0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » کاربرد میکروفرمت ها در بهینه سازی سایت

کاربرد میکروفرمت ها در بهینه سازی سایت

تاریخ:28th نوامبر 2015
پشتیبانی وب سایت
0
1459

کاربرد میکروفرمت در سئو به چه صورته؟ موتورهای جستجو در درک مطالب موجود در یک صفحه بسیار حرفه ای هستند اما ممکن است صفحه ای که در وب سایت شما باشد که حاوی مطلب خاص است مانند نقد محصولات ، ویدئو و یا حتی نحوه پخت یک غذا. موتورهای جستجو ممکن است برای درک درست این نوع از محتوا نیاز به کمک داشته باشند و خوشبختانه راه هایی وجود دارد که به واسطه آنها بتوانیم به موتورهای جستجو کمک کنیم.

یکی از روش های جامع و عمومی در انجام این کار استفاده از Structured Data Markup میباشد زمانی که صفحات سایت شامل این استاندارد باشند موتورهای جستجو از این اطلاعات برای ایندکس بهتر مطالب استفاده می کنند.

یکی از مباحث این استاندارد استفاده از schema.org microformats است و یکی از انواع داده های ساختار یافته در مارک آپ ها است. میکروفرمت ها کدهای ویژه ای را در اختیار ما قرار می دهند تا به موتورهای جستجو کمک کنیم تا مطالب بسیار خاص و پیچیده را بررسی و درک کنند. این کدها نه تنها به موتور جستجو کمک می کنند تا محتوا را دقیق تر درک کنند بلکه همچنین به آنها کمک می کنند ویژگی های خاص محتوا یک صفحه را نیز در نظر بگیرند.

 

<“div itemscope itemtype=”http://schema.org/Person>

   <span itemprop=”name”>name</span>

   <span itemprop=”company”>The Example Company</span>

   <span itemprop=”tel”>604-555-1234</span>

   <a itemprop=”email” href=”mailto:name@example.com”>name@example.com</a>

</div>

 

در اینجا مثالی از یک محتوا شامل دستورالعمل پخت را بررسی می کنیم. ما می توانیم با یک با یک نگاه به این صفحه متوجه شویم که این مطلب درباره دستورالعمل پخت یک غذاست ولی برای موتورهای جستجو استفاده از جمله های کوتاه با فاصله های زیاد چندان مفهوم و صحیح به نظر نمی رسد و آنها مسلما نمی توانند بفهمند منظور از هر خط واقعا چیست.

بوسیله بهینه سازی کدهای این صفحه توسط microformat شما این فرصت را در اختیار خواهید داشت تا به صراحت به موتورهای جستجو بگویید که محتوای این صفحه دقیقا درباره چه موضوعی است.

شما می توانید ببینید که برای هر جز از کدها تنظیماتی وجود دارد مانند پیش نیازها ، زمان پخت و یا هر چیزی که برای نوشتن یک دستورالعمل پخت غذا لازم است. اگر شما با دید یک موتور جستجو به این مطلب نگاه کنید نه تنها متوجه این موضوع می شوید که این مطلب درباره دستورالعمل پخت غذاست بلکه به کمک این microdata ها موفق می شوید تا این مطلب را به کاربرانی که به دنبال آن هستند برسانید.

اگر کسی به دنبال یک دستورالعمل ویژه از یک سرآشپز باشد و یا مقدار زیادی میوه در اختیار داشته باشد و به دنبال راهی برای استفاده از آنها باشد ، موتور جستجو به واسطه داشتن درک درستی که از محتوا وجود دارند می توانند نتایج قبولی را در صفحات نتایج جستجو متناسب با کلمات کلیدی تایپ شده به کاربران نمایش دهند.

سری به سایت schem.org بزنید تا با انواع مختلفی از محتوا و میکروفرمت هایی که پشتیبانی می کنند آشنا شوید. شما می توانید به کمک استفاده از میکروفرمت ها یک کتاب را با تنظیماتی مانند عنوان کتاب ، نویسنده ، تاریخ انتشار ، تعداد صفحات و … به موتورهای جستجو معرفی کنید به عنوان یک قانون کلی هر زمانی که می توانید یک محتوا را به کمک میکروفرمت ها به درستی به موتورهای جستجو معرفی کنید این کار را انجام دهید.

استفاده از استانداردهای ساختاریافته به موتورهای جستجو کمک می کنند تا محتوای مطالب سایت را بهتر تفسیر کنند و این باعث افزایش قابلیت دهیده شدن توسط کاربران و تشخیص کلمه کلیدی اصلی توسط موتورجستجو شوند.

 

مزایای استفاده از میکروفرمت در سئو

  • ارزش معنایی محتوای شما را بهبود می بخشد.
  • برنامه های کاربردی وب می توانند از آنها برای کشف اطلاعات وب سایت شما استفاده کنند.
  • شبکه های اجتماعی آن را در نمایه های کاربران پیاده سازی می کنند تا خدمات وب شخص ثالث بتوانند با آنها همکاری کنند
  • پسوندهای مرورگر برای دسترسی کاربران به ریزداده ها در دسترس است. به عنوان مثال، Michromef Formats یک برنامه افزودنی گوگل کروم است که میکروفرمت های تعبیه شده در یک صفحه وب را شناسایی می کند.
  • عنکبوت های وب مانند Googlebot برای فهرست بندی سایت ها استفاده می شوند.

روش آنالیز Google و Microformats

یکی از ویژگی های جدید گوگل که اخیرا مورد استفاده قرار گرفته است، Recipe View است. Manzel، یکی از مدیران گوگل، در یک کنفرانس گفت: “ما دنیایی را دوست داریم که زبان نشانه گذاری توسعه پذیر در آن غالب است.” اما XML به طور کلی برای انسان غیرقابل درک است. برای رسیدن به این هدف، باید کد html را طوری بنویسیم که برای گوگل قابل درک باشد. برای درک بهتر مفهوم میکروفرمت، اگر بخواهیم یک مثال ساده بزنیم، باید از میکروفیلم به عنوان مثال استفاده کنیم. از میکروفیلم ها بیشتر در موارد جاسوسی استفاده می شود. میکروفیلم برای ثبت تصاویر به صورت ذره بین و نگاتیو است و به دلیل اندازه کوچک به راحتی جابه جا می شود.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*