0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » خداحافظ DMOZ

خداحافظ DMOZ

تاریخ:24th ژوئن 2017
پشتیبانی وب سایت
0
939

خداحافظ DMOZ

 

DMOZ رفت و شما باید اقدام کنید: که چگونه اسنیپت های گوگل خود را بهینه سازی کنید.

 

گوگل استفاده از DMOZ  را برای اسنیپت هایی که در صفحات نتایج موتور جست وجو نمایش داده میشد ، متوقف ساخت . اسنیپت های نتایج  جست و جو بسیار مهم هستند. اسنیپت ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا موضوع و محتوای یک وب سایت را راحت تر درک کنند و موتورهای جستجوی از این اطلاعات برای نمایشِ بهتر نتایج جستجو استفاده می کنند تا کاربران بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را راحت تر از موتورهای جستجو دریافت کنند. اسنیپت ها به کاربران کمک میکنند تا تصمیم بگیرند که آیا وقت آن رسیده تا روی صفحاتی که شامل اسنیپت می شوند سرمایه گذاری کنند یا نه.  

اگر صفحات شما اسنیپت های مرتبط و توصیفی داشته باشند ، بازدید کنندگان بیشتری خواهد داشت. این مقاله را دنبال کنید تا چگونگی تاثیر اسنیپت هایی که گوگل برای صفحات وب شما استفاده میکند را یاد بگیرید.

 

گوگل چگونه اسنیپت ها را ایجاد میکند؟

 

به طور کلی اسنیپت های گوگل از ۳ بخش به دست می آیند:

 

محتوای صفحه

متای توضیحات صفحه

لیست توضیحات DMOZ از یک صفحه

 

البته محتوای صفحه وب واضح ترین انتخاب برای اسنیپت های نتایج جست وجو است .اگرچه گوگل اغلب از محتوای پیج برای ایجاد اسنیپت استفاده نمیکند. برای مثال یک پیج ممکن است حاوی محتوای متنی کافی نباشد حتی اگر مرتبط باشد.

از طرفی دیگر گوگل برای رتبه بندی صفحات نگاهی به متای توضیحات صفحات می کند . عموما متای توضیحات باید متن کوتاهی باشد که به درستی و با دقت محتوای سایت را با تعداد کمی کلمه توصیف کند.

در صورتی که متای توضیحات برای صفحات درج نشده بود ، خیلی کوتاه و نامربوط و یا کیفیت پایینی داشت ،گوگل از  DMOZ.org برای اسنیپت ها استفاده میکرد. اسنیپت های DMOZ اغلب دارای کیفیت بسیار بالاتر و توصیفی تر بودند نسبت به اسنیپت هایی که توسط وبمستر ها در متای توضیحاتشان درج شده بود یا اسنیپت هایی که صفحات ارائه می کردند. 

ماه گذشته DMOZ  درهایش را بست وگوگل استفاده از اسنیپت  DMOZ را متوقف کرد. این به این معناست که باید برای ایجاد متای توضیحات خوب برای صفحات وب خود بیشتر تلاش کنید .

 

چگونه اسنیپت های جذاب و قدرتمند برای صفحات وب در نتایج جستجو دریافت کنیم؟

 

راه های مختلفی وجود دارد برای اینکه مطمئن شوید که گوگل اسنیپت های مناسبی را برای صفحات شما در نتایج جستجو نمایش می دهد :

 

محتوای صفحات خود را ارتقا دهید.

 

محتوای صفحه وب شما  مهمترین منبع برای اسنیپت ها هستند . قبل از این که متای توضیحات را ارتقا دهید محتوای قابل مشاهده صفحه وب را ارتقا دهید. متای توضیحات فقط برای موتورهای جست و جو قابل مشاهده هستند. خیلی بهتر و قابل اهمیت تر است که صفحات وب شما شامل محتوای خوبی باشد که برای بازدیدکنندگان بالقوه صفحات وب شما قابل مشاهده است.

 

 متای توضیحات صفحات وب خود را ارتقا دهید.

 

نکته مهمی که بسیاری از وبمستران آن را نادیده میگیرند این است که برای بیشتر صفحات از متای توضیحات تکراری استفاده می کنند . برای چندین صفحه متای توضیحات یکسان استفاده نکنید. همچنین منطقی نیست که متایی نامربوط ، باکیفیت پایین و یا اسپم در صفحات خود استفاده کنید . مطمئن باشید گوگل آن ها را نادیده خواهد گرفت.

یک متای توضیحات خوب شامل موارد زیر است:

 

یک شرح دقیق و مفید از محتوای صفحه وب
یک مزیت برای بازدید کننده سایت برای اطلاع از محتوای سایت
یک دعوت به عمل که کاربر را وادار به کلیک کردن کند

 

هر صفحه باید متای توضیحات خود را داشته باشد.اگر چه محدودیت کاراکتر برای برای متای توضیحات وجود ندارد،گوگل توضیحات را به اندازه نیاز کوتاه خواهد کرد، معمولا برای این که با عرض دستگاه متناسب باشد.

فراموش نکنید که عنوان صفحه وب در صفحه نتایج جست و جو نمایش داده خواهد شد .عنوان جرقه علاقه است و متای توضیحات شامل اطلاعات اضافی برای متقاعد کردن کاربر.

 

شما به چیزی فراتر از اسنیپت خوب نیاز دارید!

 

اگر وب سایت شما در صفحه نخست نتایج جستجو نباشد یک اسنیپت خوب هیچ کمکی به شما نخواهد کرد.  خدمات بهینه سازی و سئو سایت سئویار به شما کمک خواهد کرد تا به صفحه نخست نتایج جستجو برای فروش و درآمدی بیشتر صعود کنید . اگر هنوز اقدامی برای سئو سایت تان انجام نداده اید ، همین حالا درخواست سئو خود را ارسال کنید.

 

 

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

بهینه سازی محتوا

بهینه سازی محتوا را چه کسی انجام می دهد؟

بهینه سازی محتوا را چه کسی انجام می دهد؟ متخصص سئو یا نویسنده محتوا سئو و بازاریابی محتوا با هم همپوشانی دارند، اما همچنان مباحث جداگانه ای هستند. بازاریابی محتوا و سئو در عرصه بازاریابی دیجیتال خیلی به هم نزدیک هستند، اما در روش انجام کار با هم تفاوت دارند. قطعاً نقاط مشترکی بین بازاریابی […]

بهینه سازی ویدئو ها در سایت

بهینه سازی ویدئو ها در سایت

بهینه سازی ویدئو ها در سایت   یکی دیگر از موارد مهم در سئو استفاده از ویدئو در سایت است. ویدئو ها باعث افزایش تعاملات کاربران با سایت شده و دید واضح تری از مطالب ارائه می دهد. بطوری که طبق آخرین گزارشات الگوریتم های گوگل حدود ۵۳ درصد از نتایج جستجوها به محتوا ویدئویی […]

جستجو صوتی گوگل

جستجوی صوتی گوگل

جستجوی صوتی گوگل  چیست؟   امروزه جستجوی صوتی گوگل به عنوان یکی از مهم ترین ترفند ها برای سئو ، بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ شناخته شده است. جستجوی صوتی گوگل عبارت است از فرمان صوتی که بر اساس الگوریتم اختصاصی خود برنامه ی گوگل را فراخوانی کرده و با تبدیل گفتار صوتی به نوشتار […]

بهینه سازی متا تگ های مهم

ارزش متا تگ ها برای سئو و نحوه استفاده از آن ها

ارزش متا تگ ها برای سئو و نحوه استفاده از آن ها   اطلاعات متا تگ ها بخش مهمی از صفحه وب هستند که شامل المان هایی ست که می تواند تاثیر مستقیم بر روی رتبه بندی و نرخ کلیک از نتایج جستجو داشته باشند. بسیاری از وبمستران و طراحان سایت ها از این بخش […]

ارسال دیدگاه

*    

*