0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » جریمه لینک خروجی outbound link چیست

جریمه لینک خروجی outbound link چیست

تاریخ:8th می 2017
پشتیبانی وب سایت
0
1589

آیا می دانید اگر به صفحات اشتباه و مخرب لینک دهید، گوگل می تواند وب سایت شما را جریمه کند؟ وب سایت شما به خاطر برخی از لینک ها به سایت های دیگر ممکن است جریمه شود، حتی اگر اضافه کردن این لینک ها به سایت شما غیر عمدی باشد.در این مطلب می خواهیم در مورد لینک خارجی و تاثیر آن ها بر اعتبار محتوا و سئو بیشتر صحبت کنیم.

لینک خروجی outbound link  چیست؟

منظور از لینک خروجی  outbound link ، لینک هایی است که از سایت شما به سایت های دیگر اشاره می کند. این لینک ها همانند انواع دیگر لینک های سایت در اعتبار سایت تاثیرگذار هستند. در لینک های خروجی سایت باید دقت کنید به منابع مخرب که باعث آسیب رسیدن به سایتتان می شود می شود لینک ندهید .

لینک های خروجی

لینک خروجی  outbound link

لینک ورودی یا اینترنال (Internal Link) چیست؟

در مقابل لینک های خارجی یا خروجی، لینک های ورودی یا ورودی قرار دارند. لینک های داخلی یا لینک های ورودی لینک هایی هستند که سایر وب سایت ها به وب سایت شما ارائه می دهند. همه می دانند که اگر سایت هایی که به شما لینک می دهند، سایت های معتبر و ارزشمند مرتبط با محتوای سایت شما باشند، اعتبار شما از نظر موتورهای جستجو افزایش می یابد و رتبه سایت در کلمات کلیدی بالاتر می رود.

جریمه یک لینک خروجی چیست؟

اگر گوگل لینک های زیادی را به صفحات اسپم در وب سایت شما تشخیص دهد، تصور می کند که سایت شما منبع اسپم است و سایت شما جریمه خواهد شد. این جریمه می تواند برای همه ی سایت باشد یعنی تمامی صفحات وب سایت شما جریمه خواهد شد و یا می تواند جریمه یک صفحه ای باشد یعنی فقط صفحه ای که لینک اسپم دارد جریمه خواهد شد. وب سایت ها و صفحات جریمه شده رنک بالایی در نتایج جستجوی گوگل کسب نخواهند کرد.

چگونه می توان از جریمه لینک خروجی اجتناب کرد؟

جلوگیری از جریمه ی لینک خروجی خیلی ساده است :

به سایت های اسپم لینک ندهید.

اگر یک وب سایت خیلی واضح در تلاش است که موتورهای جستجو و مشتریان را فریب دهد از لینک دادن به آن وب سایت خودداری کنید. به علاوه از لینک دادن به وب سایت هایی که به شما ابزارها و سرویس هایی را ارائه می دهند که به شما کمک می کند که موتورهای جستجو و یا مشتریانتان را فریب دهید، اجتناب کنید.

مراقب لینک ها در محتوای ایجاد شده توسط کاربران باشید.

اگر در وب سایت شما بخش انجمن عمومی هست و یا کاربران می توانند نظرات خود را ثبت کنند، اطمینان حاصل کنید که لینک هایی که کاربران شما در انجمن و یا قسمت نظرات ارسال می کنند دارای ویژگی rel=nofollow باشند. همچنین شما می توانید لینک به سایت های دیگر را غیر فعال کنید و URLها را به عنوان یک متن ساده در نظرات کاربران نمایش دهید.

اگر شما به مهمان ها اجازه می دهید که در سایت شما ارسال داشته باشند لینک های آن ها را بررسی کنید.

البته پست مهمان می تواند لینک به سایت های دیگر را دربرداشته باشد، به هر حال شما باید این لینک ها را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که پست مهمان حاوی لینک به سایت های اسپم نباشد.

لینک های پولی به سایتتان اضافه نکنید.

اگر سایت های دیگر به ازای اینکه لینکشان را در سایتتان قرار دهید به شما پاداشی را ارائه دهند (پول، کالا یا خدمات)، گوگل ممکن است فکر کند که این لینک ها، لینک های پرداختی هستند و این اصلاً خوب نیست و می تواند باعث جریمه شود.

فراموش نکنید که لینک دادن به سایت های دیگر با ارزش است.

برخی افراد بر این باورند اگر از سایت شان به سایت های دیگر لینک کنند از اعتبار آنها کاسته می شود ، در صورتی که این باور کاملا نادرست است . لینک دادن به سایت های دیگر به ارزش سایت شما می افزاید. وب سایت هایی که شما به آن ها لینک می دهید به شما کمک می کنند که بازدیدکننده داشته باشید و سایت شما را در یک چارچوب بزرگتر قرار می گیرد. اگر شما به سایت های با کیفیت که محتوای مفید دارند لینک بدهید، خوانندگان وب، سایت شما را با این سایت های باکیفیت مرتبط خواهند دانست.

اگر شما به سایت های دیگر لینک ندهید به آسانی بازدیدکننده های سایتتان را به موتورهای جستجو باز می گردانید. دقت در انتخاب لینک های خروجی می تواند تجربه کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند را بهبود بخشد.

توجه کنید لینک دادن به وب سایت های دیگر و یا  outbound link تنها یک فاکتور جزئی است که روی این موضوع که چگونه صفحات وب سایت شما در گوگل رتبه می گیرند، تاثیر می گذارد و بسیاری عوامل دیگر نیز در این امر موثر هستند.

لینک های خارجی چگونه بر سئو سایت تاثیر می گذارند؟

وارد کردن لینک خروجی به یک وب سایت مرتبط یا لینکی که بتواند اطلاعات مهم و مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهد می تواند به طور مثبت و کامل به بهبود سئوی وب سایت کمک کند. مانند تمام روش های لینک سازی، ثبت بیش از حد لینک های خروجی مضر است و می تواند به اعتبار صفحه آسیب برساند و اعتبار دامنه را کاهش دهد.  لینک های خروجی معمولا به محتوا و وب سایت های معتبر داده می شود.
طبق توصیه بسیاری از وب مسترها و همچنین ابزارهای بهینه سازی سایت مانند yoast، استفاده از لینک های خروجی تأثیر مثبتی بر سئو دارد. اما تا زمانی که با محتوای صفحه هدف هماهنگ باشد، وب سایت هدف دارای اعتبار قابل قبولی است و اطلاعات صفحه مورد نظر تایید و به روز می شود. سعی کنید از بیش از یک لینک خروجی در هر صفحه استفاده نکنید.

هنگام استفاده از لینک خروجی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • تعیین کنید که آیا لینک دوفالو باشد یا نوفالو
  • به اعتبار سایت مقصد توجه کنید
  • لینک های خروجی صفحه فرود را بررسی کنید
  • میزان اسپم اسکور صفحه مقصد
  • میزان  لینک های دریافتی صفحه
  • رابطه صفحه مبدا و مقصد
  • لینک دهی به صفحات تخصصی
  • کلمه کلیدی outbound link
اگر قصد بک لینک برای وب سایت خود دارید، می توانید با  تیم سئو سایت اصفهان سئویار تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند .
درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*