0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » آموزش نکات اصلی سئو محصولات ووکامرس

آموزش نکات اصلی سئو محصولات ووکامرس

تاریخ:14th سپتامبر 2017
پشتیبانی وب سایت
0
1098

امروزه داغترین موضوع مورد بحث در اکثر وب سایت ها ، ساخت فروشگاه های آنلاین و نحوه سئو سایت آنهاست. با توجه به اینکه ما در حال استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس هستیم ، پس قطعا از فروشگاه سازهای وردپرس نظیر ووکامرس استفاده می نماییم. از این رو تیم سئو سایت در اصفهان سئویار در این مقاله سعی دارد تا شما را با روش های نکات سئو ووکامرس آشنا سازد تا با کمک آنها بتوانید سئو محصولات ووکامرس خود را بهبود بخشید و در جستجوها به نتیجه بهتری برسید. با سئویار همراه باشید.

 

ووکامرس چیست؟

قبل از پرداختن به نکات سئو ووکامرس ، لازم دیدیم ابتدا افزونه محبوب وردپرس، WooCommerce را معرفی کنیم. WooCommerce یکی از پرکاربردترین افزونه ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. این افزونه به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربرانش قرار می گیرد و با استفاده از آن می توان هر نوع فروشگاه اینترنتی ایجاد کرد. لازم به ذکر است که با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این افزونه، برخی از طراحان سایت آن را هم سطح سیستم های فروشگاه سازی می دانند!
با این حال، جدا از آنچه WooCommerce ارائه می دهد، این افزونه فروشگاه سازی است که به شما کمک می کند فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی کنید. تصور اشتباهی که برخی از صاحبان فروشگاه های آنلاین دارند این است که فکر می کنند زمانی که سایت خود را با استفاده از ووکامرس به یک وب سایت فروشگاهی تبدیل کنند، باعث موفقیت آنها خواهد بود!

سئوی قدرتمند در ووکامرس

اکنون با ارائه راهکارهای سئو فروشگاه اینترنتی میتوانید ووکامرس خود را سئو حرفه ای کرده و به عبارت دیگر صفحات فروشگاهتان را بهینه کنید.

 

سئو ووکامرس

 

۱- انتخاب معقول کلمات کلیدی

اولین مرحله و شاید زیر بنای سئو محصولات ووکامرس انتخاب و کاربرد کلمات کلیدی است.

همانطور که بارها نیز متذکر شده ایم کلمه کلیدی گزینه ای ضروری در تولید محتوا سایت است و باید در متن وجود داشته باشد. اما باید توجه داشته باشید : همان گونه که استفاده کم یا عدم استفاده ازکلمه کلیدی آثار مخربی دارد استفاده بیش از حد از آن نیز اشتباه است. پس سعی کنید با توجه به حجم محتوای خود چگالی کلمه کلیدی را رعایت نمایید.

همین طور سعی کنید فروشگاه اینترنتی خود را برای یک یا چند کلمه کلیدی واحد در رابطه با کسب و کار خود بهینه سازید .

برای مثال طراحی سایت اصفهان وب یار که ارائه دهنده خدمات طراحی سایت ، فروشگاه اینترنتی ، آموزش طراحی سایت است بر روی کلمه کلیدی طراحی سایت در اصفهان بهینه شده است.

 

۲-محتوا گذاری 

همانطور که میدانید و بارها به آن اشاره کرده ایم یکی از مهمترین روش ها برای داشتن یک وب سایت موفق تولید محتوای خوب و به روزرسانی به موقع آن است . در یک فروشگاه اینترنتی محتوای شما معمولا شامل :

فروش و تبلیغات ، اطلاعیه ی محصولات و به روزرسانی ها ، نظرات و پیشنهادات مشتریان ،اطلاعات و نحوه استفاده از محصولات، اخبار مرتبط با کسب و کار شما  و … است.

دسته بندی محصولات در فروشگاه یکی از موارد ضروری در سئو ووکامرس است . وقتی شما محصولات را در دسته بندی های مشخصی قرار دهید باعث می شوید تا محصولات بیشتر در معرض دید قرار بگیرند و ترافیک سایت افزایش یابد .

پس سعی کنید با ایجاد چند دسته ی مشخص و مرتبط با آنها شروع به تولید محتوا کنید. امری که بسیار مهم می باشد نوشتن مطالب به صورت منظم است. برای مطالب خود برنامه ریزی زمانی داشته باشید. (روزانه ، هفتگی ، ماهانه و…)

فراموش نکنید وب سایت های موفق همیشه آموزش ، اخبار ، اطلاعیه و یا هر چیز دیگری که به فروش ارتباط مستقیم ندارد و به عنوان محصول نمی توان آنها را استفاده کرد درون سایت یا وبلاگی مرتبط با آن قرار میدهند .

پس سعی کنید با کمک پست های بلاگ مشتریان زیادی را به سمت خود جذب کنید و به سئو ووکامرس خود کمک کنید. از این رو مشتریان مدت زمانی را برای مطالعه ی نوشته ها صرف می کنند، نظرات خود را با شما در میان میگذراند، مقالات مورد علاقه را به اشتراک میگذارند و همین امر سبب جستجوی بهتر در سایت شما خواهد شد و در نتیجه سئو ووکامرس را به همراه دارد.

نکته ۱:

بخش اخبار همیشه از مخاطبین خاص خود برخوردار بوده است . یکی از مزایای استفاده از اخبار مرتبط با کسب و کار شما این است که نشان دهنده بروز بودن وب سایت شما و اهمیت دادن به اخباری  است که در پیرامون فروشگاه و موضوع فعالیت شما اتفاق می افتد. و این خود باعث جلب اعتماد مشتریان خواهد شد .

نکته ۲:

ساختن بخش محصولات مرتبط و قرار دادن در سایت بخصوص طبق نظرات کاربر ،کار سخت و نیازمند تلاش و وقت زیادی است اما راه حل بسیار فوق العاده ای برای فروش بهتر در ووکامرس است.
برای مثال: یکی از محصولات شما یک قالب است که آن را به طور رایگان ارائه می دهید سپس افزونه های مرتبط را با ذکر امکانات در کنار این محصول قرار داده و به کاربر کمک میکنید تا برای دستیابی به امکانات بیشتری محصولات مرتبط را نیز داشته باشد.

 

۳-سئوی محصولات ووکامرس

شما میتوانید با سئو محصولات ووکامرس خود قدم بلندی برای دست یابی به سئو ووکامرس خود بردارید. زیرا که بخش عظیمی از سئو ووکامرس را سئو محصولات ووکامرس تشکیل میدهد.

در ادامه به نکاتی در رابطه با سئو محصولات ووکامرس میپردازیم :

 

الف : انتخاب کلمات کلیدی برای هر محصول 

علاوه بر کاربرد معقول کلمات کلیدی برای فروشگاه اینترنتی ووکامرس که دربالا به آن اشاره شد کاربرد کلمات کلیدی برای هر محصول نیز بسیار مهم است .کاربرد کلمه کلیدی برای همه محصولات یکسان نیست و برای بهینه شدن محتوا برای هر محصول متفاوت است.

به عنوان مثال، اگر تجارت شما فروش ساعت دیواری و تزیینی است نباید صفحات شما فقط با کلمه ساعت بهینه شود بلکه باید به جای ساعت از عبارت هایی از قبیل ساعت دیواری یا ساعت تزیینی استفاده کنید.

با انجام این کار وقتی فردی در اینترنت ساعت دیواری را سرچ می کند مسلما صفحه ای که مربوط به ساعت تزیینی میباشد دارای شانس کمتری است که در بالای صفحات مربوط به ساعت دیواری نشان داده شود. در نتیجه یکی از اصلی ترین اقدامات در سئو ووکامرس ریز کردن کلمات کلیدی میباشد.

 

ب :عنوان و توضیحات متا برای صفحه محصول 

عنوان و توضیحات متای صفحه محصول از جمله مواردی هستند که در سئو محصولات ووکامرس و در نتیجه سئو ووکامرس بسیار موثر میباشند. زیرا هنگام سرچ برای کاربر نشان داده میشوند.

پس سعی کنید برای بهینه کردن صفحه هر محصول از کلمات کلیدی آن محصول در متا توضیحات و عنوان  محصول استفاده نمایید. از طرفی تلاش کنید تا عنوان و توضیحات مرتبط با هرصفحه در نتایج سرچ ها کامل نمایش داده شود. شما این کار را با خلاصه کردن و کوتاه نمودن عنوان و توضیحات متای مربوط به صفحه میتوانید انجام دهید.

  • برای عنوان، طول عبارت بین ۵۰ تا ۷۰ کاراکتر باشد.
  • برای توضیحات متا، طول عبارت بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ کاراکتر باشد.

 

 ج :تولید محتوا منحصر به فرد محصول 

شما میتوانید با تولید محتوای مناسب و با کیفیت برای صفحه محصول خود اعتبار برندتان را به رخ بکشید. سعی کنید از رونوشت های قدیمی و ساده که بسیار خسته کننده هستند برای توضیح محصولات و خدماتتان چشم پوشی کنید و از شیوه های گفتاری نوین و کاربر پسند استفاده کنید. در این صورت میتوانید به هدف خود یعنی سئو محصولات ووکامرس و در نتیجه سئو ووکامرس دست یابید. برای این کار راه های زیادی مانند استفاده از مشخصات فنی محصول یا مدل آن موجود میباشد البته بهتر است که به علت آن که کاربرانی که با محصولات شما آشنا نیستند محصول شما را ساده تر بشناسند از موارد عام تری استفاده کنید.

 

 د :تصاویر و برچسب گذاری آن 

اگر وب سایت شما برای معرفی و فروش اجناس شما است خریدار می‌خواهد این محصول را از نمای نزدیکتر ببیند و اطلاعات جزئی‌ تری مانند وزن، اندازه، رنگ و غیره از آن داشته باشد. حتی آرزو می‌کند که کاش می‌توانست از نزدیک آن محصول را دیده و به آن دست بزند تا بتواند انتخاب مطمئن‌تری داشته باشد. لیکن اگر در سایت شما تنها یک عکس از محصول به همراه توضیحات مختصری در باره محصول ارائه شده باشد چاره‌ای جز دیدن یک عکس و مقداری اطلاعات جزئی برای کلیکی که منجر به خرید می‌شود ندارد.

اما خوب است بدانید اگر برای خرید اجناسی که  نیاز به لمس کاربر باشد مانند کاغذ دیواری یا ساعت دیواری چنین امکاناتی ارائه دهید این نرخ کاهش می یابد و کاربران پس از دیدن  مدل های شما و قیمت گرفتن سپس به یک فروشگاه به صورت فیزیکی مراجعه می کنند و محصول مورد نظر خود را می خرند.

اما شما می توانید با ارائه مدل های سه بعدی یا تصاویری با کیفیت و از زوایای مختلف کالا به طریقی که کاربر بیشتر و بهتر محصولات شما را درک و لمس کند، مشتریان خود را افزایش دهید.
شما میتوانید با استفاده از خصوصیت ALT توضیحاتی را از تصویر مورد نظر بدهید تا مشخص شود که این تصویر در ارتباط با چیست؟ زیر  ALT است که توضیحاتی در رابطه با تصویر را به موتور های جست و جو میدهد. موتور های جست و جو وقتی به سمت سایت شما می آیند هیچ متنی را در تصاویر نمی خوانند. شما میتوانید برای بهبود سئو ووکامرس خود متن خاص با کلمات کلیدی را برای هر تصویر در این خصوصیت قرار دهید.

برای آگاهی بیشتر می توانید سئو تصاویر را در این بخش مطالعه فرمایید.

 

ه :بیان نظرات در صفحه محصول 

نمایش نظرات کاربران در صفحه محصول از دو جهت به سئو ووکامرس شما کمک میکند :

۱-  کاربران در هنگام خرید به صورت اینترنتی مایل به استفاده از تجربیات کاربران دیگر هستند. وقتی شما اجازه ابراز نظرات کاربران درباره محصول مورد نظر را میدهید . در واقع حس اعتماد را در کاربر به وجود آورده اید . چرا که نمایش نظرات و تجربیات دیگران پتانسیل بیشتری نسبت به توصیفات خود شما درباره محصولاتتان در کاربر برای خرید محصول ایجاد میکند.این هم یکی دیگر از عواملی است که به سئو ووکامرس کمک میکند زیرا افراد بیشتر از آنکه مایل به جست و جوی محصول در جای دیگه باشند مایل به این هستند که مدت بیشتری را صرف مطالعه نظرات کاربران کنند.

۲-   شما با خواندن این نظریات که هر کدام اعتقاد یک کاربر یا انتقاد و پیشنهاد آن است میتوانید عیوب محصولاتتان را برطرف و آن را کاربر پسند تر و اختصاصی تر تولید کنید.

 

۴-دسترسی آسان

یکی از گزینه های مهم برای رسیدن به سئو ووکامرس نرخ خروج می باشد. به عبارت دیگر خروج کاربران پس از مشاهده ی صفحه ی اصلی سایت را نرخ خروج سایت می گویند. اگر نرخ خروج سایت شما بالا باشد نشان می دهد مشتریان به هدف مورد نظر خود دست نیافته اند در نتیجه سایت شما را ترک کرده اند. این مورد برای تجارت شما خطرناک است!
برای کاهش نرخ خروج ، قالب شما به گونه ای باشد که سطح دسترسی ها را در صفحه ی اصلی وب سایتان قرار دهد. به این وسیله مشتریان با یک اسکرول میتوانند تمامی امکانات وبسایت را مشاهده کرده و در صورت نیاز به صفحه ی مورد نظر مراجعه کنند.

شما میتوانید برای بالا بردن سطح دسترسی سایت خود از نقشه سایت نیز استفاده نمایید. نقشه سایت ، لیستی از تمامی برگه ها و صفحات وبسایت شما تهیه کرده و به صورت فرمت مشخص شده ی خود نمایش می دهد. این صفحه به صورت کامل در گوگل نمایش داده میشود و سازماندهی خواهد شد. نقشه ی سایت معمولا به فرمت های html یا xml  موجود است که با کمک افزونه های مختلفی قابل ساخت است.

 

۵-کاهش زمان بارگذاری سایت :

آمارها نشان می دهند یکی از دلایلی که باعث افزایش ۴۰ درصدی نرخ خروج سایت شما میشود مدت زمان بارگذاری سایت شماست .پس اگر سرعت بارگذاری سایت شما بالای ۳ ثانیه است بهتر است هرچه سریعتر راه حلی برای ان پیدا کنید. برای این کار میتوانید از موارد زیر کمک بگیرید:

بهینه سازی تصاویر

استفاده ازشبکه توزیع محتوا

کاهش ریدایرکت ها

بهینه کردن کدهای html  ، css و جاواسکریپت سایت

بروز رسانی هاست

 

۶-تبلیغات و بازاریابی

تبلیغات یکی از راه های فروش و ارائه خدمات است و باعث می شود افراد بیشتری شما و برندینگ شما را بشناسند . شما می توانید با افزودن قابلیت عضویت در خبرنامه ایمیلی و یا حتی پیامکی به سایت خود، با ارسال خبرنامه به کاربران خود آنها را از خدمات و محصولات جدید سایت و یا پاداش و تخفیفاتی که در فروشگاه خود قرار داده اید مطلع سازید .

فراموش نکنید پس ازصرف وقت کافی برای تولید محتوا کار شما تمام نشده و اکنون نوبت به بازاریابی در شبکه های اجتماعی می رسد . از این رو میتوانید محصولات و خدمات خود را بیشتر نشر داده ،افراد مختلف را با این محصولات آشنا سازید و فروش خود را بالا ببرید بهترین نوع این شبکه های اجتماعی میتواند فیس بوک، توییتر،لینکدین، گوگل پلاس و امروزه تلگرام باشد.

 

در نهایت تشکر میکنیم بابت همراهی شما با تیم سئو یار ولی لازم به ذکر است سئو ووکامرس با وجود اینکه به نظر ساده میرسد نیازمند تجربه و تخصص بالایی است که تیم سئو یار میتواند با وجود داشتن متخصصان خبره در این زمینه همراه و راهنمای شما باشد .

سئوی فروشگاه اینترنتی خود را به ما بسپارید تا از تجربه و دانش متخصصان سئویار بهره مند شوید و با خیال آسوده تر در مسیر پیشرفت کسب و کارتان قدم بردارید.

هم چنین شما عزیزان می توانید برای دریافت خدمات سئوی ووکامرس از کد تخفیف زیر نیز بهره مند شوید:

 

کد تخفیف : H-1399-(%7)

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*