0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » لینک های داخلی internal links

لینک های داخلی internal links

تاریخ:29th نوامبر 2015
پشتیبانی وب سایت
3140

لینک های داخلی internal links

 

لینک داخلی ، لینکی است که از یک صفحه درون وب سایت به صفحه دیگری درون همان وب سایت اشاره می کند. لینک های داخلی هم برای بازدیدکنندگان وب سایت و هم برای موتورهای جستجو مفید می باشند. هر دو آنها برای گردش بهتر در سایت شما به لینک های داخلی نیازمندند. برای پیمایش بهتر وب سایت باید تعادل برای ایجاد لینک های داخلی برای کاربران و موتورهای جستجو ایجاد کنید.

 

همچنین لینکی مرتبط از لینک های داخلی وب سایت دیگر به سایت شما بر اعتبار محتوای سایت شما تاثیر زیادی دارد و رتبه بندی سایت را در موتور جستجو بهبود می بخشد. این نوع لینک ها خیلی بار ارزش تر از لینک های داخلی است که خودتان ایجاد می کنید اما اگر شما لینک های داخلی سایت خود را به درستی سازماندهی کنید دیگر نیازی به لینک های خارجی نخواهید داشت.

 

موتور های جستجو دید یکسانی به همه لینک های داخلی ندارند بلکه مکان قرار گیری لینک داخلی ست که ارزش آن را مشخص می کند. بنابراین، یک لینک داخلی که درون محتوای اصلی قرار داده شده ارزش بیشتری دارد نسبت به لینکی که در پایین صفحه (فوتر ) قرار داده شده است. مکان های اصلی سایت که می توانید برای لینک های داخلی استفاده کنید به ترتیب ارزش آنها : بالای سایت (top navigation) ، در محتوا (in-content) ، سایدبار سایت (sidebar) و فوتر(footer).

 

در ادامه به نکاتی برای بهینه سازی لینک های داخلی می پردازیم :

 

به تمامی صفحات سایت لینک بدهید

 

هر صفحه از سایت باید حداقل از یک صفحه دیگری از سایت لینک داشته باشد. صفحه ای که به آن از صفحات همان سایت لیک داخلی نشده باشد و حتی لینک خارجی هم به آن اشاره نکند راهی برای موتور جستجو برای پیدا کردن آن وجود ندارد و اگر موتور جستجو صفحه ای را پیدا نکند آن را در لیست نتایج خود نمایش نخواهد داد.

 

استفاده از متن توصیفی برای لینک ها

 

در صورت امکان از کلمات کلیدی و مهم که اهداف سایت شما را دنبال می کنند استفاده کنید . می توانید از خود کلمات یا مترادف و هم خانواده های آنها استفاده کنید.

 

تنوع را رعایت کنید

 

تنوع در همه جنبه های لینک های داخلی مهم است . هرگز از هر صفحه به مجموعه ای خاصی از صفحات لینک ندهید یا فقط با یک لینک با متن توصیفی ثابت (anchor link text)به یک صفحه خاص لینک ندهید. عدم رعایت تنوع در لینک های داخلی نه تنها باعث تجربه بدی برای کاربر می شود بلکه موتور جستجو با این عمل برخورد خواهد کرد.

 

استفاده از اعتبار صفحه اصلی

 

صفحه اصلی سایت با اعتبار ترین صفحه سایت می باشد که شامل بیشتری ن و بهترین لینک های خارجی از سمت سات های دیگری و همچنین لینک های داخلی می باشد . هر صفحه از سایت باید شامل لینک هایی از صفحه اصلی باشد. از صفحه اصلی به مهمترین صفحات سایت لینک دهید و لینک هایی که از صفحه اصلی به صفحات بی اهمیت داده اید حذف کنید.

 

استفاده از اعتبار صفحات با ارزش

 

با ارزشترین صفحات سایت صفحاتی هستند که لینک های خارجی بیشتری به آنها اشاره دارند . شما باید بیشترین لینک های داخلی را درون صفحات با ارزش قرار دهید که به صفحاتی اشاره می کنند که می خواهید در موتور جستجو رتبه بهتری کسب کنند . د ر واقع لینک کردن از صفحات با ارزش به صفحات دیگر اعتبار آن ها را به صفحات دیگر منتقل می کند. برای تشخیص صفحات با ارزش سایتتان می توانید از ابزار Ahrefs استفاده نمایید.

 

به جای استفاده از جاوا اسکریپ و فلش از HTML استفاده کنید

 

با استفاده از جاوا اسکریپ و فلش می توانید منوها و ستون های کناری جذابتری برای سایت طراحی کنید ولی متاسفانه موتورهای جستجو لینک های درون جاوا اسکریپ و فلش را نمی خواند و نسبت به آنها بی تفاوت است. جهت پیشبرد اهداف سئو بهتر است برای منو ها و سایدبارهای سایت خود از کد های HTML استفاده کنید.

 

بازبینی و بروزرسانی منظم

 

هر زمان که صفحات جدید به سایت اضافه می کنید لینک های داخلی به صفحات قدیمی در آن درج کنید و صفحات قدیمی را ویرایش کنید و از آن به صفحات جدید لینک دهید.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

انالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت و ارزیابی عملکرد سایت   اولین گام برای انجام سئو سایت ، آنالیز سئو سایت و تحلیل آن است . شاید از خود بپرسید آنالیز سایت چیست و چرا قبل از شروع سئو ، سایت باید آنالیز شود؟ برای بهینه سازی و سئو سایت یک سایت باید فاکتورها و سیگنال های بسیاری […]

تگینگ یا برچسب گذاری

تگینگ یا برچسب گذاری

تگینگ یا برچسب گذاری   قبل از معرفی آن، توصیه می کنم با تکرار و اصرار بیش از حد در استفاده از تگ ، امتیاز استفاده از آن را یه هدر ندهید. اجازه دهید این راه کار واقعا به شما کمک کند. اجازه دهید وب زیبا بماند. اگر سایت شما قابلیت تگینگ دارد، میتوانید عبارت […]

سئو سایت

سئو سایت

سئو سایت سئو سایت مجموعه‌اي از روش‌ها و استراتژی هایی است که یک وب سایت را مطابق با استانداردهای الگوریتم های گوگل و موتورهای جستجوی دیگر بهینه سازی می کند . فرآیند سئو سایت مهمترین عوامل و فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو به ویژه گوگل را در سایت پیاده سازی می کند و با جلب […]

بازاریابی با موتورهای جستجو SEM

بازاریابی با موتورهای جستجو

بازاریابی با موتورهای جستجو   SEM (Search Engine Marketing) به معنای بازاریابی با موتورهای جستجو است که یکی از مهمترین بخش های آن سئو و بهینه سازی سایت می باشد و هر چه یک سایت بهتر بهینه سازی شده باشد جایگاه بهتری در نتایج جستجو کسب خواهد کرد و بازدید کننده های بیشتری جذب خواهد […]

ارسال دیدگاه

 1. آکام زارعی گفت:

  با عرض سلام و احترام

  اگر ممکنه سایت بنده رو بررسی فرمایید که عنوان و توضیحات متا و هسته دوبلین و متاتگ Open Graph به درستی تنظیم شده اند یا خیر ؟. مشخصات متاتگ Open Graph حتما باید با عنوان و توضیحات خود سایت یکی باشد ؟.

  اگر مشکلی در سایت بنده میبینید بهم بگید .

  با سپاس فراوان

 2. hamiemami گفت:

  در مورد خرید بک لینک هم اگر امکانش هست یه مختصری توضیح دهید .ممنون

*    

*