0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » صفحه ی فرود یا Landing Page

صفحه ی فرود یا Landing Page

تاریخ:12th آگوست 2017
modiriat
0
972

صفحه ی فرود یا Landing Page

 

این جلسه با یکی دیگر از مباحث تبلیغات سایت ، آموزش صفحه ی فرود یا Landing Page همراه شما هستیم. احتمالا با صفحات فرود در وب بارها و بارها مواجه شده اید.  صفحه ی فرود یا Landing Page یکی از موارد مهم در امر بازاریابی و تبلیغات اینترنتی می باشد. لذا ما برای کسب آگاهی بیشتر با Landing Page  ها، بر آن شدیم که به بررسی اهمیت طراحی صفحات فرود Landing Page  و ویژگی های صفحات لندینگ پیج بپردازیم. حال با یک توضیح مفید در خصوص صفحه ی فرود Landing Page  این مبحث را شروع می کنیم.

 

صفحه ی فرود یا Landing Page چیست؟

 
صفحه ی فرود یا Landing Page  صفحه ی وبی است که بدون هدر ، فوتر و سایدبار بوده و به صورت پاپ آپ (صفحه ای مجزا از سایت) یا در هدر ، فوتر سایت یا سایدبار سایت نمایش داده می شود. صفحه فرود از نوع پاپ آپ، اولین صفحه ای است که کاربر در سایت مشاهده می نماید. صفحه ی لندینگ پیج کاربران را بدون جستجو در سایت و از طریق تبلیغات و موتور های جست و جو به سمت خود هدایت کرده و آن ها را به هدف مورد نظر می رساند. لذا با طراحی صفحات لندینگ پیج می توان نرخ تبدیل بهتری از بازدیدکننده به مشتری داشت. حال با این پیش زمینه ی ایجاد شده به سراغ اهداف و انواع صفحات فرود می رویم.

 

صفحات فرود یا landingpage

انواع صفحات فرود یا Landing Pages

 

 • صفحه ی فرود معامله گر (transactional)

این نوع صفحه ی فرود یا Landing Page با هدف جمع آوری اطلاعات کاربران طراحی شده است. به این گونه که فرمی از نام ، نام خانوادگی ، ایمیل و… کاربران را دریافت نموده و در ازای آن یک کالا یا فایل به صورت رایگان هدیه می دهد. سپس با این لیست اطلاعات می تواند با روش هایی مانند ایمیل مارکتینگ و غیره مطالب بروز یا محصولات جدید را به بازدیدکنندگان خود معرفی نماید و آن ها را به مشتری تبدیل کند. به این نوع صفحه ی فرود ، Lead Generation نیز می گویند.

 

 • صفحه ی فرود ارجاع دهنده (reference)

این نوع صفحه ی فرود یا Landing Page  با هدف معرفی محصول و ارجاع به صفحات مهم سایت طراحی شده است. در واقع صفحات سایتی که مورد هدف قرار گرفته و قرار است با تبلیغات Landing Page سرمایه گذاری شوند.  از آنجایی که کاربران در خرید محصول تردید دارند، با طراحی صفحه فرود استاندارد به راحتی می توان این تردید را در آن ها از بین برده و با کلیک بر روی دکمه (Call-to-Action) به صفحه ی سبد خرید یا فرم ثبت نام در سایت هدایت شوند. بنابراین این صفحات تاثیر بیشتری  روی افزایش فروش محصولات خواهند داشت. به این نوع صفحه ی فرود ، Click Through نیز می گویند.

 

ویژگی های Landing Pages  

 

برای این که صفحه ی فرود یا Landing Page شما تحت تاثیر کاربران قرار بگیرد و آن ها را به یک مشتری واقعی تبدیل نماید، باید یک سری المان هایی را برای بهینه سازی صفحه ی فرود Landing Page خود لحاظ کنید. این ویژگی ها عبارت اند از:

 

 • – طراحی صفحه ی فرود Landing Page باید به صورت واکنش گرا و بهینه سازی برای موبایل باشد. لذا واضح نبودن و کندی بارگزاری پاپ آپ ها دلیل بر ترک کاربرانتان از صفحه لندینگ پیج نشود.
 • – در صفحه ی لندینگ پیج خود از هدایایی استفاده نمایید که مورد استقبال اکثر کاربران باشد. توجه نمایید که بازدیدکنندگان به فایل های صوتی و ویدئویی علاقه ی بیشتری نشان می دهند. از این رو شما نیز برای جلب توجه کاربران از هدایای ویدئویی وپادکست ها استفاده نمایید تا به نتایج بهتری برسید.
 • – سعی کنید با ارائه ی پرسشنامه در سایت خود ، نیاز های مشتریان را درک نموده و بر اساس آن ها صفحه ی لندینگ پیج مناسب ایجاد نمایید.
 • – به دلیل نیازهای متفاوت کاربران ، برای انواع محصولات خود صفحات فرود متعدد و با پیشنهادات ویژه طراحی کنید.
 • – از آن جایی که کاربران نسبت به پر کردن فرم بی حوصله اند، سعی کنید اطلاعات کمی از آن ها دریافت نمایید.
 • – نکته : با طراحی صفحات فرود دو مرحله ای، شانس بیشتری برای دریافت اطلاعات از کاربران می باشید. صفحات فرود دو مرحله ای صفحاتی هستند که ابتدا هدیه ای را به کاربر پیشنهاد می دهد.  سپس کاربر با زدن دکمه ی تائید ( CTA ) وارد صفحه ی بعدی می شود. اکنون در این صفحه می تواند اطلاعات مورد نظر خود را پر کند.
 • – در صفحه فرود از یک عنوان و متن زیبا استفاده کنید که بازدید کننده را به خرید آن محصول ترغیب نماید. عنوان خود را با سایز بزرگ و جذاب بنویسید. توجه کنید تاثیری که یک عنوان می تواند بگذارد بسیار بیشتر از متن است. زیرا اولین چیزی که کاربران در صفحه فرود Landing Page مشاهده می کنند عنوان می باشد از این رو در انتخاب عنوان مناسب دقت و وقت بیشتری صرف نمایید.
 • – در صفحات فرود خود فاصله ی بین خطوت و فضاهای خالی را حفظ کنید و ازا قرار دادن لینک ، منو و مطالب اضافه که توجه کاربر را از موضوع و هدف اصلی خود دور می کند، جدا خودداری نمایید.
 • – دکمه ی call to action خود را جذاب و در دسترس قرار دهید تا کاربر با کلیک بر روی آن به هدف مورد نظر برسد.
 • – در صفحه فرود خود کلمات مهم را بولد کنبد و از علائم و اشکال جهت داری که به نکات مهم اشاره می نمایند استفاده کنید. البته از علایم چشمک زنی که باعث خستگی چشم کاربر می شوند به کار نبرید.
 • – برای فروش بهتر محصولات خود، عکس ها و ویدئو هایی مرتبط با آن ها را در صفحه ی فرود Landing Page درج نمایید.
 • – به کاربران خود وانمود کنید که اطلاعات شما نزد ما محفوظ بوده و از آن به غیر از تبلیغ محصولات فروشگاه استفاده ی دیگری نمی کنید.
 • – صفحه ی فرود ( لندینگ پیج ) را به صورت پویا طراحی نمایید تا در صورت لزوم بتوانید محتوای آن را تغییر دهید.
 • – امکان به اشتراک گذاری مطالب را در Landing Page خود بر قرار کنید.
 • – در صفحات فرود خود روان شناسی رنگ ها را رعایت فرمایید. از رنگ هایی در صفحه ی لندینگ پیج خود به کار ببرید که آن ها را در سایت اصلی خود نیز استفاده کرده اید. این موضوع باعث می شود که هرگاه کاربر با صفحه ی فرود شما مواجه شد، متوجه شود که این صفحه متعلق به سایت شما می باشد.

 

اکنون که با نکات طراحی صفحه ی فرود یا Landing Page آشنا شدید، زمان آن رسیده که با برنامه ریزی هدفمند و درک نیازهای مشتری برای سایت خود صفحات فرود سودآوردی ایجاد نمایید. سپس با تبلیغات موثر و افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری توانسته باشید در تجارت آنلاین خود بهترین کسب درآمد را داشته باشید.

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

تاثیر تجربه کاربری در سئو

اهمیت UX در سئو

اهمیت UX در سئو   دو عامل مهم در موفقیت طراحی سایت بحث سئو و تجربه ی کاربری است. سئو یا بهینه سازی سایت به مجموعه عملکردهایی گفته می شود که شما بتوانید سایت خود را در رتبه های بالاتر موتورهای جستجو قرار دهید اما  تجربه ی کاربری User Experience روشی است که باعث می […]

CTR مخفف کلمه Click-Through Rates

نرخ کلیک یا CTR

نرخ کلیک یا CTR نرخ کلیک یا CTR مخفف کلمه Click Through Rates می باشد که برای اندازه گیری میزان موفقیت و موثر بودن  یک تبلیغ در سایت خاص استفاده می شود . که هر چه تبلیغ یا لینک ما هدفمند تر باشد مقدار نرخ کیلک سایت نیز بیشتر خواهد بود . به عنوان مثال اگر […]

کسب رتبه بالا برای صفحات سایت

کسب رتبه بالا برای صفحات سایت

کسب رتبه بالا برای صفحات سایت   صفحاتی از سایت که رتبه بالایی در گوگل دارند ، صفحاتی هستند که بیشترین بازدیدکنندگان سایتتان ابتدا این صفحه را بازدید کردند. کدام صفحات از سایتتان رتبه بالاتری دارند؟ آیا این صفحات نقطه ورود خوبی به سایت شما هستند؟ آیا این صفحات به طور کافی برای مشتریان متقاعد […]

اهمیت افزایش سرعت سایت در سئو

بخش نهم آموزش سئو (سرعت سایت)

بخش نهم : سرعت وب سایت (Site Speed)   در بخش نهم آموزش بهینه سازی وب سایت با ارائه نکاتی راجب سرعت سایت ها بعنوان عامل رتبه بندی نتایج گوگل و مهم تر از آن افزایش رضایت کاربر با ما همراه باشید.     ۵۸ افزایش سرعت وب سایت. یکی از عوامل مهم رتبه بندی […]

ارسال دیدگاه

*    

*