0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » بهینه سازی عنوان سایت

بهینه سازی عنوان سایت

تاریخ:21st نوامبر 2015
پشتیبانی وب سایت
0
1737

 بهینه سازی عنوان سایت برای سئو

 

تگ عنوان یکی از مهمترین عناصر در سئو سایت و  توصیفی کوتاه از محتویات صفحه می باشد. عنوان صفحه در تب مرورگرها ، توضیحات بوک مارک های ذخیره شده، صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) و به طور فزاینده توسط سایت های رسانه های اجتماعی هنگام اتصال به صفحات وب استفاده می شود. دستورالعمل های زیر به شما در ساخت تگ عنوان بهینه کمک خواهد کرد .

 

 • مطمئن شوید که همه صفحات عنوان دارند :

تگ title فقط یکبار در سند html استفاده می شود و باید در تگ head قرار بگیرد. سند بدون تگ title نامعتبر می باشد.

 

 • قابل خواندن و فهمیدن برای انسان و موتور جست وجو باشد :

مطمئن باشید که برای انسان قابل فهم باشد .یک عنوان ممکن است یرای موتور جست و جو بهینه شده باشد ولی اگر کاربر نتواند ان را بخواند و درک کند بی فایده است.

 

 • استفاده از کلمات کلیدی در عنوان :

تگ عنوان باید شامل کلمات کلیدی باشد که موتور جست و جو از انها برای تعیین رتبه وب سایت شما استفاده میکند. کلمات کلیدی را به ترتیب اهمیت قرار دهید. موتورهای جست و جو به اولین کلمه کلیدی اهمیت بیشتری نسبت به کلمه کلیدی دوم اختصاص میدهند و الی اخر.

 

 • استفاده از عبارات کلمات کلیدی در عنوان :

برای یک سرچ منحصر به فرد از عبارات کلمات کلیدی بجای کلمات کلیدی استفاده کنید. برای مثال یک شرکت ساخت اسباب بازی با انتخاب عباراتی که شامل کلمه “اسباب بازی” می شوند رتبه بهتری خواهد داشت تا با انتخاب فقط کلمه کلیدی عمومی “اسباب بازی”. عبارات کلمه کلیدی برای وب سایت های که شامل کسب و کار بسیار رقابتی هستند بسیار مفید است.

 

 • از استفاده از کلید واژه ها به صورت انبوه و تکراری خودداری نمایید :

بعضی افراد تصور می کنند هر چه تعداد استفاده از کلید واژه در عنوان بیشتر باشد اهمیت آن از لحاظ موتورهای جستجو بیشتر می شود و به تکرار استفاده از کلید واژه به صورت غیر متعارف می پردازند که این تصور اشتباهی است. این امر تحت عنوان keyword stuffing برای موتورهای جست وجو قابل تشخیص است. موتورهای جست و جو عنوان هایی که شامل کلمات کلیدی و عبارات تکرار شده هستند را جریمه خواهند کرد. از کلمات کلیدی منحصر به فرد استفاده کنید. وقتی از کلمات کلیدی و عبارات در عنوان استفاده می کنید مطمئن شوید که ان ها در متن بصورت طبیعی استفاده شده باشند.

 

 • طول کاراکترهای عنوان حداکثر ۷۰ باشد :

به علت محدودیت در تعداد کاراکترها در انتخاب عنوان صفحه اطمینان حاصل کنید که عنوان انتخابی شما حداکثر ۷۰ کاراکتر(با احتساب فاصله) داشته باشد. در صورتی که عنوان صفحه طولانی باشد در موتورهای جستجو به صورت کامل برای کاریر به نمایش در نخواهد آمد و این امر نرخ کلیک بر روی لینک وب سایت را کاهش می دهد.

 

 • کلمات کلیدی را در ابتدای عنوان استفاده کنید :

یکی از معمول ترین قراردادهای نام گذاری عنوان این است که کلمات کلیدی یا عبارات کلمات کلیدی را در ابتدای عنوان قرار داده و در ادامه ان نام برند یا شرکت قرار گیرد:

[Keyword Phrase] | [Company]

 • استفاده از برند یا نام تجاری سایت در عنوان :

یک برند شناخته شده قدرتمند میتواند در ابتدای کلمات کلیدی در عنوان صفحه استفاده شود. این می تواند سئوی خوبی را با سرچ نام برند توسط کاربر فراهم کند. در ادامه نام برند ، عنوان شامل کلمات کلیدی یا عبارات کلمات کلیدی مرتبط با محتوا می شود:

[Brand] | [Keyword1, Keyword2]

 • به هر صفحه یک عنوان منحصر به فرد بدهید :

استفاده ار عنوان منحصر به فرد برای هر صفحه به موتورهای جست و جو در دسته بندی محتوای شما و ارتقای سئو سایت کمک خواهد کرد. وقتی کاربر چندین خروجی از صفحه شما را میبیند میتواند راحت تر برای انتخاب لینک بر اساس عنوان های نمایش داده شده تصمیم بگیرد.

 

 • کلمات را با ( | ) از هم جدا کنید :

سعی کنید عنوان شما شامل ۳ یا ۴ کلمه باشد و کلمات را با ( | ) از هم جدا کنید با این کار کاربران متن آن را سریعتر تشخیص میدهند و شانس کلیک بر آن افزایش می یابد.

 

 • از کلمات زائد (stopword) استفاده نکنید :

کلمات زائو کلماتی کوتاه هستند که توسط موتورهای جست و جو نادیده گرفته می شوند مثل ‘which’ and ‘on’ . بیاد داشته باشید که شما برای عنوان محدود شده اید پس دقت کنید که از کلماتی استفاده کنید که به عنوان شما ارزش بیافزاید و سئو شما را ارتقا دهد.

 

 • از کاراکتر های خاص استفاده نکنید :

کاراکترهای خاص مانند علامت تعجب (!)، دلار ($) و پوند (£) توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته می شود. اگر از کاراکترهای خاص استفاده می شود برای فهماندن اطلاعات به یک کاربر ، توجه کنید که استفاده از انها هیچ تاثیر بر سئو نخواهند داشت.

 

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

سئو تصاویر وردپرس

نکات سئو تصاویر وردپرس

در مقاله زیر با هم به نکات سئو تصاویر وردپرس می پردازیم . ۸ نکته سئو برای درج هر تصویر در سایت وردپرسی خود انجام دهید اضافه کردن تصویر به وب سایت فقط آپلود کردن فایل تصویر و کلیک کردن روی دکمه انتشار نیست. اگر می خواهید وب سایت خود را برای نتایج جستجو بهینه […]

بهینه سازی سایت

زمان با ارزش است ، کارآمد بهینه سازی کنید

زمان با ارزش است ، کارآمد بهینه سازی کنید   زمان تان محدود است و نمی توانید هنگامی که سایت خود را بهینه سازی می کنید همه موارد را انجام دهید. فروش شما کاهش یافته و به دنبال راه حلی سریع و موثر هستید. اگر بر موارد نادرست تمرکز کنید ، مقدار زیادی از هزینه […]

نگهداری یک وب سایت

نگهداری یک وب سایت

نگهداری یک وب سایت   شاید بسیاری از سایت هایی که تا به حال ساخته اید مورد توجه موتور جستجو قرار نگرفته باشد. چرا که ممکن است مشکلات ساختاری زیادی داشته باشند. در این مقاله به بررسی این مشکلات خواهیم پرداخت و برخی ویژگی های کاربردی که وب سایت ها می توانند از مزایای آنها […]

تگینگ یا برچسب گذاری

تگینگ یا برچسب گذاری

تگینگ یا برچسب گذاری   قبل از معرفی آن، توصیه می کنم با تکرار و اصرار بیش از حد در استفاده از تگ ، امتیاز استفاده از آن را یه هدر ندهید. اجازه دهید این راه کار واقعا به شما کمک کند. اجازه دهید وب زیبا بماند. اگر سایت شما قابلیت تگینگ دارد، میتوانید عبارت […]

ارسال دیدگاه

*    

*