0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

تاریخ:24th ژوئن 2020
modiriat
0
831

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند! می تواند دلیلی باشد که چرا سایت شما رتبه بالایی در گوگل بدست نمی آورد. ممکن است شما از این اشتباهات آگاه نباشید.
در ادامه دو اشتباه معمول و مورد توجه که باعث جلوگیری از ایندکس شدن درست مطالب شما توسط موتور جستجو گوگل می شود ذکر کردیم.

استفاده اشتباه از ویژگی rel=canonical

استفاده از rel=canonical می تواند به شما در جلوگیری از مشکلات محتوای تکراری کمک کند . استفاده از این ویژگی از ایندکس شدن صفحات تکراری در موتور جستجو جلوگیری می کند ، همچنین متاسفانه می تواند منجر به ایجاد مشکلات هم شود.
برای مثال برخی از وب سایت ها ویژگی rel=canonical را برای تمام صفحات ایندکس سایت قرار می دهند یا برخی دیگر برای صفحاتی که noindex هستند استفاده می کنند.
در هر دو حالت گفته شده در بالا صفحات توسط گوگل ایندکس نخواهند شد. تنها از rel=canonical برای صفحات تکراری استفاده کنید و از آن بجای ۳۰۱ redirect استفاده نکنید.
اگر صددرصد مطمئن نیستید که چه کاری انجام می دهید و از نحوه درست استفاده کردن از این ویژگی بی اطلاع هستید بهتر است به طور کل از آن استفاده نکنید چون ممکن است صفحات با ارزش و رنک دار شما در گوگل ایندکس نشوند در نتیجه سایت شما با افت رنک مواجه شود.

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

تغییر لینک های شکسته (broken redirects) بعد از طراحی مجدد سایت

بسیاری از وب سایت ها از ۳۰۱ redirects بعد از طراحی مجدد سایت استفاده می کنند اگر این عمل به درستی کار کند می تواند به رتبه بندی شما در گوگل کمک کند.
اگر به درستی کار نکند ، مشکلات بسیاری در رتبه بندی منجر می شود . تغییر کدهای سایت ، پلاگین های جدید وب سایت یا تغییرات در پایگاه داده می تواند منجر به صفحات غیرقابل دسترس توسط ۳۰۱ redirects شود .
لینک های شکسته می تواند به سالها ساخت لینک های طبیعی سایت آسیب برساند شما باید مطمئن شوید که تمامی لینک های سایت به درستی کار می کنند.
ریدایرکت ۳۰۱ موجب حفظ ارزش و رتبه صفحات سایت شما می شود. اگر قصد تغییر نام دامنه و انتقال آن به دامنه جدیدی دارید یا صفحه ای از سایت خود را می خواهید به آدرس دیگری منتقل کنید و آدرس قبلی خود را با استفاده از ۳۰۱ redirect به آدرس جدید هدایت نکنید، کل اعتبار و رتبه که صفحات شما بدست آورده بودند، از بین خواهد رفت !

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

عدم دسترسی گوگل به سایت

عدم دسترسی گوگل به سایت

در این مقاله قصد داریم عدم دسترسی گوگل به سایت را بررسی کنیم. عدم دسترسی گوگل به سایت گاهی اوقات شاهد افت شدید سئو سایت هستیم دلایل زیادی می تواند داشته باشد یکی از آنها می تواند عدم دسترسی ربات گوگل به کل سایت یا صفحاتی از آن قطع شده باشد. خطاهای سایت مختص به […]

چگونه بک لینک معتبر برای سایت پیدا کنیم؟

چگونه بک لینک معتبر برای سایت پیدا کنیم؟

در این مقاله ما میخواهیم به شما بگوییم که چگونه چگونه بک لینک معتبر برای سایت پیدا کنیم؟ چگونه بک لینک معتبر برای سایت پیدا کنیم؟ به روزرسانی الگوریتم گوگل نشان داده است که وب سایت شما می تواند با داشتن بک لینک های نادرست دچار مشکل شود. چگونه شما کیفیت بک لینک های سایتتان […]

اهمیت موتورهای جستجو

اهمیت موتورهای جستجو

اهمیت موتورهای جستجو   موتورهای جستجو پایه و اساس اینترنت هستند. در ساده ترین حالت ، می توان گفت موتور جستجو یک برنامه نرم افزاری است که جستجو برای سایت ها را بر اساس کلماتی که کاربر در آن وارد می کند ، انجام می دهد. موتورهای جستجو ، موتورهای قدرتمند شبکه جهانی وب هستند […]

انالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت و ارزیابی عملکرد سایت   اولین گام برای انجام سئو سایت ، آنالیز سئو سایت و تحلیل آن است . شاید از خود بپرسید آنالیز سایت چیست و چرا قبل از شروع سئو ، سایت باید آنالیز شود؟ برای بهینه سازی و سئو سایت یک سایت باید فاکتورها و سیگنال های بسیاری […]

ارسال دیدگاه

*    

*