0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » بررسی خطای Temporarily unreachable در سرچ کنسول گوگل

بررسی خطای Temporarily unreachable در سرچ کنسول گوگل

تاریخ:14th نوامبر 2018
modiriat
0
680

خطای Temporarily unreachable در سرچ کنسول گوگل

قطعا با گوگل سرچ کنسول آشنایی دارید. و مطلع می باشید که ممکن است خطاهایی در سرچ کنسول گوگل به وجود بیاید. که یکی از خطاهای رایج خطای Temporarily unreachable می باشد.

در ادامه با شما به بررسی علت هایی که باعث ایجاد این خطا می شود می پردازیم. با تیم سئویار همراه باشید.

 

خطای Temporarily unreachable

خطای Temporarily unreachable در گوگل وبمستر (سرچ کنسول)

خطای Temporarily unreachable یکی از خطاهای رایج در سرچ کنسول گوگل در Fetch as Google  است. و مدیران سایت ها نگرانی زیادی در این باره دارند. درحالی که خطای Temporarily unreachable بعد از Fetch کردن در بیشتر اوقات به طور موقتی هست. و به راحتی قابل حل شدن و رفع می‌باشد. حال علت‌هایی که ممکن است باعث ایجاد این خطا بشود را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم.

خطای Temporarily unreachable

دلایل خطای Temporarily unreachable

پیکربندی نادرست تنظیمات DNS

DNS به IP سرورهای میزبان هاستینگ متصل می‌شوند. اگر شما یک هاست از هاستینگ مورد نظر خود خریداری ‌کنید. برای دامنه شما در سرور میزبان یک دسترسی با نام A record به وجود می آید. وقتی شما dns های هاست یا ( نیم سرورها) را بر روی دامنه پیکربندی می‌کنید. در حقیقت دامنه خود را به سرور هاست خریداری شده اتصال می دهید. تا شما بتوانید از طریق آدرس به هاست خود دسترسی داشته باشید. وقتی کاربری وارد آدرس سایت شما می‌شود. در واقع از طریق دامنه شما به IP های سرور دسترسی پیدا کرده است. و در صورت درست ست شدن dns بر روی دامنه مورد نظر می تواند سایت شما را مشاهده بکند. ولی اگر ip ها به درستی تنظیم نشده باشند. و شما عمل Fetch را در سرچ کنسول انجام بدهید با خطای Temporarily unreachable برخورد می کنید.

کش سرورهای ISP

امکان مواجه شدن با خطای Temporarily unreachable پس از اصلاح صحیح dnsهای هاست وجود دارد. علت بروز این خطا چه می باشد؟ یکی از مشکلات مهم که باعث دیر پیکربندی شدن (ست شدن) DNS شده یا می‌شود، کش سرورهای شرکت‌هایی است که ارائه دهنده اینترنت یعنی ISP ها می باشد.  ISPها با استفاده از  کش سرور های شان باعث می شوند. که سرعت مشاهده و بارگذاری سایت‌ها بالا رود. زمانی که به کش سرور متصل نیستید سایت ها را سریع تر ببینید. روند کار کش سرورها به چه ترتیب است؟ این که یک سایت را در خود ذخیره کنند. و وقتی کاربر سایت را درخواست می‌دهد اطلاعات ابتدا از کش سرور ISP فراخوانی شود. به همین دلیل سرعت بارگذاری سایت بیشتر می شود .

در اکثریت شرکت‌های ISP کش سرورها دیر update می‌گردند. و این بروز رسانی بین ۲۴ الی ۷۲ ساعت متغیر است. به همین دلیل وقتی شما یک DNS جدید به دامنه خود وصل می‌کنید یا آن را تغییر می‌دهید. امکان دارد به مدت ۲۴ الی ۷۲ ساعت محتویات سایت و هاست قبلی را مشاهده بکنید و تغییرات را مشاهده نکنید. و یا اینکه اصلا سایت شما قابل مشاهده نباشد.

بالا نبودن سرور

بسیاری مواقع مشکل از DNS نمی باشد. بلکه از هاستینگی خریداری شده است. در دسترس نبودن در آن لحظه یا به خوبی config نکردن هاست شما توسط هاستینگ و …  می‌تواند باعث این خطا(error) بشود.

پس اگر مطمئنید که Name Server های شما به خوبی تنظیم می باشند. به هاستینگ خود تیکت زده و خطای Temporarily unreachable به وجود آمده را با آن ها در میان بگذارید.

موقت بودن خطای Temporarily unreachable

گاهی اوقات هیچ کدام از این مشکلات را سایت ما نداشته اند. بنا به دلایل نامشخصی با خطای Temporarily unreachable مواجه خواهیم شد. در اکثر مواقع رخ دادن این خطا به شکل کوتاهی است. بهتر و مناسب است دفعات بعدی عمل fetch را در سرچ کنسول گوگل انجام بدهید.

برای بررسی اطلاعات بیشتر در مورد خطاهای گوگل سرچ کنسول به سایت سئویار مراجعه کنید. به تیم سئویار اعتماد کنید.

خطای Temporarily unreachable

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*