0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

تاریخ:26th نوامبر 2016
پشتیبانی وب سایت
0
2056

امروزه تأثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت و بهینه سازی آن بر کسی پوشیده نیست. حضور در شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها یکی از تکنیک های موفقیت در سئو محسوب می شود و منجر به ایجاد لینک سازی استاندارد، گرفتن بک لینک، افزایش ترافیک ورودی به وب سایت و در نهایت برندینگ شدن شما و کسب و کارتان می گردد.

در ۵ سال اخیر با گسترش استفاده از تلفن های هوشمند، حضور مردم در شبکه های اجتماعی با پرداخت هزینه اندک بسیار چشمگیر بوده است. از جمله جذابیت های شبکه های اجتماعی برای افراد، عضویت آن ها در گروه های مورد علاقه و امکان اشتراک گذاری محتوا و ارسال نظرات با دیگر دوستان خود بوده است. بنابراین شبکه های اجتماعی سهم عمده ای را در جذب مخاطب و سئو سایت ها داشته اند. جالب است بدانید ۷۰ درصد از سئو را، سئوی خارجی تشکیل می دهد و در این میان ۱۰% از آن متعلق به سئو در شبکه های اجتماعی است، پس هرگز از تأثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت غافل نشوید.

در شبکه های اجتماعی ، بهینه سازی برای دو موتور جستجوی مهم انجام می شود :

۱- جستجو در هر شبکه اجتماعی
۲- جستجوی گوگل

هنگامی که برای هر دو محیط بهینه سازی می کنید ، برخی از مزایای آن مستقیم و برخی غیر مستقیم هستند. مزیت مستقیم آن این است که کاربران به راحتی پروفایل شما را پیدا می کنند و با شما ارتباط برقرار کرده و منجر به بازدید از سایتتان خواهد شد. مزیت غیر مستقیم آن لینک خارجی است که از پروفایل شبکه اجتماعی شما به سایتتان داده می شود.

 روش استفاده از شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

در این بخش راهنمایی سریع در مورد چگونگی استفاده از تاثیرات SMO سایتتان ذکر می کنیم :

قراردادن لینک های شبکه های اجتماعی در سایت

ابزارهای به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی باید در معماری سایت گنجانده شود. این اشتراک گذاری شامل لینک های مستقیم از سایت به پروفایل های کانال های اجتماعی و از پروفایل شبکه های اجتماعی به سایت باشد. همچنین می توانید دکمه های به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی را در پست های سایت اضافه کنید.
لینک های که از رسانه های اجتماعی دریافت می شوند، لینک هایی با کیفیت می باشند چرا که سایت های اجتماعی از اعتبار ویژه ای برخوردارند. حتی اگر پروفایل اجتماعی تان با نام تجاری با برند جدیدی باشد ، احتمال بدست آوردن رتبه خوب در نتایج جستجو بدلیل اعتبار وب سایت های شبکه های اجتماعی افزایش می یابد.

درج اطلاعات کامل خود در رسانه های اجتماعی

ساخت پروفایل های اجتماعی تان را مانند وظیفه ای ساده تصور کنید. اطلاعات خود را به طور کامل در پروفایلتان درج کنید. موتورهای جستجو به پروفایل هایی با اطلاعات کامل و در دسترس علاقه مند هستند ، همچنین این عمل تجربه منسجم و حرفه ای تری برای دیگران در شبکه های اجتماعی ایجاد می کند. بنابراین اطلاعات تان باید دقیقا مشابه اطلاعاتی باشد که در سایتتان موجود است.

استفاده از کلمات کلیدی در SMO

اگر می خواهید تاثیرات پروفایل های رسانه های اجتماعی را افزایش دهید ، کلمات کلیدی نقش مهمی در این کار بازی می کنند. در واقع اگر پروفایل های خود را به درستی بهینه سازی نکنید ، برای پیشرفت رقیب هایتان قدم برداشته اید. کلمات و عبارات کلیدی مورد هدفتان را در پروفایل تان به صورت طبیعی و غیر اسپم سازماندهی کنید.
اگر از کلمات و عبارات کلیدی به طور موثر در پروفایل شبکه های اجتماعی سایت و یا نام پروفایل استفاده کنید ، این روش به کسب رتبه بهتر در جستجو کلیدواژه ها در گوگل و در جستجوی شبکه های اجتماعی کمک خواهد کرد.

استفاده از کلمات کلیدی در پست ها

همانطور که می دانید کلمات کلیدی برای محتوای وب سایت مهم هستند پس جای تعجب نیست اگر بگوییم که آنها برای محتوای شبکه های اجتماعی نیز مهم هستند. این کلمات باعث ایجاد ارتباط محتوا با مخاطبان مرتبط با این موضوع می شوند.

در شبکه های اجتماعی ، اجتماعی باشید.

این شبکه ها بی دلیل اجتماعی نامیده نشده اند ، در صورتی که لینک های پروفایل شبکه های اجتماعی تان را در سایت به اشتراک گذاشته باشید ، سیگنال های اجتماعی عوامل مهمی در سئو سایتتان محسوب می شوند زیرا موتورهای جستجو سیگنال ها و فاکتورهای اجتماعی از چگونگی منتشر کردن پست هایتان و میزان برقراری ارتباط مردم با برند شما را مورد بررسی قرار می دهند.
بسیاری از برندها و شرکت ها فراموش می کنند که هدف این رسانه ها برقراری ارتباط است؛ در گفتگوها شرکت کنید ، پروفایل مشتریانتان را شناسایی و فالو کنید و مطالب مفید را هم از سایت خود و هم از سایت های مرتبط دیگر به اشتراک بگذارید.

استفاده از تصویر برندتان برای کاور پروفایل

تصویر برندتان ، اولین چیزی است که کاربران و بازدیدکنندگان به محض بازید از صفحه تان می بینند و شما می خواهید که احساس خوبی را به آنها منتقل کنید. از این فرصت برای انتقال دادن پیام برندتان به مشتریان فعلی و آینده تان استفاده کنید. از سایزهای پیشنهاد شده تصاویر برای هر کدام از این رسانه ها استفاده کنید تا تصویر برندتان واضح و در اندازه مناسب نمایش داده شود. از طرح های حرفه ای که مرتبط و به یاد ماندنی باشند استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی و سئو

دلایل تأثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

اشتراک گذاری لینک

یکی از فواید شبکه های اجتماعی، امکان معرفی سایت در آن ها می باشد. شما می توانید با استفاده از اشتراک گذاری لینک وب سایت خود، مخاطبان بیشتری را به سمت وب سایت خود هدایت کنید. در نتیجه افزایش ترافیک ورودی به وب سایت و داشتن بک لینک مؤثر را خواهید داشت.

معرفی محصولات و خدمات

همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید و دیگران را با کسب و کار خود آشنا کنید.

ایجاد برندینگ و شهرت و اعتبار

ایجاد حساب کاربری در شبکه های اجتماعی با نام تجارت کسب کارتان و نوشتن پست ها و محتواهایی متناسب با فعالیتتان، باعث دیده شدن شما در این شبکه ها و شناخته تر شدنتان و در نهایت ایجاد برندینگ برای کسب و کارتان خواهد شد.

ایجاد پل اطمینان بخش بین خود و مشتری

حضور برجسته ی شما در شبکه های اجتماعی منجر به افزایش حس اعتماد مشتریان و مخاطبان نسبت به تجارت و کسب و کار شما می گردد.

ایندکس شدن در موتورهای جستجو و بهبود رتبه الکسای سایت

قرار دادن مطالب به روز، اصل و کپی نشده در شبکه ها‎ی اجتماعی سبب ایندکس شدن مطالب در موتورهای جستجویی همچون یاهو و گوگل و بهبود رتبه ی الکسا وب سایت شما می‎گردد.
با توجه به دلایل مطرح شده، در ادامه به معرفی مهمترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی مؤثر بر سئوی سایت می پردازیم.

مهمترین شبکه ها‎ی اجتماعی و تأثیر آنها در سئو سایت

شبکه اجتماعی فیسبوک

در حال حاضر یکی از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی که امکانات بسیار زیادی را برای کاربران فراهم کرده است ، فیسبوک می باشد . با توجه به تعداد زیاد کاربران فعال در این شبکه اجتماعی فعالیت در آن برای جذب بازدیدکننده بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

شبکه اجتماعی گوگل پلاس

شبکه احتماعی گوگل پلاس، یکی از ابزارهای شرکت گوگل است و از امتیاز ویژه ای برای افزایش رتبه و سئوی سایت در نشر مطالب در موتور جستجو گوگل برخوردار است. در گوگل پلاس پست ها و لینک هایی که به یک وب سایت داده می شوند نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

شبکه اجتماعی توئیتر

یکی دیگر از شبکه های اجتماعی پر مخاطب توئیتر می باشد. با استفاده از توئیتر شما می توانید مطالب خود را همراه با یک لینک کوتاه به وب سایتتان به اشتراک بگذارید و توسط میلیون ها نفر دیده شوید. از طرفی می توانید از شبکه برای تبلیغات و بازاریابی آنلاین محصولات و خدمات خود استفاده نمائید. لازم به ذکر است بدانید در این شبکه گرفتن لایک از مخاطبان و توئیت های لینک ها تأثیر به سزای در افزایش رنک وب سایت در گوگل خواهد داشت.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

با گسترش استفاده از تلفن های هوشمند، استفاده از شبکه احتماعی اینستاگرام نیز پدیدار گشت. این شبکه اجتماعی نیز توانسته سهم قابل توجهی از مخاطبان را به خود جلب کند. امروزه افراد موفق نیز برای معرفی کسب و کار خود به مشتریان از شبکه اجتماعی اینستاگرام و معرفی وب سایت خود در آن استفاده می کنند.

شبکه اجتماعی لینکدین

یکی دیگر از شبکه های اجتماعی که مخاطبین ۳۰۰ میلیونی در سال ۲۰۱۴ داشته لینکدین معرفی شده است. این شبکه ی اجتماعی علاوه بر معرفی افراد عادی و جویای کار توانسته نظر شرکت ها و تجارت خانه ها را در معرفی محصولات و خدماتشان به سایرین جلب کند.

چرا نباید شبکه های اجتماعی را نادیده بگیریم؟

 رسانه های اجتماعی را نادیده نگیرید. در حالی که شبکه های اجتماعی رسما تاثیر مستقیمی بر رتبه بندی سایت ندارند اگرچه نظرات در این باره مختلف می باشد ، این رسانه ها به گسترش محتوا و دریافت ارتباط بالقوه با بازدیدکنندگان کمک خواهند کرد. علاوه بر این ترافیک ناشی از رسانه های اجتماعی برای وب سایت از عوامل دیگری است که به طور مستقیم بر رتبه بندی نتایج جستجو تاثیرگذار است.

اشتراک گذاری محتوا با رسانه های اجتماعی. پروفایل های اجتماعی وب سایت خود را در شبکه های بزرگ فعال نگه دارید و مطالب و محتوای سایت را برای دیگران به اشتراک بگذارید.

تشویق به اشتراک گذاری مطالب سایت. قرار دادن دکمه های اتصال به شبکه های اجتماعی در سایت علاوه آسان تر کردن به اشتراک گذاری مطالب سایت می تواند موجب افزایش بازدیدکننده سایت و ایجاد ارتباط متقابل و دوطرفه با مشتریان گردد.

نمایش تعداد به اشتراک گذاری مطالب توسط بازدیدکنندگان. نمایش تعداد اشتراک گذاری از هر مطلب می تواند منجر به تشویق و به اشتراک گذاری بیشتر مطلب توسط خواننده شود.

استفاده از متاهای Open Graph (OG) . برای بهتر نمایش داده شدن مطالب سایت خود در شبکه اجتماعی فیسبوک از متاهای OG در صفحات وب سایت استفاده نمایید. (جزئیات بیشتر در مقاله متا تگ های مهم در سئو وب سایت)

راه اندازی Twitter card . با استفاده از شبکه اجتماعی توییتر بازدیدکنندگان جدید را به سایت خود هدایت کنید. با اتصال سایت به شبکه توییتر مشتریان شما به سرعت میتوانند مطالب جدید شما را در قالب نوشته های ۱۴۰ کاراکتری یا کمتر و یا لینک آنها دنبال کنند. با اعمال چند خط کد Twitter Card سایت خود را راه اندازی کنید و پروفایل خود را بروز نگه دارید.

راه اندازی rich pin . فعال کردن rich pin در وب سایت می تواند به افزایش ترافیک از پینترست منجر شود. اگرچه شبکه اجتماعی Pinterest در ایران مخاطب کمی دارد اما پیشنهاد می کنیم فعالیت خود را در این شبکه گسترش دهید و مخاطبان بیشتری را برای سایت خود جذب کنید.

و در آخر باید ذکر کنیم که شبکه های اجتماعی یکی از بزرگترین دارایی های شما برای بهبود رتبه بندی سایتتان در نتایج جستجو می باشند، اگر به درستی از آنها استفاده کنید. بدون شک استفاده از این نکات به شما در این امر کمک خواهد کرد.

با توجه به آنچه در این مقاله به آن پرداختیم، تنها داشن حساب در شبکه های اجتماعی در افزایش رنک و رتبه وب سایت شما تأثیر گذار نخواهد بود، بلکه حضور فعال در این شبکه ها و داشتن لینک در شبکه های اجتماعی به وب سایت است که باعث ایجاد لینک معتبر و ارتقاء رتبه سایت شما را بهمراه خواهد داشت. شما عزیزان می توانید برای مشاوره رایگان بازاریابی محصولات و خدمات خود در شبکه های اجتماعی با متخصصین تیم سئو در اصفهان  سئویار در ارتباط باشید .

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*