0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » آموزش ثبت سایت در بینگ وبمستر

آموزش ثبت سایت در بینگ وبمستر

تاریخ:13th مارس 2016
پشتیبانی وب سایت
0
1257

آموزش ثبت سایت در Bing Webmaster Tools

 

معرفی موتور جستجوی بینگ Bing

موتور جستجوی بینگ متعلق به شرکت مایکروسافت می باشد و با نام‌های لایو سرچ، ویندوز لایو سرچ و ام‌اس‌ان سرچ شناخته می‌شد. از زمان راه اندازی آن علاقه مندان زیادی را از جامعه سئو به سمت خود کشیده است. بینگ پا به عرصه اینترنت نهاد تا رقیب قدرتمندی برای کاهش سهم مشهورترین موتور جستجو یعنی گوگل باشد. در حال حاضر بینگ در رتبه دوم بعد از گوگل ایستاده است.
اولین چیزی که در ورود به سایت بینگ به چشم میخورد و تفاوت آن را با موتور جستجوی گوگل بیشتر نمایان می کند ، پس زمینه زیبای آن است که نگاه شما را جذب خواهد کرد.
هنگامی که عبارتی را در بینگ جستجو می کنید لیستی از نتایج مرتبط را پیدا خواهید کرد اما بسیار متفاوت با لیست نتایجی است که گوگل به شما ارائه می دهد. در واقع مهم نیست که با گوگل یا بینگ جستجو کنید ، شما نتایج مرتبط را بدست می آورید و دو مجموعه کاملا متفاوت از یکدیگر هستند زیرا هردو موتورجستجو عملکرد متفاوت و همچنین فاکتورهای متفاوتی برای دسته بندی و نمایش نتایج جستجو دارند.
یکی از مهمترین چیزهایی که کارشناسان سئو برای فهمیدن آن بسیار کنجکاو هستند ، الگوریتم های بینگ می باشد. بدیهی است که الگوریتم های بینگ از الگوریتم های گوگل متفاوت هستند به این دلیل که شما یک عبارت مشابه را در هردو موتور جستجو تایپ می کنید اما مجموعه نتایج متفاوت خواهد بود. در واقع این سوال همان چیزی است که مشخص می کند که تفاوت بسیار زیاد و باید یک سایت را برای بینگ دوباره بهینه سازی کرد.

 

ثبت سایت در وبمستر تولز بینگ Bing Webmaster Tools

هیچ اجباری نیست که سایت خود را در موتورهای جستجو ثبت کنید بلکه آنها به صورت خودکار سایت شما را مورد بررسی قرار می دهند اما اگر می خواهید به کار آنها سرعت بخشید و همچنین سایت خود را بهتر مدیریت کنید پیشنهاد می کنیم سایتتان را در وبمستر تولز بینگ و گوگل ثبت کنید.

با ثبت سایت در بینگ :

شما ترافیک برای سایت خود می خواهید و بینگ در پیدا کردن آن به شما کمک می کند.
شما می فهمید که چرا کاربران به سایت شما مراجعه کردند. گزارش های بینگ به شما کمک می کند تا با درک اهداف کاربران، مواردی را که باید برای افزایش ترافیک سایت بر آنها تمرکز کنید ، پیدا کنید.
شما خواهید فهمید برای بهبود سایت خود از کجا شروع کنید. ابزارهای بینگ برای کاهش اضطراب در ایجاد تغییرات جهت افزایش سئو در سایت، شما را راهنمایی می کنند.
شما خواهید فهمید در چه زمینه ای باید سایت خود را گسترش دهید. با استفاده از ابزارهای بررسی و کاوش بینگ می توانید بفهمید دقیقا کاربران به دنبال جستجوی چه چیزی هستند و چگونه و کجا باید آن را گسترش دهید.

 

مراحل ثبت سایت در Bing Webmaster Tools

در ابتدا متذکر می شویم که برای ورود به Bing Webmaster Tools باید یک حساب مایکروسافت داشته باشید. در صورتی که اکانت مایکروسافت ندارید ابتدا یک اکانت بسازید.
۱- به سایت Bing Webmaster Tools بروید و با اکانت مایکروسافت خود وارد شوید. از پنل سمت چپ روی گزینه Add a site کلیک کنید. و آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید . در قسمت URL آدرس کامل سایت را وارد کنید. دقت کنید آدرس سایت را همان چیزی که ثبت کرده اید وارد نمایید. در باکس پایین (Add a sitemap) نیز آدرس دقیق نقشه سایت را باید وارد کنید. سپس بر روی دکمه Add کلیک کنید. در این قسمت می توانید فقط آدرس سایت را ثبت کنید بعد از ثبت کامل سایت از بخش sitemap به ثبت تقشه سایت خود بپردازید.

 

بینگ وبمستر تولز مرحله ۱ – ثبت آدرس سایت و نقشه سایت

 

۲- در این مرحله برای تکمیل فرآیند ثبت سایت در وبمستر بینگ باید تایید هویت را انجام دهید. برای اینکار سه راه پیش پیشنهاد شده است :
تایید هویت با فایل XML: در این روش وبمستر بینگ یک فایل حاوی کد تایید هویت را برای دانلود پیشنهاد می کند. فایل مورد نظر را باید دانلود کنید و در ریشه اصلی سایت قرار دهید.
تایید هویت با Meta tag: کد متای پیشنهاد شده از وبمستر بینگ را در تگ head در کدهای سایت خود قرار دهید.
تایید هویت از طریق DNS دامنه: در این روش باید به پنل مدیریت دامنه خود وارد شوید و کد تایید هویت بینگ را بعنوان CNAME به اکانت خود اضافه کنید.

 

تایید هویت وبمستر بینگمرحله ۲ – تایید هویت سایت

 

۳- با استفاده از یکی از روش های ذکر شده می تایید هویت را انجام دهید (برای راحتی کار از روش های اول یا دوم استفاده کنید) و به سایت بینگ برگردید و روی دکمه Verify در پایین صفحه کلیک کنید. در صورتی که مراحل را به درستی انجام داده باشید پیام تایید برای شما نمایش داده خواهد شد.

اگر از افزونه سئو یاست نیز استفاده می کنید می توانید کد تایید هویت را در بخش تنظیمات عمومی در قسمت ابزارهای وبمستر در باکس Bing Webmaster Tools وارد کنید و تغییرات را ذخیره کنید و به سایت بینگ برگردید و آن را verify کنید.

 

سئو یاست تایید هویت وبمستر بینگثبت کد تایید هویت در افرونه سئو یاست

بهینه سازی سایت برای موتورجستجوی Bing

موتور جستجوی بینگ متعلق به شرکت مایکروسافت می باشد و از زمان راه اندازی آن علاقه مندان زیادی را از جامعه سئو به سمت خود کشیده است. بینگ پا به عرصه اینترنت نهاد تا رقیب قدرتمندی برای کاهش سهم مشهورترین موتور جستجو یعنی گوگل باشد. در حال حاضر بینگ در رتبه دوم بعد از گوگل ایستاده است.

هنگامی که عبارتی را در بینگ جستجو می کنید لیستی از نتایج مرتبط را پیدا خواهید کرد اما بسیار متفاوت با لیست نتایجی است که گوگل به شما ارائه می دهد. در واقع مهم نیست که با گوگل یا بینگ جستجو کنید ، شما نتایج مرتبط را بدست می آورید ولی دو مجموعه کاملا متفاوت از یکدیگر هستند زیرا هردو موتورجستجو عملکرد متفاوت و همچنین فاکتورهای متفاوتی برای دسته بندی و نمایش نتایج جستجو دارند. بدیهی است که الگوریتم های بینگ از الگوریتم های گوگل متفاوت هستند به این دلیل است که شما یک عبارت مشابه را در هردو موتور جستجو تایپ می کنید اما مجموعه نتایج متفاوت خواهد بود. در واقع این سوال همان چیزی است که مشخص می کند که تفاوت بسیار زیاد است و باید یک سایت را برای بینگ دوباره بهینه سازی کرد.

عوامل موثر در بهینه سازی وب سایت برای موتور جستجوی بینگ

همانطور که احتمالا شما هم حدس می زنید ، الگوریتم دقیقی از بینگ در دسترس نیست به همین دلیل کارشناسان سئو براساس مقالات منتشر شده در بلاگ بینگ و تست کردن جستجوهای مختلف و تجزیه و تحلیل نتایج و براساس آن تلاش میکنند تا تکنیک هایی که برای سئو روی بینگ جواب میدهند را کشف کنند. در اینجا برخی از عوامل که برای بهینه سازی وب سایت برای نتایج بینگ مهم تلقی می شوند را بررسی می کنیم.

بک لینک اهمیت کمتری دارد . اگر یک عبارات مشابه را در هردو موتور جستجوی بینگ و گوگل جستجو کنید و نتایج را مقایسه و تحلیل کنید متوجه خواهید شد که وب سایت هایی که بک لینک کمتری دارند از رتبه بالاتری در بینگ برخودارند و این نشان کم اهمیت بودن بک لینک در عوامل رتبه بندی بینگ می باشد.

متن توصیفی لینک (Anchor Text) از اهمیت بالایی برخودار است . تعداد لینک های وردی به سایت ممکن است اهمیت کمی برای بینگ داشته باشند اما متن لینک قطعا مهم تر است. در واقع متن لینکی که وب سایت اشاره می کند یکی از معیارهای اندازه گیری کیفیت لینک محسوب می شود. دریافت انکر تکست با کیفیت تر موجب بدست آوردن نتایج بهتر در بینگ و همچنین گوگل می شود.

خرید لینک های اسپم برای بینگ بی تاثیر هستند. از آنجا که بینگ به لینک های ورودی توجهی ندارد ، خرید بک لینک یا تبادل آن تاثیری بر رتبه بندی شما نخواهد داشت. نه تنها برای بینگ بلکه گوگل هم سعی در کاهش اهمیت بک لینک در رتبه بندی وب سایت ها دارد.

فاکتورهای سئوی داخلی وب سایت برای بینگ مهم تر از گوگل است . اختلاف نظر در این رابطه میان کارشناسان سئو بسیار است اما بسیاری از آنها معتقدند که فاکتورهای سئوی داخلی (Onpage SEO) برای بینگ اهمیت بیشتری دارند.

بینگ توجه ویژه به اعتبار سایت دارد. بینگ در مقایسه با گوگل به اعتبار و  عمر دامنه سایت اهمیت بیشتری می دهد و این می تواند به ضرر وب سایت های کوچک و تازه کار باشد.

کم اهمیت بودن پیج رنک . هنگامی که کلمه کلیدی رقابتی را جستجو می کنید ممکن است یک یا دو وب سایت با پیج رنک ۲ و یا حتی پیچ رنک ۱ در میان نتایج جستجو پیدا کنید و ممکن است تعجب کنید . بله تصور این نتایج توسط گوگل شاید سخت باشد اما برای بینگ کاملا طبیعی است .

مطالب تازه اهمیت کمتری دارند. سرعت ایندکس صفحات جدید دربینگ کمتر از گوگل است. برخلاف گوگل ، بینگ بروز بودن مطالب را چندان در نظر نمیگیرد و صفحات قدیمی تر هم در صورت ارتباط مناسب با عبارت جستجو شده ممکن است در نتایج جستجوی بینگ نمایش داده شوند.

موتور جستجوی بینگ وب سایت های فلش را می پسندد. و این می تواند یک خبر خوب برای وب سایت هایی با ساختار فلش باشد که بینگ بر خلاف گوگل که رابطه خوبی با وب سایت های فلش ندارد، این نوع وب سایت ها را می پسندد.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*