0913 388 688 1

سئویار | سئو سایت اصفهان و آنالیز سئو سایت
سئویار سئو سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات سئو سایت, آنالیز سئو سایت, سئو گوگل, سئو فروشگاه اینترنتی,سئو سایت فروشگاهی

صفحه نخست » آموزش » ده سایت برتر آنالیز رایگان سئو سایت

ده سایت برتر آنالیز رایگان سئو سایت

تاریخ:21st نوامبر 2017
پشتیبانی وب سایت
0
1836

اولین گام برای انجام سئو سایت ،تحلیل سئو سایت و استفاده از ابزارهای آنالیز رایگان سئو سایت است . شاید از خود بپرسید آنالیز سایت چیست و چرا قبل از شروع سئو ، سایت باید آنالیز شود؟ برای بهینه سازی و سئو سایت یک سایت باید فاکتورها و سیگنال های بسیاری را برای جذب کاربر و مهم تر از آن موتور جستجو داشته باشد . هدف از آنالیز سایت یا بررسی و تحلیل سایت برای بررسی همین فاکتورهای مهم در سایت و شناخت نقاط ضعف و قوت سایت است .

آنالیز رایگان سئو سایت یکی از مراحل مهم و الزامی قبل از شروع بهینه سازی سایت است . بدون شناخت خطاهای سئو سایت نمی توان جهت ارتقای بهینه سازی و پیشرفت در اهداف آن برنامه ریزی و اقدام کرد. در تحلیل و بررسی سایت فاکتورهای بسیاری بررسی می شوند که در ادامه برخی از آنها را به اختصار بیان خواهیم کرد .

 

آنالیز سایت چیست

 

آنالیز محتوا سایت 

محتوای سایت شامل متن ، تصاویر ، ویدئو ها و … هستند که در سایت درج شدند. هر کدام از این موارد در آنالیز یک سایت مورد بررسی قرار می گیرند . در آنالیز محتوا سایت مواردی همچون عنوان سایت ، زیرعنوان ها ، کلمات کلیدی و تراکم کلمات کلیدی استفاده شده در محتوا ، تصاویر و بسیاری موارد دیگر بررسی خواهند شد. محتوا سایت خود را برای موارد زیر آنالیز کنید و از نکات ارائه شده برای ارتقا سئو سایت خود استفاده کنید :

 

 • عنوان سایت را بررسی کنید که مرتبط با موضوع سایت و محتوا باشد . عنوان حداکثر ۷۰ کاراکتر و شامل کلمات کلیدی باشد.
 • تصاویر سایت را آنالیز کنید . تصاویر موجود درسایت را به لحاظ حجم ، کیفیت ، نام مناسب بررسی کنید. سعی کنید در محتوای خود از تصویر مرتبط استفاده نمائید.
 • تصاویر سایت دارای ویژگی های TITLE و ALT باشند (در صورتیکه این ویژگی ها شامل عبارات کلیدی مربوط به تصویر باشد در افزایش رتبه بسیار تأثیر گذار است(.
 • تعداد کلمات استفاده شده در محتوا را بررسی کنید . میزان کلمات محتوا هرگز کمتر از ۳۰۰ کلمه نباشد، بهتراست بین۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه باشد.
 • تگ های Heading در محتوا سایت بررسی کنید . از تگهای H2،H1 و H3 در محتوای خود استفاده نمائید.
 • از لینک ها در محتوا استفاده کنید .
 • چگالی کلمات کلیدی در سایت را تحلیل کنید. آگاه باشید که كلمات كلیدی در متن شما باید به تعداد منطقی وجود داشته باشند و اگر در استفاده از آنها زیاده روی کنید، موتورهای جستجو آن را تقلب شناخته و رتبه صفحه ی شما با افت شدیدی مواجه خواهد شد.

 

 تحلیل سرعت سایت

از دیگر عواملی که در تحلیل سئو سایت تأثیر گذار خواهد بود سرعت وب سایت شما است. در صورتیکه سرعت بارگذاری پایین باشد بسیاری از بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد و با افت رتبه در موتورهای جستجو مواجه خواهید شد. جهت بررسی سرعت وب سایت خود می توانید از سایت GTMetrix استفاده کنید. جالب است بدانید GTMetrix توانایی تشخیص مشکلاتی که منجر به کاهش سرعت وب سایت شما شده را دارد و با استفاده از پیشنهادات آن میتوانید سریعا به انجام اصلاحات اقدام کنید و سرعت سایت تان را افزایش دهید.

 

آنالیز لینک های داخلی و خارجی 

لینک های داخلی سایت و انکر تکست های آنها را بررسی کنید . از کلمات کلیدی برای ایجاد لینک های داخلی استفاده کنید . اعتبار سایت هایی که از آنها لینک دریافت کردید را بررسی کنید . سعی کنید از سایت های معتبر لینک دریافت کنید و از سایت های اسپم دوری کنید . در نظر داشته باشید ایجاد لینک های داخلی و خارجی جهت افزایش بازدیدکنندگان و ارتقاء ترافیک سایت موثر است. بنابراین با دقت هرچه بیشتر به لینک سازی برای سایتتان بپردازید.

 

آنالیز و استراتژی URL ها 

از دیگر نکاتی که در افزایش بهینه سازی سایت مؤثر است استفاده از URL خوانا و قابل فهم برای موتورهای جستجو می باشد که اکثر طراحان آن را نادیده می گیرند. URL باید قابل فهم و خواندن برای کاربر باشد و حاوی محتوایی باشد که به آن اشاره می کند تا کاربر با بدست اوردن ایده از محتوا راغب به کلیک کردن بر آن شود. که این خود بر سئو تاثیر گذار خواهد بود.

 

آنالیز رقبا 

برای پیشرفت در کسب و کار خود باید رقبای خود را بررسی کرده و از نقاط قوت آنها برای بهینه سازی و سئو سایت خود استفاده کنید. البته آنالیز و شناخت رقبا نیاز به تجربه و تخصص دارد زیرا یکی از مهمترین مراحل آنالیز سئو سایت است.

 

اهمیت تحلیل سئو سایت

در این دنیای مدرن تقریبا هر کس یک وب سایت دارد.طراحی سایت قدم نخست برای وارد شدن در عرصه تجارت اینترنتی می باشد، اما به تنهایی برای رسیدن به اهداف تجارت الکترونیک کافی نیست. یکی از کارهای مهم که بایستی بعد از طراحی سایت انجام داد سئو سایت و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد.

معمولا برای سئو سایت فاکتورهای زیادی وجود دارد که با اعمال این فاکتورها می توان وب سایت را در جایگاه مناسبی در نتایج موتور جستجوگر قرار داد. هدف همه وب سایت ها قرار گرفتن در رتبه نخست است بنابراین رقابت در این زمینه بسیار سخت است. یکی از مزیت های بزرگ سئو افزایش تعداد مخاطبین وب سایت می باشد که از این طریق می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید . بنابراین تیم سئو سایت اصفهان سئویار قصد دارد به معرفی ده سایت برتر تحلیل سئو سایت بپردازد.

آنالیز رایگان سئو سایت با آخرین متد سئو

SEO.SEOYAR.COM

کاملا فارسی و دقیق

 معرفی ده سایت برتر آنالیز رایگان سئو سایت

Seoptimer

با Seoptimer شما می توانید به صورت رایگان گزارشات کلی برای سئو سایت خود دریافت کنید. این سایت ۵ مورد را برای بهبود در سایت شما نشان می دهد. با این حال شما نمی توانید امتیاز کلی سایت خود را ببینید. و همچنین این سایت قادر به دریافت آمار دقیق اجتماعی سایت نیست. متاسفانه، حتی گزارشی از وضعیت امنیتی سایت را نیز نمی دهد.

 

آنالیز رایگان سئو سایت با Seoptimer

Zadroweb

ZadroWeb یکی از ده سایت برتر تحلیل سئو است که یک گزارش اولیه از سایت شما را ایجاد می کند. همچنین  امتیاز کلی سئو را همراه با نمرات برجسته دیگر مانند ارزش محتوا (Authority Page)، ارزش دامنه (Domain Authority )، زمان بارگذاری سایت (load time) و سرعت نمایش در گوگل (Google Page Speed) ارائه می دهد.

 

Zadroweb

 

My Site Auditor

شما میتوانید ۱۰روز به صورت رایگان از  سایت mysiteauditor استفاده نمایید. این سایت یکی از بهترین ابزارهای تحلیل سئو است.  این سایت به مشتریان خود اجازه می دهد که سئو سایتشان را با توجه به کلمه کلیدی،بررسی و شناسایی کنند.

 

My Site Auditor

Marketing Grader

با وارد کردن آدرس سایت خود در  وب سایت website.grader می توانید یک گزارش در مورد عملکرد (Performance)، ریسپانسیو بودن (Mobile)، سئو (Seo)و امنیت (Security) سایت تان به دست آورید.

website.grader

UpCity

با ثبت نام در  سایت UpCity می توانید اخبار مربوط به بازاریابی ورودی IncCity را در هفته دریافت کنید و یاد بگیرید که چگونه ترافیک بیشتری را برای سایت خود کسب نمایید. اجازه دهید UpCity سایت شما را به صورت رایگان تجزیه و تحلیل کند و ببینید که چگونه آن را در مقایسه با رقبای شما رتبه بندی می کند.

 

بررسی سئو سایت

iwebchk

یکی دیگر از ده سایت برتر تحلیل سئو  iwebchk است که این سایت یک گزارش مفصل و دقیق از سئوسایت شما تولید می کند. این سایت اطلاعاتی را در مورد عنوان های مختلف ارائه می دهد و نمره کلی را نیز محاسبه خواهد کرد و همچنین هر بخش را شما می توانید برحسب نیاز خود فعال یا غیر فعال کنید.

 

بررسی سئو سایت با iwebchk

Site Analyzer

این یکی از بهترین ابزارهای آنالیز رایگان سئو سایت site-analyzer  جستجوگر اینترنتی است. شما می توانید ۲۰ چک سئو در یک ماه با حساب رایگان دریافت کنید. نمره تجزیه و تحلیل صفحات، همراه با سایر عناصر مهم نمایش داده خواهد شد. این گزارش به ۵ بخش خلاصه، سئو، محتوا، طراحی، عملکرد، تقسیم می شودکه می توانید یک ایده واضح را در مورد اینکه سایت شما نیاز به بهبود دارد، دریافت کنید.

 

بررسی سئو در سایت site-analyzer

Lipperhey

Lipperhey یک گزارش جامع سئو را ارائه می دهد.که بسیار منظم و دقیق است. این گزارش به بخش هایی تقسیم شده که شما می توانید وارد هر بخش شوید و اطلاعات مفیدی راجع به سایتتان کسب نمایید.

 

بهینه سازی سایت با lipperhey

WooRank

Woorank یکی دیگر از آبزارهای آنالیز رایگان سئو سایت می باشد که یک گزارش بسیار خوب را در یک طرح منظم و دقیق سازماندهی می کند. آن ها یک دسته از ویژگی های اضافی از جمله دانلود یک فایل پی دی اف از گزارش، اسلاید، گزینه های به اشتراک گذاری، و غیره دارند.

برجسته ترین نکته قابل توجه این است که آنها بر اساس گزارش، یک چک لیست بازاریابی تولید می کنند. گزارش ها ذخیره می شوند و دفعه بعد به شما نشان داده می شود. برای ارزیابی یک سایت به سادگی بر روی آیکون بارگذاری مجدد کلیک کنید یا نشانی اینترنتی سایت را وارد کنید و بررسی را انجام دهید.

 

سئو سایت با woorank

SEO Site Checkup

سایت SEO Site Checkup بهترین خدمات تحلیل سئو سایت را داراست و یک گزارش بسیار دقیق در رابطه با سئو به صورت رایگان تولید می کند.شما نیاز به یک حساب کاربری برای استفاده از سرویس خود ندارید، اما داشتن حساب کاربری قطعا تعداد نکته هایی را که می توانید به عنوان یک کاربر داشته باشید را افزایش می دهد.

در حالی که سایر سایت ها گزارش پی دی اف را برای مشتریان ارسال می کنند. شما قطعا این ابزار را زمانی که از آن استفاده می کنید ستایش می کنید! به جای انجام بازرسی کامل سایت، شما می توانید گزارش هایی را برای بخش های خاص مانند امنیت، عملکرد و غیره ایجاد کنید. همچنین برای یادگیری آموزش  آنالیز سئو با seo site checkup  کلیک کنید و از صفر تا صد این سایت تحلیل سئو را یاد بگیرید.

 

آنالیز سئو در سایت seositecheckup

 

و در آخر از اهداف آنچه در آنالیز سئوی سایت و تحلیل عملکرد آن گفته شد ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتقاء رتبه در نتایج موتورهای جستجو
 • افزایش ترافیک سایت
 • افزایش بازدیدکنندگان
 • محبوبیت برند
 • افزایش فروش محصولات

 

دقت داشته باشید ما در این مقاله فقط به برخی از نکات آنالیز سئو سایت اشاره کردیم و با توجه به آنچه مطرح شد به شما عزیزان توصیه می کنیم که در کنار استفاده از این راهکارها و توجه به وسعت تکنیک های سئو جهت بررسی و آنالیز حرفه ای سئو سایت خود از کارشناسان سئو کمک بگیرید. متخصصان سئو سئویار آماده ارائه هرگونه مشاوره و خدمات در این زمینه هستند.

ما با طرح مفهوم سئو سایت خواستیم تا شما را اندکی با این نیاز و دانش روز آشنا کنیم، ولی برای آنکه شما با کیفیت ترین سایت را از نظرطراحی سایت و بهینه سازی سایت برای کسب و کارخود در اختیار داشته باشید می توانید از تجربیات و تخصص تیم سئویار استفاده کنید. چرا که تیم سئو یار با تحقیق و بررسی فراوان مهمترین باید ها و نباید های سئو را دریافته اند و در داشتن سایتی با کیفیت به شما کمک خواهند کرد.

درباره نویسنده :
پشتیبانی وب سایت

برچسب ها

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

*    

*