0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » عدم دسترسی گوگل به سایت

عدم دسترسی گوگل به سایت

تاریخ:28th ژوئن 2020
modiriat
0
2442

در این مقاله قصد داریم عدم دسترسی گوگل به سایت را بررسی کنیم.

عدم دسترسی گوگل به سایت

گاهی اوقات شاهد افت شدید سئو سایت هستیم دلایل زیادی می تواند داشته باشد یکی از آنها می تواند عدم دسترسی ربات گوگل به کل سایت یا صفحاتی از آن قطع شده باشد. خطاهای سایت مختص به یک URL خاص نیستند ، آنها کل سایت را تحت تاثیر قرار می دهند. خطاهای رخ داده می تواند مربوط به تنظیمات DNS ، اتصال با سرور و مشکلات دسترسی به فایل robots.txt باشد. شایع ترین نوع خطاهای رخ داده مربوط به DNS دامین یا مشکلاتی در سرور سایت است که می تواند به سئو سایت آسیب برساند .

برای اطلاع از این خطا می توانید از webmaster tools گوگل استفاده کنید . Webmaster در بخش  crawl یک گزارش ۹۰ روزه از سایت را نمایش می دهد . در صورتی که مشکل سایت شامل یکی از مواردی باشد که در بالا گفتیم گوگل آن را در بخش site error در وبمستر متذکر خواهد شد .

 

خطای DNS سایت

 

اگر سایت شما در بخش های بالا مشکلی نداشته باشد در کنار هر کدام از بخش ها تیک سبزرنگ به معنای عدم مشکل و صحت این بخش ها نمایش داده می شود.

 

نمایش صحت عملکرد سایت

 

گاهی اوقات خطا مربوط به یک URL خاص می باشد. این به این معناست که وقتی گوگل سعی در بررسی این آدرس داشته ، توانسته با DNS شما ارتباط برقرار کند ، به سرور متصل شده و اطلاعات فایل robot.txt را خوانده و آدرس را درخواست کرده اما بعد از این مشکلی رخ داده است و روند دسترسی به URL ناقص مانده است . اکثر اوقات این صفحات، صفحاتی هستند که دیگر وجود ندارند و همان خطای ۴۰۴ را بوجود می آورند.

 

رفع خطای URL سایت

 

برای رفع این مشکل به بخش crawl و زیر منوی crowlerror بروید و تمامی صفحاتی را که گوگل نتواسته به آنها دسترسی پیدا کند را چک کنید در صورتی که وجود دارند به آنها محتوا دهید و در صورتی هم که وجو ندارند آنها را حذف کنید .

بعد از بررسی و رفع خطا آدرس ها ،  با استفاده از امکانی که گوگل قرار داده آدرس ها را انتخاب کرده و Mark as fixed را کلیک کنید.

سپس درخواست ایندکی مجدد کل سایت را در بخش  fetch as googlebot انجام دهید.

برای سفارش طراحی سایت به این سایت مراجعه کنید و از کد تخفیف :Y-1399-(%7) استفادخ نمایید.

درباره نویسنده :
modiriat

مطالب مرتبط

سئو تصاویر وردپرس

نکات سئو تصاویر وردپرس

در مقاله زیر با هم به نکات سئو تصاویر وردپرس می پردازیم . ۸ نکته سئو برای درج هر تصویر در سایت وردپرسی خود انجام دهید اضافه کردن تصویر به وب سایت فقط آپلود کردن فایل تصویر و کلیک کردن روی دکمه انتشار نیست. اگر می خواهید وب سایت خود را برای نتایج جستجو بهینه […]

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند!

دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند! دو اشتباه رایج که به رتبه سایت آسیب می رساند! می تواند دلیلی باشد که چرا سایت شما رتبه بالایی در گوگل بدست نمی آورد. ممکن است شما از این اشتباهات آگاه نباشید. در ادامه دو اشتباه معمول و مورد توجه که باعث جلوگیری از […]

کسب رتبه بالا برای صفحات سایت

کسب رتبه بالا برای صفحات سایت

کسب رتبه بالا برای صفحات سایت   صفحاتی از سایت که رتبه بالایی در گوگل دارند ، صفحاتی هستند که بیشترین بازدیدکنندگان سایتتان ابتدا این صفحه را بازدید کردند. کدام صفحات از سایتتان رتبه بالاتری دارند؟ آیا این صفحات نقطه ورود خوبی به سایت شما هستند؟ آیا این صفحات به طور کافی برای مشتریان متقاعد […]

آیا 3xx redirect در رتبه صفحات تاثیر دارد؟

۳xx redirect پیج رنک را کاهش نمی دهد!

استفاده از ۳xx redirect پیج رنک را کاهش نمی دهد!   ۳۰۱ ریدایرکت موثر در سئو!   ۳۰۱ یدایرکت انواع متفاوتی دارد که هر نوع آن هدف خاصی را دنبال می کند. رایج ترین نوع کاربردی و مفید آن ۳۰۱ ریدایرکت است. ۳۰۱ ریدایرکت (۳۰۱ redirect) به معنی انتقال دائمی آدرس قدیمی به آدرس جدید […]

ارسال دیدگاه

*    

*