آنالیز رایگان سئو سایت

نقش RSS در سئو سایت

آخرین بروز رسانی: دی ۲۰, ۱۳۹۵

نقش RSS در سئو سایت

 

 

بهینه سازی موتورهای جستجو به عبارتی ساده می توان گفت عملی است که به وبمستران و مدیران سایت ها کمک می کند تا رتبه بالایی در صفحات نتایج موتورجستجو بدست آورند. اگر چه کارهای زیادی هست که انجام آنها قبل از آن که به نتایج مثبت برسید، شما را پایین تر از جایگاه فعلی تان می برد . سئو بسیار گستره است و یکی از مهمترین جنبه های آن RSS می باشد. بنابراین نمی توان آن را نادیده گرفت. اجازه دهید بررسی کنیم که چرا RSS یکی از ابزارهای مهم برای وب سایت ها می باشد.

 

RSS چیست ؟

 

 

RSS مخفف Real Simple Syndication (پیوندهای واقعی ساده) است. هنگامی که پست جدیدی و یا خبری جدید در وب سایت منتشر می کنید ، RSS بصورت خودکار بروزرسانی شده و پست جدید به آن اضافه می شود. اطلاعاتی که از RSS دریافت می کنید به عنوان "خوراک" ، "کانال" یا "خوراک وب سایت" شناخته می شوند و تمامی محتواهای صوتی و یا تصویری ارسال شده در سایت و همچنین بروزرسانی اخبار و وب سایت را منتشر می کند. فیدها در قالبی ایجاد و طبقه بندی شده اند که براحتی قابل خواندن می باشند. این قابلیت به کاربران و بازدیدکنندگان سایت کمک می کند تا به راحتی به آخرین مطالب و یا اخبار منتشر شده در سایت دسترسی پیدا کنند.

 

نقش RSS در سئو

 

 

RSS بیش از یک منبعی اطلاعاتی برای کاربران می باشد در نتیجه می تواند نقش مهمی را برای استراتژی های سئو ایفا کند. خوراک ها یا فیدهای RSS توسط موتور جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو خیلی سریع ایندکس می شوند که می تواند به استراتژی سئوی سایت شما سرعت بخشد و تمییم آنها سریعتر اتفاق می افتند زیرا فیدها سریع تر کش میشوند. این به این معناست که شما می توانید آن ها را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید تا نتایج خوبی از افزایش ترافیک سایت بدست آورید. اگر RSS با کیفیت بالا تولید کنید ، خزنده های گوگل به راحتی مطالب جدید شما را شناسایی و دسته بندی می کنند و می توانید از آنها به عنوان یک مزیت از فرصت هایی برای لینک سازی و تعامل استفاده کنید.
 
اکثریت افراد از قدرت و توانایی هایRSS و چگونگی آن اطلاعی ندارند و از این ابزار مهم استفاده نمی کنند. در واقع افراد بصورت جزئی از آن استفاده می کنند، اما درک درستی از آن ندارند و نمی دانند چگونه می توانند با استفاده از RSS feeds بک لینک دریافت نمایند. همچنین اضافه کردن RSS feeds به سایت می تواند به رتبه بندی سایت کمک کند اما تاثیر آن از محتوای منحصربفرد موجود در صفحات سایت کمتر است.
 

هنگامی که سایت شما RSS feeds داشته باشد که باعث ایجاد تعامل و برقراری ارتباط با سایت های مختلف دیگر شود، در اصل یعنی ترافیک وب سایت و بازاریابی آنلاین رایگان برای کسب و کار آنلاین خود ایجاد کرده اید. بعضی از وب سایت ها که کار دایرکتوری RSS feeds را انجام می دهند، روزانه هزاران هزار بازدیدکننده دریافت می کنند. بنابراین وب سایت شما هم در لیست دایرکتوری آنها قرار می گیرد و شما نیز از این مزایای فوق العاده در کسب و کار اینترنتی خود بهره مند خواهید شد.
 

علاوه بر این اگر بصورت منظم وب سایت و یا وبلاگ تان را بروزرسانی کنید به راحتی می توانید مورد توجه موتورهای جستجو قرار بگیرید و قابلیت دیده شدن وب سایت شما برای موتورهای جستجو افزایش یابد. اگر راه دیگری را دنبال کنید و وب سایت خود را بروزرسانی نکنید توجه موتورهای جستجو را از دست خواهید داد ، در صورتی که خزنده های موتورهای جستجو به وب سایت هایی که به طور منظم بروزرسانی می شوند بیشتر از وب سایت های راکد علاقه مند هستند.

 
بنابراین تا اینجا شما متوجه شدید که RSS چیست و چرا برای استراتژی های موثر سئو مهم است و چگونه می توانید از آن برای بازاریابی آنلاین خود استفاده کنید. به طور کلی می توان گفت RSS روشی عالی برای بهبود سئو سایت است و با افزایش دادن ترافیک سایت می توان ثابت کرد که برای کسب و کار آنلاین نیز مفید است.

آموزش حرفه ای سئو
سئو س ام اس اختصاصی
  1. نرم افزار CRM گفت:

    ممنون از مطلب خوبتون