکن است با بهینه سازی بیش از حد یک وب سایت و عدم رعایت قوانین بهینه سازی ، وب سایت مجازات شده و از نتایج جستجو گوگل محو شود. بنابراین تجزیه و تحلیل ده ها و شاید بیشتر المان سایت میتواند زمان بر باشد و مستلزم دانش کافی پس توصیه می کنیم این کار را به کارشناسان سئو محول کنید . 

 

اصل سوم : وب سایت های دیگر باید تایید کنند که سایت شما نیز مرتبط و معتبر است.

 

علاوه بر بهینه سازی محتوای وب گوگل به شدت روی لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت شما اشاره می کنند تاکید دارد. در واقع سایت های دیکر باید تایید کنند که شما مرتبط با کلمه یا کلمات کلیدی خاصی هستید. هر چه سایت های بیشتری به سایت شما لینک کنند ارتباط شما با کلمه کلیدی برای گوگل قابل مشاهده تر خواهد بود . لینک هایی که از سایت های دیگر دریافت می کنید باید شامل کلمه کلیدی باشد که میخواهید در آن رتبه کسب کنید یعنی متن لینک ها باید بهینه شده باشند تا نقش خود را به درستی ایفا کنند. البته فراموش نکنید که لینک سازی هم  قوانین خاصی دارد و نباید خارج از این قوانین لینک دریافت کنید .

به مثال اول برمیگردیم . صفحه ای که برای کلمه "قطعات اتومبیل" بهینه سازی شده باشد در صورتی که اصول لینک سازی را رعایت کرده و به تعداد کافی از وب سایت های معتبر و ارزشمند لینک دریافت کرده است می تواند برای کلمات مشابه و هم خانواده این کلمه نیز رتبه بالایی کسب کند . همچنین مهم است که صفحاتی که از آنها لینک دریافت می کنید با موضوع سایت شما مرتبط باشند ، دریافت لینک از صفحات غیرمرتبط و مخرب تاثیر منفی بسزایی در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد.

دریافت لینک از صفحه ای که فقط به صفحات مرتبط مانند "اتومبیل دست دوم" یا "قطعات اتومبیل"  لینک می دهد بسیار با ارزش تر از دریافت لینک از صفحاتی است که به انواع صفحات اشاره می کنند. دریافت لینک معتبر برای به دست اوردن رتبه در صفحه اول نتایج گوگل اهمیت بسیاری دارد اما نیازمند دقت است.

 

اصل چهارم : سایت شما باید دارای سابقه خوبی باشد.

 

سن دامنه شما و سابقه ی آن نیز توسط گوگل در نظر گرفته می شود . اگر چه گوگل گفته است که سن دامنه چندان مهم نیست اما دامنه ای که برای مدت طولانی ثبت شده باشد با جلب اعتماد گوگل به راحتی می تواند رتبه بالایی کسب کند.

اگر نام دامنه شما در گذشته توسط اسپمر ها استفاده شده باشد ممکن است در حال حاضر هم از مجازات رتبه بندی که برای محتوای قبلی اعمال شده است رنج ببرد. بنابراین سابقه سایت هم میتواند در رتبه بندی آن تاثیرگذار باشد.

در صورتی که از چهار اصل بالا پیروی کنید و صفحات وب خود را براساس آنها بهینه سازی کنید بدون شک وب سایت شما رتبه بالایی در نتایج گوگل بدست خواهد اورد. اما قطعا این چیزی نیست که یک شبه انجام پذیرد اما در عرض چند هفته انجام خواهد شد اگر قوانین را زیر پا نگذارید.

 

خدمات سئوی تیم سئویار هم به شما برای رسیدن به اهدافتان به طور موثر کمک خواهد کرد. اگر  هنوز برای بهینه سازی صفحات سایتتان اقدام نکرده اید همین حالا درخواست سئو خود را ثبت کنید.  

درخواست سئو سایت

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

سئو سایت سئو وبلاگ در اصفهان

سئو سایت سئو وبلاگ در اصفهان

با سئو سایت سئو وبلاگ در اصفهان با ما همراه باشید. سئو سایت سئو وبلاگ در اصفهان هنگامی که کار طراحی وب سایت را به اتمام رساندید اما سایت شما بازدیدکننده کافی را بدست نیاورده است ، این بدان معناست که شما انجام پروسه مهم افزایش بازدید و ترافیک سایتتان را فراموش کرده اید ، […]

تفاوت لینک و بک لینک

تفاوت لینک و بک لینک و تاثیر آن در سئو سایت

تفاوت لینک و بک لینک در این مطلب میخواهیم به طور ساده درباره تفاوت لینک و بک لینک صحبت کنیم. لینک آیتمی است که ما میتوانیم در یک صفحه وب سایت روی آن کلیک کنیم تا ما را به یک صفحه دیگر از همان سایتی که هم اکنون در آن هستیم بفرستد. لینک ها معمولا […]

سئو سایت اصفهان

سئو سایت و بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت آنالیز سئو سایت و بهینه سازی سایت یکی از کارهای مهمی است که باید در تمامی مراحل طراحی سایت صورت گیرد تا ارزش و سود حاصل از این سرمایه گذاری را بعد از اتمام طراحی سایت رونمایی کند. سرمایه گذاری روی خدمات سئو و بهینه سازی سایت مطمئن ترین و به صرفه […]

16 اشتباه رایج سئو

۱۶ اشتباه رایج سئو داخلی

۱۶ اشتباه رایج سئو داخلی – اشتباهات رایج در on-site seo در این مقاله تیم سئویار قصد دارد که ۱۶ اشتباه رایج سئو را که اغلب در سایت ها مشاهده می شود را به اشتراک بگذارد. حتی حرفه ای ترین متخصصان سئو هم گاهی اوقات این مشکلات متداول را نادیده می گیرند. سئو فراتر از […]

ارسال دیدگاه

*    

*