0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » اهمیت valid بودن کدها در سئو سایت

اهمیت valid بودن کدها در سئو سایت

تاریخ:2nd فوریه 2016
پشتیبانی وب سایت
0
1269

اهمیت valid بودن کدها در سئو سایت : همان طور که بارها در سایت سئویار متذکر شده ایم، سئو سایت در چندین مرحله صورت می گیرد. مرحله ای که از همان ابتدا تا انتهای طراحی سایت ادامه می یابد، روش نوشتن کدنویسی استاندارد است. کد معتبر یا valid نشانه ای از توسعه دهنده وبی است که دارای شور و شوق برای طراحی قابل دسترس ، قابل استفاده و با طراحی خوب با توجه به جزئیات است . یک سایت ساخته شده با استانداردهای کدنویسی اغلب برای بسیاری از دستگاه ها ساده تر و راحت تر قابل دسترس است. بنابراین بهتر است که در طراحی و کدنویسی سایت از کدهای معتبر استفاده کنید تا در نمایش آن در مرورگر ها و نمایشگر های مختلف با مشکل مواجه نشوید. از این رو پیشنهاد می کنیم که با تاثیر و اهمیت valid بودن کدها در سئو سایت آشنا باشید.

valid بودن کدهای HTML

John Mueller : بهتر است سایتی با کدهای HTML معتبر داشته باشید .

سوال این است که ”  آیا اعتبار سنجی W3C در رتبه بندی وب سایت تاثیرگذار است و باید مراقب آن باشیم ؟  “

معتبر بودن کدها به طور مستقیم از عوامل رتبه بندی سایت محسوب نمی شود. این به این معنا نیست که اگر صفحات کد معتبر نداشته باشند ، از لیست صفحات ایندکس شده حذف شوند زیرا در این صورت نتایج جستجو خالی بسیاری بوجود خواهد آمد.

 

اما اهمیت آن از چند جنبه دیگر قابل بررسی است. سایتی که دارای کد HTML نا معتبر  است ، به ندرت دیده می شود و  از طرف دیگر محتوای آن به سختی قابل خزیدن و ایندکس شدن می باشد. کدی که بهتر خوانده شود بهتر هم ایندکس و رتبه بندی می شود.

 

جنبه دیگر در رابطه با نوع داده های ساختاریافته (structured data) است. استفاده از فرمت داده های ساختاریافته ، اطلاعات دقیق تر و با جزئیات بیشتری درباره محتوای سایت به موتورهای جستجو می دهند. گاهی اوقات درک داده های ساختار یافته در سایتی که از کدهای نامعتبر استفاده می کند، بسیار سخت است.

شما نمی توانید از validator برای داده های ساختاریافته استفاده کنید. برای درک بهتر این جنبه از معتبرسازی کدهای سایت پیشنهاد میکنم مقاله دادهای ساختاریافته را مطالعه کنید.

 

و جنبه دیگر ، توجه به دستگاه های موبایل و پشتیبانی مروگرها می باشد . اگر شما از کدهای نامعتبر HTML استفاده کنید نمایش دادن آن در دستگاه های جدید مانند موبایل های هوشمند و تبلیت ها سخت خواهد شد. امروزه بیشتر کاربران اینترنت از موبایل ها و تبلت ها استفاده می کنند بنابراین مهم است که طراحی سایت شما مناسب و سازگار با این نوع دستگاه ها باشد.

 

قواعد سئو در کدنویسی

با توجه به این گفته ها، کدنویسی استاندارد سایت تاثیر مستقیمی بر سئو سایت ندارد، اما با کدنویسی valid و رفع خطاهای برنامه نویسی می توان راه را برای خزیدن ربات های گوگل بازتر کرد و نیز سرعت بارگزاری سایت را افزایش داد. از جمله نکاتی که در بهینه سازی قالب سایت باید به آن رعایت نمود عبارت اند از:

حذف فضاهای خالی در میان کدها

استفاده از کدهای html به جای php

استفاده از متاگ های استاندارد سئو

استفاده از Canonical URL برای جلوگیری از محتوای تکراری

قرار دادن استایل ها در هدر سایت و اسکریپت ها در فوتر سایت

استفاده از CDN برای کاهش حجم سرور و بارگذاری سریع سایت

به کار بردن تگ div به جای table

استفاده از headeing ها و رعایت ترتیب آن ها

دقت در بستن تمامی تگ ها از جمله div و body

به کاربردن خاصیت alt برای تصاویر

استفاده نکردن از تگ های منقضی شده

و خیلی از موارد دیگر

 

در نتیجه :

این به این معناست که هیچ مجازاتی برای نامعتبر بودن کدهای HTML سایت وجود ندارد. درصد کمی از سایت ها هستند که از کدهای معتبر استفاده می کنند. گوگل خطاهای HTML بسیاری را می تواند تحمل کند اما گاهی این خطاها ایندکس کردن صفحات سایت را برای گوگل سخت می کند.

دیگر خطاهای HTML می تواند مشکلاتی را برای structured data markup بوجود آورد و برخی دیگر باعث ایجاد مشکل در نمایش سایت در دستگاه های دیگر شود.

 

به همین دلیل ، خیلی بهتر است که با اهمیت valid بودن کدها در سئو سایت آشنا باشید و نیز مطمئن باشید که سایتتان از کدهای معتبر استفاده می کند. کدهای HTML معتبر نشانه ای از یک وب سایت با کیفیت بالا می باشد.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*