031- 344 500 60

سئو سایت, بهینه سازی سایت, سئو سایت در گوگل
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » تفاوت پارک دامین با ریدایرکت دامنه

تفاوت پارک دامین با ریدایرکت دامنه

تاریخ:۳۰ام خرداد ۱۳۹۷
شیما کارگر
0
236

تفاوت پارک دامین با ریدایرکت دامنه

شاید تا کنون اصطلاحات Park domain و Redirect domain را شنیده باشید. در این مقاله قصد داریم به معرفی این سرویس ها و تفاوت پارک دامین با ریدایرکت دامنه بپردازیم. اما قبل از هر توضیحی درمورد تفاوت پارک دامین با ریدایرکت دامنه به شما توضیح می دهیم که چگونه هنگامی که کاربر نام یک دامنه را در نوار آدرس مرورگر خود وارد می نماید به سرور میزبان سایت شما هدایت می شود و قادر به مشاهده ی محتویات سایت شما می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی این اصطلاحات بپردازیم.

نام دامنه از آدرس IP متفاوت می باشد. آدرس IP مجموعه ای از دستورالعمل های عددی است. هر دستگاهی که در اینترنت وجود دارد دارای آدرس IP منحصربه فرد خود می باشد. افراد می توانند برای دستیابی به وب سایت شما از این آدرس IP استفاده کنند اما باید توجه داشت که به خاطر سپاری مجموعه ای از اعداد برای افراد کار دشواری است. بنابراین افراد برای راحتی کار به جای استفاده از آدرس IP یک سایت از نام دامنه ی آن استفاده می کنند. از آن جایی که کامپیوترها با شکل باینری اعداد سر و کار دارند و حروف برای آن ها قابل فهم نمی باشد بنابراین باید یک سیستمی وجود داشته باشد که نام دامنه را به آدرس IP ترجمه کند. این سیستم DNS نام دارد. تعداد زیادی DNS سرور در سراسر جهان وجود دارد بنابراین شرکت هاستینگ شما با اضافه کردن نام دامنه ی شما به DNS سرور ارتباط شما را با با سایر DNSها برقرار می کند.

دامنه ی پارک شده (Parked Domain)

دامنه ی پارک شده دامنه ای است که معمولاً در زیر دامنه اولیه قرار دارد. شما می توانید با استفاده از پارک دامنه با چندین نام دامنه مختلف وارد وب سایت خود شوید. در صورتی که بیش از یک نام دامنه داشته باشید و بخواهید که با استفاده از این نام دامنه ها وارد وب سایت خود با نام دامنه اصلی شوید می توانید از این روش استفاده کنید. برای مثال اگر نام دامنه ی اصلی شما www.webyar.net باشد و شما بخواهید با استفاده از دامنه ی seoyar.com نیز وارد همان صفحه ی اصلی سایت خود شوید می توانید دامنه ی seoyar را بر روی دامنه ی webyar پارک کنید. در این صورت هنگامی که در مرورگر آدرس seoyar.com را وارد کنید، شما به دامنه ی webyar.net ارجاع داده می شوید. باید به این نکته توجه کنید که اگر دو سایت با ظاهر و محتوایی کاملاً مشابه بر روی دو هاست و سرویس مجزا قرار بگیرند ممکن است از جانب موتورهای جستجو جریمه شوند. اما در این روش هر دو نام دامنه بر روی یک هاست قرار می گیرند و از جریمه شدن توسط موتورهای جستجو در امان هستند. با استفاده از این روش شما می توانید اشتباهات تایپی که کاربران شما در مورد نام دامنه انجام می دهند را تصحیح نمایید برای مثال در صورتی که نام دامنه اصلی شما webyar.net باشد و کاربر به صورت اشتباهی نام دامنه webyar.com را وارد نماید در صورتی که یکی از دامنه های پارک شده ی شما این نام دامنه باشد و شما آن را به عنوان دامنه ی جانشین در نظر گرفته باشید، کاربر با تایپ کردن این نام دامنه وارد صفحه ی اصلی سایت شما خواهد شد.

park-domain

park-domain

 

ریدایرکت دامنه (Redirect domain)

یک دامنه ی هدایت شده متفاوت از یک دامنه ی پارک شده می باشد. منظور از Redirect domain ارجاع یک دامنه به یک url و یا ارجاع به دامنه ی ثبت شده ی دیگر می باشد. برای مثال در صورتی که نام دامنه ی اصلی شما seoyar.com باشد و کاربر دامنه ی seoyar.net را وارد کند در صورتی که seoyar.net را به عنوان دامنه ی ریدایرکت شده ثبت کرده باشید، هنگامی که کاربر آدرس seoyar.net را در مرورگر وارد می کند، آدرس url موجود در نوار آدرس به نام دامنه ی اصلی تغییر پیدا می کند و مرور گر شما را به وب سایت اصلی وصل می کند. در اصل تفاوت پارک دامین با ریدایرکت دامنه در همین تغییر آدرس URL در نوار آدرس می باشد.

redirect-domain

redirect-domain

سخن پایانی

در این مقاله با Park domain ، Redirect domain و تفاوت پارک دامین با ریدایرکت دامنه آشنا شدید. در صورتی که قصد استفاده از این امکانات اضافه بر روی هاست را دارید می توانید از تیم سئویار کمک بگیرید. مجموعه سئویار با داشتن متخصصین در زمینه ی سئو سایت می تواند شما را در این زمینه یاری نماید.

درباره نویسنده :
شیما کارگر

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*