0913 388 688 1

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » سایت خود را با چشمان یک اسپایدر ببینید

سایت خود را با چشمان یک اسپایدر ببینید

تاریخ:16th می 2016
پشتیبانی وب سایت
0
943

سایت خود را با چشمان یک اسپایدر ببینید

 

تلاش بسیاری برای بهینه سازی یک وب سایت بزرگ لازم است ، اما آنچه مهم است این که موتور جستجو تلاش های شما را چگونه می بیند!؟ این در حالی ست که اگر وب سایت تان حقایق اساسی موتور جستجو را دنبال نکند حتی دقیق ترین بهینه سازی ها هم جایگاه بالا را در نتایج جستجو تضمین نمی کنند و این وب سایت از موتورهای جستجو نمره خوبی کسب نخواهد کرد. یکی از راهها برای چک کردن این که ببینید تلاش های سئو سایتتان را موتورجستجو چگونه می بیند استفاده از یک شبیه ساز موتور جستجو است .

 

در واقع اساس کار اسپایدرها یا همان خزنده های تمامی موتورهای جستجو مشابه است. خزنده ها در یک وب سایت می چرخند و صفحات را ایندکس می کنند ، سپس این صفحات را در پایگاه داده بزرگی ذخیره می کنند و از الگوریتم های مختلف برای تعیین رتبه بندی ، ارتباط و بسیاری موارد دیگر از صفحات دسته بندی شده استفاده می نمایند. در حالی که الگوریتم های محاسبه رتبه بندی و ارتباط وب سایت به طور گسترده در موتورهای جستجو متفاوت می باشد. روش های ایندکس کردن صفحات توسط خزنده ها کم و بیش یکسان است اما مهم این است که بفهمید چه خرنده ای به چه چیزهای علاقه مند است و چه چیزهایی را نادیده می گیرد.

 

اسپایدرهای موتور جستجو ، ربات هستند و روش خواند صفحات توسط ربات ها مشابه روش انسان ها نمی باشد. اسپایدرها تنها تمایل به دیدن و بررسی برخی عوامل دارند و در مقابل بسیاری از عوامل و ویژگی های اضافی (فلش ، جاوا اسکریپت) که برای انسان ها در نظر گرفته شده اند ، کور هستند. از آنجا که اسپایدرها تصمیم می گیرند که انسان ها وب سایت شما را پیدا کنند در نهایت با ارزش است که بدانید اسپایدرها چه چیزهایی را می پسندند و چیزهایی را نمی پسندند.

 

فلش ، جاوا اسکریپت ، تصاویر متنی یا فریم ها !؟

 

فلش ، جاوا اسکریپت ، تصاویر متنی برای موتورها جستجو قابل مشاهده نیستند. فریم ها یک فاجعه واقعی در رتبه بندی سئو محسوب می شوند. همه این ها ممکن است از نظر طراحی و قابلیت استفاده عالی باشند اما اما برای موتورهای جستجو استفاده از آنها کاملا اشتباه است. یک اشتباه باورنکردنی این است که صفحه ای با فلش ( یافریم یا بدون فریم ،که این وضعیت را بدتر می کند) طراحی شود و کلمات کلیدی در انیمشن دفن شده باشند . با استفاده از شبیه سازهای خزنده های موتور جستجو می توانید صفحات فلش (ترجیحا بدون لینک های وردی یا خروجی) بررسی کنید و خواهید دید گه این صفحات برای موتورهای جستجو تقریبا خالی به نظر می رسند.

 

اسپایدرها شبیه مرورگرهای متنی رفتار می کنند و هر چیزی که قطعه ای از متن نباشد را نمی بینند. تصاویری که در آنها متن استفاده شده باشد هم توسط اسپایدر نادیده گرفته می شود. یک راه حل برای کمک به ربات ها در ایندکس کردن تصاویر ، درج توصیفی کامل در ویژگی Alt از تگ img است اما مراقب باشید که در آن بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید که ریسک پنالتی شدن به دلیل keyword stuffing را افزایش می دهد. ویژگی Alt زمانی که از تصاویر به جای متن برای لینک ها استفاده می کنید نیز ضروری است. می توانید از ویژگی Alt برای توصیف فیلم های فلش استفاده کنید البته باز هم متذکر می شویم که از مرز بین بهینه سازی و بهینه سازی بیش از حد تجاوز نکنید .

 

آیا لینک های شما قابل بررسی توسط اسپایدرها هستند؟

 

شبیه ساز اسپایدارهای موتور جستجو می تواند کمک بزرگی به شما برای کشف لینک های خراب و جعلی سایتتان کند. به عنوان مثال برخی از وب سایت هایی که تبادل لینک انجام می دهند اغلب لینک های جعلی را با جاوا اسکریپت به عنوان لینک های واقعی نمایش می دهند اما در واقع این ها لینک هایی نیستند که موتور جستجو بتواند آن ها را ببیند و دنبال کند. بنابراین شبیه ساز اسپایدر موتور جستجو این لینک ها را نمایش نخواهد داد و شما لینک های جعلی یا خراب را کشف خواهید کرد.

 

بسیاری از لینک های منوهایی که با جاوا اسکریپت طراحی شده اند توسط موتور جستجو نادیده گرفته می شوند تنها راه حل آن استفاده از تگ <NOSCRIPT> است . زیرمنوها را درون تگ <NOSCRIPT> قرار دهید. تا حد زیادی این تگ مشکل را رفع می کند اما لطفا از این تگ برای موارد دیگر بدون آگاهی از عواقب آن استفاده نکنید.

دقت کنید که اگر برای بررسی لینک های خود از شبیه ساز اسپایدر موتور جستجو استفاده می کنید لینک هایی که منجر به نمایش خطاهای ۴۰۳ یا ۴۰۴ یا خطاهایی مشابه این ها که مانع بررسی لینک توسط خزنده و ایندکس شدن آنها می شوند ، این لینک ها توسط شبیه ساز قابل مدیریت نمی باشند بنابراین شما باید از ابزارهای دیگر برای یافتن این لینک ها در وب سایتتان استفاده نمایید.

 

به کلمات کلیدی خود نگاهی بیاندازید .  

ابزارهای بسیاری برای بررسی و مدیریت کلمات کلیدی موجود در وب سایت وجود دارد که با جزئیاتی که از مدیریت کلمات کلیدی که ارائه می دهد به شما کمک می کند تا با چشم یک اسپایدر  مکان قرارگیری کلمات کلیدی در محتوای وب سایت تان را ببینید. چرا مهم است ؟ زیرا کلماتی که در پاراگراف اول صفحه قرار گرفته اند خیلی با ارزش تر از کلماتی هستند که در وسط محتوا استفاده شده اند . طرح بندی و ساختار یک صفحه باید استاندارد باشد. هنگامی که یک صفحه را در مروگر مشاهده می کنید همه چیز درست به نظر می رسد و محتوای اصلی در بالای صفحه قرار داده شده است اما در کدها خلاف این اتفاق افتاده است و از نظر کلمات کلیدی غنی و مرتبط قابل توجه نمی باشد.

 

آیا صفحات داینامیک بررسی می شوند ؟

 

صفحات داینامیک یا پویا (بویژه آنهایی که از علامت سوال در URL آنها استفاده شده است) از جمله چیزهایی هستند که اسپایدرها علاقه ای به دنبال کردن آنها نددارند ، اگرچه بسیاری از موتورهای جستجو صفحات پویا را ایندکس می کنند. به هرحال برخی از موتورهای جستجو قادر به ایندکس کردن صفحات داینامیک نیستند و یا فقط بعضی از آن ها را ایندکس می کنند. زیرا برای ایجاد صفحات داینامیک، می بایست یکسری متغیر انتخاب یا تکمیل و ارسال شود؛ و به دلیل این که صفحه ای حقیقی وجود ندارد ، در نتیجه ممکن است اسپایدرهای موتورهای جستجو قادر به خواندن این گونه از صفحات نباشند. البته روشهای مختلفی برای کمک به ایندکس شدن صفحات داینامیک وجود دارد که ما در این بخش از توضیح آن صرف نظر می کنیم.

 

متا تگ های توضیحات و کلمات کلیدی .  

متا تگ های توضیحات و کلمات کلیدی مهم ترین معیارها برای تعیین ارتباط یک صفحه با موضوع عبارت جستجو شده می باشد اما در حال حاضر موتورهای جستجو از مکانیزم های دیگری نیز برای تعیین ارتباط صفحات نیز استفاده می کنند . همانطور که در مقالات قبلی گفته شد برخی از موتورهای جستجو مانند گوگل نقش متا تگ کلمات کلیدی را در رتبه بندی صفحات حذف کرده اند اما متای توضیحات هنوز نقش خود را ایفا می کند. به هر حال نوشتن توصیفی کامل از صفحه به رتبه بندی وب سایت شما توسط اسپایدرها موثر خواهد بود.

 

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

مطالب مرتبط

اهمیت تعداد صفحات سایت در سئو

تاثیر تعداد صفحات سایت در سئو

ما در این مقاله قصد داریم تاثیر تعداد صفحات سایت در سئو به شما بگوییم. هرچه تعداد صفحات بیشتر ، سئو بالاتر ؟ پاسخ این سوال را مت کاتس در ویدئو منتشر شده در این رابطه اعلام کرد. او اعلام کرد که داشتن وب سایت بزرگ یا تعداد زیاد صفحات وب در سایت تاثیر مستقیمی […]

سئو سایت سئو وبلاگ در اصفهان

سئو سایت سئو وبلاگ در اصفهان

با سئو سایت سئو وبلاگ در اصفهان با ما همراه باشید. سئو سایت سئو وبلاگ در اصفهان هنگامی که کار طراحی وب سایت را به اتمام رساندید اما سایت شما بازدیدکننده کافی را بدست نیاورده است ، این بدان معناست که شما انجام پروسه مهم افزایش بازدید و ترافیک سایتتان را فراموش کرده اید ، […]

سئو سایت چک آپ

آنالیز سئو با seositecheckup – دو

آموزش استفاده از Seositecheckup: پس از وارد شدن به سایت seositecheckup چند روش مختلف برای بهره مندی ازامکانات آن وجود دارد . الف – بدون عضویت: ساده ترین راه ، چک آپ سایت شما بدون نیاز به هیچگونه عضویت می باشد که نتها دوبار میتوانید از آن بهره مند شوید. برای استفاده از این روش […]

سئو سایت اصفهان

سئو سایت و بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت آنالیز سئو سایت و بهینه سازی سایت یکی از کارهای مهمی است که باید در تمامی مراحل طراحی سایت صورت گیرد تا ارزش و سود حاصل از این سرمایه گذاری را بعد از اتمام طراحی سایت رونمایی کند. سرمایه گذاری روی خدمات سئو و بهینه سازی سایت مطمئن ترین و به صرفه […]

ارسال دیدگاه

*    

*