0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » سئو » بک لینک های اسپم را چگونه شناسایی و حدف کنیم؟

بک لینک های اسپم را چگونه شناسایی و حدف کنیم؟

تاریخ:13th اکتبر 2018
پشتیبانی وب سایت
0
598

برای بهبود پیدا کردن سئوی خارجی سایت خود حذف بک لینک های اسپم از پراهمیت ترین نکته هایی است که باید مورد توجه ما قرار گیرد. از مهمترین فاکتور هایی که گوگل برای سئوی سایت در نظر دارد بک لینک ها می باشند. وب سایت هایی که محتوا و بک لینک های مناسب وکپی نشده داشته باشد, سئوی خوب و حتی می توان گفت عالی دارد.

در مواقعی سایت شما دارای تعدادی بک لینک های اسپم یا به اصطلاح مخرب ومضر می شود.در این مواقع شما می توانید با کمک گرفتن از ابزار Disavow گوگل, این بک لینک های مخرب را از لینک های سایت خود پاک کرده و از اثرات تخریب کننده آن جلوگیری کنید. حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل موضوع مورد بررسی ما در این مطلب می باشد.

در این مطلب روش کامل کار با ابزار Disavow گوگل را به شما آموزش می دهیم. تیم سئویار مطلبی کامل در این خصوص برای شما ارائه داده است. تا پایان مطلب با ما همراه باشید. تابه خوبی حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل را متوجه شوید و از آن کمک بگیرید.

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

 

اهمیت داشتن بک لینک قوی در سئو خارجی سایت

فرض می کنیم سایت شما سئوی داخلی خوبی دارد, یعنی به عبارتی همه ی محتواهای درون سایت شما سئو شده می باشند و هیچ گونه اشکالی در سایت شما وجود ندارد. در این حالت این فکر شما را درگیر می کند که چرا سایت من در گوگل بالا نمی رود. در پاسخ به این سوال می توان گفت علت این اتفاق نداشتن بک لینک است.

 

شما عزیزان باید به گونه ای هم سئوی داخلی و هم سئوی خارجی را به صورت هم زمان با هم رشد و ارتقا دهید. یعنی به غیر از نوشتن و ایجاد محتوای بی نظیر و کپی نشده و سئو شده, باید بک لینک هایی با کیفیت بالا برای سایت خود ایجاد کرده تا سایت شما به سرعت ارتقا و رشد پیدا کند و در نتایج اولیه ی گوگل یافت شود.

 

شاید این سوال برای تان پیش آید که بک لینک های با کیفیت چگونه بک لینک هایی هستند این بک لینک ها از سایت های معتبری با دامین آتوریتی و پیج آتوریتی بالا گرفته می شوند.

 

بک لینک های اسپم چگونه لینک هایی می باشند

با توجه به این که بک لینک با کیفیت، از سایت های با دامین آتوریتی و پیج آتوریتی بالا به دست ما می رسند. بر عکس مورد گفته شده برای بک لینک های اسپم عمل می کند.

اگر تعداد زیادی و البته در زمان کمی ازسایت های بی اعتبار بک لینک دریافت بکنید. مرورگر گوگل این لینک ها را لینک های اسپم می شناسد و شما را در معرض جریمه قرار می دهد.

سایت هایی هستند که به شما پیشنهاد خرید تعداد زیادی بک لینک برای مثال ۱۰۰۰۰ بک لینک می دهند. که به طور قطع صحیح نیست. حتی اگرسایت ها با کیفیت باشند این که به صورت یک دفعه و در بازه ی زمانی بسیار کوتاه تعداد زیادی بک لینک به شما داده شود, نشان دهنده ی این است که این بک لینک ها فیک و اسپم هستند.

مواقعی هست که شما هیچ بک لینک مخرب و یا اسپم نمی خرید. ودر هیچ کدام از سایت های بی اعتبار برای سایت خود بک لینک نمی سازید. ولی رقیب های شما برای شما این کار را انجام می دهند.

یکی از روش هایی که رقیب های شما می توانند از شما پیشی بگیرند، این می باشد که همان ده هزار بک لینک را برای شما خریداری کنند. در این زمان رتبه شما به شدت و به سرعت کاهش می یابد. و شاید از نتایج گوگل محو بشوید.

در این مطلب ما تیم سئویار می خواهیم چگونگی استفاده از ابزار Disavow گوگل را به شما آموزش بدهیم تا به کمک آن، اجازه ندهید یک چنین اتفاق ناگواری وبدی برای وب سایت شما بیفتد.

 

آموزش شناسایی بک لینک های اسپم با ابزار سرچ کنسول 

اولین سوالی که توجه مارا به خود جلب می کند این است که چگونه تشخیص بدهیم چه سایت هایی را به ما لینک کرده اند، تا اگر مخرب و اسپم بود، آن ها را بی اثر بکنیم.

پاسخ این سوال را می توانید در ابزار گوگل وبمستر تولز یا سرچ کنسول گوگل بیابید. شما به طور حتم باید برای سایت خود اکانت گوگل وبمستر تولز ساخته و اطلاعات سایت خود را در آن جا چک بکنید.

بعد از این که شما عزیزان سایت خود را به گوگل وبمستر تولز شناسانده و معرفی کردید، قادرید نسبت به شناسایی لینک های سایت خود اقدامات لازم را بکنید.

ابتدا در sidebar گوگل وبمستر تولز، مسیر زیر را دنبال بکنید:

Search Traffic >> Links to your Site

سپس روی این گزینه کلیک کنیدصفحه ای مطابق با شکل زیر برای شما نشان داده می شود. که در آن کل بک لینک های سایت شما را ظاهر می کند.

گوگل-وبمستر-تولز-مشاهده-بک-لینک-های-سایت

حال می توانید بر روی گزینه more در قسمت پایین لیست کلیک کرده تا تمامی لینک های مورد نظر نشان داده شوند.

در صفحه جدیدی گزینه ای مبتنی بر دانلود لینک ها موجود می باشد که باید آن را زده و همه ی لینک های سایت خود را به صورت فایل اکسل دانلود بکنید.

دومین گام این که باید در این فایل جستجو بکنید و بررسی کنید کدام یک از لینک ها اسپم می باشند و کدام یک مفید فایده هستند. ممکن است این کار زمان زیادی از شما بگیرد ولی مطمئن باشید واقعا ارزشش را دارد.

 

آموزش حذف بک لینک اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

حال پس از مشاهده کردن همه بک لینک های سایت باید بک لینک های مخرب و اسپم ها را تشخیص بدهیم و نسبت به حذف کردن بک لینک های اسپم اقدامات لازم را انجام بدهیم.

در این زمان ابزار Disavow گوگل مورد استفاده قرار می دهیم. که قسمتی از امکانات گوگل وبمستر تولز یا سرچ کنسول  می باشد.

 

گام اول : یک فایل .txt ایجاد می کنید و آن را باز می کنید. نام دامنه سایت را در هر خط بنویسید. درحقیقت دامنه سایت های اسپم ومخربی که به شما لینک داده اند را در این فایل وارد می کنیم.

حال یک فایل .txt داریم که در آن یک لیستی از سایت های اسپمر موجود می باشد.

 

گام دوم : در این گام باید این فایل .txt را در ابزار Disavow گوگل آپلود بکنیم و درحقیقت گوگل را متوجه لینک هایی بکنیم که این سایت ها را در بک لینک های سایت من به حساب نیاور.

 

ابزار Disavow گوگل در پنل گوگل وبمستر تولز موجود نمی باشد. برای دسترسی به آن عبارتGoogle Disavow را در گوگل جستجو بکنید و روی لینک اول که مربوط به این ابزار می باشد کلیک بکنید.

 

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

در ابتدا پیامی به شما می فرستد که آیا می خواهید کار مد نظر را انجام بدهید یا خیر. روی گزینه ی Disavow Links کلیک کرده و به مرحله بعد بروید.

در مرحله بعدی صفحه ای برای شما باز شده که گزینه ای دارد به نام Disavow Links. وقتی روی آن کلیک می کنید، پیامی مشابه عکس زیر برای شما نشان داده می شود.

 

در این مرحله بر روی Choose File کلیک کنید و فایل .txt که آماده و مهیا کرده بودید را آپلود بکنید.

سپس بر روی Submit کلیک کنید.

بدین ترتیب همه ی سایت های اسپمری به شما لینک داده بودند را معرفی کردید و این وب سایت ها دیگر ارزشی مثبت یا منفی به شما انتقال نمی دهند.

 

نکاتی در استفاده از Google Disavow

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل به طور کامل گفته شد.

پیشنهاد تیم سئویار برای شما این است که هر هفته تمامی بک لینک های سایت تان را مورد بررسی قرار دهید. و مطمئن بشوید که بک لینک اسپم و مخرب ویا ناخواسته ای در لیست بک لینک های شما وجود ندارد.

دامنه های اسپم را با دقت زیاد شناسایی کنید. زیرا که اگر بک لینک های با کیفیت خوب را پاک بکنید. این کار دیگر قابل برگشت نیست. و اعتبار به دست آورده را از دست می دهید.

یک سری لیست هایی وجود دارد که سایت های اسپم و مخرب را معرفی کرده اند. قادر هستید از این لیست ها استفاده کرده و حذف بک لینک های اسپم و مخرب راحت تر و آسان تر صورت بگیرد.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل موضوع مهمی در سئوی سایت می باشد. تیم سئویار مشتاقانه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

خوشحال می شویم اگر این مطلب رو به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات,پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان هستیم.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*