0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » ساب دامین یا ساب دایرکتوری ؟ کدام یک در سئو موثر هستند ؟

ساب دامین یا ساب دایرکتوری ؟ کدام یک در سئو موثر هستند ؟

تاریخ:10th می 2016
پشتیبانی وب سایت
0
1260

تفاوت ساب دامین و ساب دایرکتوری در چیست ؟ در این پست آموزشی قصد داریم شما را با دیگر عوامل موثر در سئو سایت آشنا کنیم. دو فاکتور ساب دامین (subdomain)  و ساب دایرکتوری (subdirectory) به عنوان مثال های از عناصر ساختاری وب سایت در چگونگی رتبه بندی در گوگل تاثیرگذارند.

همانطور که می دانید زمانی که از زیر دامنه استفاده می کنید، آدرس شما به شکل Subdomain.domain.com است و نام زیر دامنه قبل از نام دامنه اصلی قرار می گیرد و اما فرمت آدرس زمانی که از ساب فولدر استفاده می کنید به این صورت است : domain.com/subdirectory .

تفاوت در کاربرد این دو در این است هنگامی که می خواهید محتوایی متفاوت و جدا از محتوای فعلی وب سایت داشته باشید از ساب دامین استفاده کنید ، ساب دامین برای راه اندازی حوزه های جداگانه انتخاب مناسبی است اما اگر محتوا مشابه محتوای اصلی و فعلی سایت است از زیر دایرکتوری ها استفاده نمایید. از ساب دامین ها در مواردی مانند راه اندازی بلاگ و یا ایجاد فروم برای سایت استفاده می شود.

یکی از حالت های مفید هنگامی که از ساب دامین استفاده کنید زمانی است که چندین صفحه برای یک کلمه کلیدی خاص داشته باشید. مت کاتز در وب سایت خود نوشته است : ” گوگل یک یا دو نتیجه به ازای هر دامنه یا ساب دامین در لیست نتایج جستجو نمایش می دهد ، تنها در برخی از جستجو های خاص است که ممکن است از یک دامنه تعداد زیادی نتیجه نمایش دهده شود.”

این به این معناست در صورتی که بخواهیم نتایج بیشتری از کلمه کلیدی موردنظرمان در نتایج جستجو نمایش داده شود ، صفحات هدف گذاری شده برای آن را در زیردامنه ها قرار دهید اما در صورت استفاده از ساب دایرکتوری این صفحات محدود خواهد شد. یعنی اگر شما صفحات مشابه زیادی در ساب دایرکتوری ها داشته باشید، همه آنها ممکن است در نتایج اصلی جستجو نمایش داده نشوند. در نظر داشته باشید هیچگاه از این ویژگی برای فریب دادن گوگل و نمایش نتایج بیشتر در جستجو استفاده نکنید.

حالت دیگر این است که می توانید کلمات کلیدی را به عنوان نام ساب دامین ها قرار دهید به خصوص اگر نام دامنه اصلی فاقد کلمات کلیدی هدفتان باشد. در ست است که می توانید این عمل را برای نام های زیردایرکتوری ها ویا زیرشاخه ها نیز استفاده نمایید اما کاربرد آن با ساب دامین از ارزش بیشتری برخودار می باشد.

نکته قابل توجه در رابطه با استفاده از ساب دامین این است که معیارها را از دامنه اصلی ارث نمی برد. یعنی اعتبار ، فاکتورها و اصول اعمال شده سئو در دامنه اصلی به زیر دامنه ها انتقال داده نمی شود. برای مثال اگر دامنه اصلی شما پیج رنک ۵ داشته باشد زیردامنه پیج رنک ۰ خواهد داشت به این دلیل که گوگل این دو را مرتبط با هم نمی داند. در واقع باید تمامی عملیات سئو و بهینه سازی را برای زیردامنه ها از ابتدا اعمال کنید.

اما اگر از زیرشاخه ها یا زیردایرکتوری ها استفاه کنید تمامی ارزش و اعتبار دامنه اصلی به آن ها منتقل می شود و تلاش جهت بهبود سئو دامنه اصلی در سئو زیردایرکتوری ها نیز تاثیر خواهد گذاشت . همچنین زیرشاخه ها مانند ساب دامین ها می توانند کلمات کلیدی هدف را در URL های خود داشته باشند که نقش مهمی در جایگاه آن در نتایج جستجو خواهد داشت.

و اما ساب دامین یا ساب دایرکتوری ؟

مت کاتز در ادامه این موضوع بیان می کند که من برای بسیاری از مطالب خود استفاده از ساب دایرکتوری ها را ترجیح می دهم در حالی که یک ساب دامین می تواند برای جداکردن محتوایی متفاوت با محتوای دامنه اصلی مفید باشد. وی پیشنهاد می کند در صورتی که وبمستر و یا سئوکار مبتدی هستید برای شروع کار بهتر از از ساب دایرکتوری ها در معماری سایت خود استفاده نمایید.

استفاده از ساب دامین یا ساب دایرکتوری تا حدودی به اهداف و تصمیماتی که برای پیشبرد سئو وب سایتتان در نظر گرفته اید ، بستگی دارد ، تیم سئویار مباحث کلی بالا را برای کمک به پیشرفت در اهدافتان در اختیار شما عزیزان قرار داده است .

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*